Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2020, 10:50   #5471
Komorowscy
ford::average
 
Avatar Komorowscy
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondzio
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał rvdek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogę cię prosić tak dla pewności o rozwinięcie tych skrótów?

czyli: wszystko co ma końcówkę z N (BN, AN) posiada mini czarne USB, a reszta ze spokojem standard czyli szare duże USB?
czyli np. 8M5T-19C112-AT będzie już okej?

poniżej foto jak to wygląda u mnie kiedy nieświadomy kupiłem złą wejściówkę na allegro:
https://i.imgur.com/iJbrIpS.jpg
No tak na 99,9%.
Bo to przecież logiczne... skoro ostatnia litera to - nowsze oprogramowanie czyli nowsze moduły - to i nie pakowali przecież starego złącza do nowszych modułów... ot i cała filozofia.
Natomiast już dla 100% pewności warto zażyczyć sobie fotkę od sprzedawcy.

Komorowscy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2020, 15:57   #5472
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Jak objawiają się uszkodzenia CS7T-14D212-AA?

Dziś robiłem różne kombinacje w aucie, na stole, kilka owalnych sony.

Ze 112 gadam za każdym razem na stole (telefon, USB, AUX, elmconfig)
Ze 112 w Focusie Mk2 jw.

Dziś miałem dwa 212-Ax
1) z Focusa Mk3, elmconfig na stole je widział,ale telefon już nie, zamontowałem do Focusa Mk2, poustawiałem SRM jak trzeba i zagadało z sony z 2010r. (elmconfig, telefon, AUX, USB) Auto złożone i pożegnane.

2) z Fiesty Mk7
elmconfig na stole je widział,ale telefon już nie, zamontowałem do Focusa Mk2, poustawiałem SRM w aucie jak trzeba i nic.
Telefon nie widzi urządzenia Ford Audio,
AUX nie działa,
jest komunikat BT Searching
USB nie próbowałem wieczna inicjalizacja

Sony nie widzą nawet starych sparowanych telefonów (zwykle coś tam zostaje po sprzedających).

Próbowałem z innym Sony, które gada ze 112 i też nic.

Brak AUX przez moduł BT może wskazywać na uszkodzoną 212.

Drugiego 212 już nie mam, na stole mogę się doktoryzować z tematu ale nie chce mi się dłubać w aucie i zmieniać co chwilę moduły, skoro mam w nim sprawne 112.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 13-07-2020 o 18:58
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2020, 17:11   #5473
Komorowscy
ford::average
 
Avatar Komorowscy
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondzio
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

No w sumie aucie - to byłoby najpewniej sprawdzić. Byłoby wtedy 100% pewności... tylko podmienić sztuka za sztukę i powinno zadziać (czy to 112 czy 212)
Komorowscy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2020, 17:37   #5474
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Był w aucie i nie ruszył
Cytat:
Napisał Komorowscy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No w sumie aucie - to byłoby najpewniej sprawdzić.
Cytat:
2) z Fiesty Mk7
elmconfig na stole je widział,ale telefon już nie, zamontowałem do Focusa Mk2, poustawiałem SRM w aucie jak trzeba i nic.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 12-07-2020 o 17:40
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2020, 17:43   #5475
Komorowscy
ford::average
 
Avatar Komorowscy
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondzio
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....ale nie chce mi się dłubać w aucie i zmieniać co chwilę moduły, skoro mam w nim sprawne 112.
No tak ... sorrki - było o tym, że były zamontowane a ja zasugerowałem się ostatnim zdaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komorowscy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2020, 13:34   #5476
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Przejrzałem temat, czy to co jest tutaj napisane jest niezbędne do poprawnego działania modułu ?
Czy o to chodziło z tym całym pajączkiem i konfiguracją w elmconfig ?




Cytat:
Napisał elmel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Jestem w trakcie kompletowania i przygotowania do montażu zestawu BT/VC+USB do Mondeo Mk4 Radio Sony CD1 z gniazdem AUX (brak modułu i wiązki do niego, audio mono). Przy okazji postarałem się zebrać przydatne informacje w jednym miejscu.

Potrzebne części:

-moduł 8M5T-19C112-AM (BT/VC+USB moduł audio stereo)

-kabel MINI USB moduł-gniazdo w schowku FINIS 1679985 (48zł ASO) + ramka gniazda (adapter) FINIS 1550778 (38zł ASO)+ obudowa gniazda FINIS 1717183 (11zł) + Śruby montażowe FINIS 1428699 (2x1zł)

-Radio Sony z softem 05-04-02 lub nowszym

-manetka lewa FINIS 1507180 6G9T 13335-BD (170zł ASO)

-mikrofon FINIS 1252666 4m5t-19a391-aa (155zł ASO)

-wiązka FINIS 1429802 od Focusa (kabel od mikrofonu do "wydłużenia" najtańsza w ASO xD 170-182zł)radio-bluetooth-mikrofon-manetka

Do przerobienia:

-wydłużyć kabel mikrofonu o ok 2m.

Przerobienie sygnału z mono na stereo (aby był dźwięk w głośnikach):

-wypiąć kable przy gnieździe AUX które następnie przepinamy do kostki od BT w następujący sposób (kabli przy radiu nie ruszamy):

-kabel pin 5 w kostce od radia o kolorze niebiesko-czerwonym idzie do otworu nr 5 we wtyczce BT,

-kabel pin 11 w kostce od radia o kolorze brązowo-czerwonym idzie do otworu nr 6 we wtyczce BT,

-kabel pin 6 w kostce od radia kolorze czarnym (masa) idzie do otworu nr 23 we wtyczce BT,

Następie podpinamy gniazdo AUX do modułu BT w następujący sposób:

-lewy kanał od gniazda AUX wpinamy do pinu 37 w kostce BT

-prawy kanał od gniazda AUX wpinamy do pinu 38 w kostce BT

-masa/ekran z gniazda AUX wpinamy do pinu 19 w kostce BT

Aby zapobiec częstemu buczeniu z głośników dorabiamy dodatkową masę do pinów 33 i 34 w kostce BT.

Mikrofon idzie do 3 i 4 pinu w kostce BT.



Następnie trzeba wprowadzić zmiany w module nadwozia poprzez ELMconfig aby ustawić prawidłową konfiguracje samochodu.



Schemat: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Aby sprawdzić jaki mamy soft w radiu Sony: Przy włączonym radiu trzeba jednocześnie nacisnąć klawisze 1 i 6 i przytrzymać kilka sekund. Na wyświetlaczu jako pierwsza wyświetlana jest 6-cio cyfrowa wersja firmware. Wygląda to np. tak: 05-03-02. Potem wyświetlane są sekwencyjnie inne informacje, które można pominąć. Data produkcji radia nie ma związku z wersją softa. Na obecną chwile nie ma możliwości aktualizacji radia Sony.



Moduły z 7 mają wyjście sygnału mono, a 8M5T-19C112 ma stereo i na innych pinach niż 7S7T-19G488 więc piny we wtyczce modułu trzeba będzie przełożyć.



Wtyczka wielopinowa do modułu to też produkt, który można dokupić z grupy VW pod PN 4E0972144 (ew. PN firmy Tyco: 1-1355928-3).



Moduł 212 -musi być CS7T-14D212-Ax - z USB albo CS7T-14D212-Bx bez USB. Oznacza jednocześnie wielojęzyczny (w tym z językiem polskim). Ten ostatni nie obsługuje też steamingu audio po BT, więc nie bardzo warto go kupować. Inne litery początkowe np. AM5T-14D212-xx czy E1BT-14D212-xx i jeszcze kilka innych początków to moduły Sync1 nie nadające się do montażu zamiast zwykłych modułów BT/VC. Przedostatnia litera oznacza język tylko dla modułów 488 i 112. Ostatnia litera także jest istotna tylko dla modułów 488 i 112. Moduły 212 prawdopodobnie "żyły za krótko" by została zrobiona jakaś aktualizacja ich softu.









Jak jest dźwięk z AUX a brak dźwięku z BT/VC/USB i do tego telefon poprawnie się paruje z modułem to na 99% problem wiązki. Trzeba sprawdzać do skutku: moduł powinien być wpięty w "środek" toru AUX. (tzn gniazdo AUX powinno wchodzić do modułu a wyjście z modułu BT/VC powinno wchodzić na AUX w quadlocku). Nie ma więc takiej opcji, aby przy poprawnej wiązce był dźwięk z AUX a nie było z BT/VC/USB!

Zwykle jest to wina "pajączka" - był przewidziany pod skrosowanie gniazda AUX do radia z pominięciem modułu BT/VC. Trzeba go wtedy przerobić albo nabyć właściwy "pajączek".



Pendrive musi być sformatowany w FAT 32 oraz jeden katalog nie może zawierać więcej niż 250 plików muzycznych (zalecane do 249). Pendrive do 16GB potwierdzone działanie.



Wszystkie informacje zebrane z forum przeglądając ponad 3500 postów. Dziękuje wszystkim za pomoc w szczególności tedi_k oraz mayak oraz jeżeli ktoś ma zastrzeżenia proszę o PW gdyż pozwoliłem sobie skopiować część opisów oraz schemat aby ułatwić innym montaż i nie przekopywać wszystkich postów.



Proszę o potwierdzenie czy wszystko jest opisane prawidłowo oraz prawidłowo skompletowane. Mam nadzieję że niczego nie pominąłem.



Przydatne linki:

-Instrukcja dołożenia modułu BT/VC: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-Instrukcja demontażu konsoli: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Przy okazji podam nr gniazda AUX Ford Mondeo Mk4: FINIS 1310208 26zł ASO.



Informacje potwierdzone przed tedi_k oraz wprowadzone drobne poprawy. Dzięki







Cytat:
Napisał ekus1964 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozwiązał ktoś problem automatycznego rozłączania BT z telefonem po paru sekundach rozmowy ( w moim przypadku z3 compact)??






Ktoś na Śląsku za godną sumę ogarnie mi ten temat,.bo ja to czarno widzę (bez skojarzeń rasistowskich)

Ostatnio edytowane przez Yoo! ; 13-07-2020 o 14:05
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2020, 21:02   #5477
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak objawiają się uszkodzenia CS7T-14D212-AA?
wracam z pytaniem i z dodatkowymi informacjami

po sprawdzeniu kilku owalnych sony na stole, takich zaktualizowanych UCDSem także, znów powędrowałem do auta z owalnym sony chyba z 2012r.

kolejna 112 zapięta i zagadała od razu
felerna 212...
w elmconfig można w niej wszystko odczytać, pozmieniać reset również
BT Audio: Searching
Phone:No Mobile Connected
Żadnych starych telefonów
AUX martwy
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 08:22   #5478
masterowns
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2015
Model: Cougar, Mondeo mk4
Silnik: 2.5 ST200, 2.0 TDCI 140
Rocznik: 1998, 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Heja wszystkim!

Po przeczytaniu i wyszukaniu interesującego info na temat dołozenia streamingu z bluetooth czas przyszedł na zakup modułu.

Pacjent mondeo mk4 2008 (maj), radio to NX.
Interesuje mnie streaming przez bluetooth, aktualnie tylko jax+ rozmowy. W aucie jest VC. I teraz pytanie, w pewnym poście wyczytałem, że NX nie ma możliwości mieć VC po polsku, nie ważne jaki moduł zamówie, czy 112, czy 212?

Myślałem, nad modułem: CS7T-14D212-AC, oraz stosowne przerobienie z stereo do mono. Czy wtedy po aktualizacji radia będzie NX po polsku, lecz VC po angl? Czy VC zagada po PL?

Jeśli przegapiłem jakieś odpowiedzi, to prosiłbym nie linczować, pozdrawiam!
masterowns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 11:18   #5479
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał masterowns Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NX nie ma możliwości mieć VC po polsku, nie ważne jaki moduł zamówie, czy 112, czy 212?

Myślałem, nad modułem: CS7T-14D212-AC
nie warto 112 wystarczy
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 11:51   #5480
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Dlaczego? Parowanie będzie maił po polsku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.