Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2013, 12:14   #1
maciekd
ford::advanced
 
Avatar maciekd
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Model: Transit Mk5 FT100, Transit Mk6 Euroline
Silnik: 2.5 Di 76KM, 2.0 tdci 125KM
Rocznik: 1996, 2004
Postów: 443
Domyślnie jaka jest wysokość szyn montażowych foteli Euroline/Westfalia?

Bry

Czy ktoś miał może okazję przyjrzeć się tematowi szyn, do których montowane są tylne fotele i kanapa w modelach Euroline / Westfalia?

Generalnie to, co mnie interesi to jakich są one długości i wysokości. Zastanawiam się nad takim mykiem, żeby sobie sprawić komplet foteli z takowego transita. To zapewne wymagało by docięcia nowej podłogi i chcę się zorientować, jakiej wielkości moduły były by potrzebne oraz jakiej grubości miały by podłoga być, aby takie szyny w nich zamontować.
Oczywiście, jeśli ktoś ma fotki z bliska szyn oraz ich mocowania do podłogi, to także bym był bardzo wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam!

__________________
- maciej -
1996 Transit FT100 - 76T280 - 527 000 km
2004 Transit Euroline - 125T300 - 150 000 km

Ostatnio edytowane przez maciekd ; 07-07-2013 o 20:06
maciekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2013, 18:48   #2
Olo133
ford::average
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Ślask
Model: Transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Odp: jaka jest wysokość szyn montażowych foteli Euroline/Westfalia?

A jaki jest cel Twojego pytania? Szczególnie o długość szyn. Nie potrafię go wyczytać z postu.
Olo133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2013, 19:53   #3
maciekd
ford::advanced
 
Avatar maciekd
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Model: Transit Mk5 FT100, Transit Mk6 Euroline
Silnik: 2.5 Di 76KM, 2.0 tdci 125KM
Rocznik: 1996, 2004
Postów: 443
Domyślnie Odp: jaka jest wysokość szyn montażowych foteli Euroline/Westfalia?

Cytat:
Napisał Olo133 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jaki jest cel Twojego pytania? Szczególnie o długość szyn. Nie potrafię go wyczytać z postu.
Chcę rozplanować wnętrze i jego zabudowę, a tu długość szyn ma pewne znaczenie.
__________________
- maciej -
1996 Transit FT100 - 76T280 - 527 000 km
2004 Transit Euroline - 125T300 - 150 000 km
maciekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 08:02   #4
Kalamitek
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1996
Postów: 108
Domyślnie Odp: jaka jest wysokość szyn montażowych foteli Euroline/Westfalia?

Po południu pomierzę i zrobię pare fotek.
Kalamitek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 15:12   #5
maciekd
ford::advanced
 
Avatar maciekd
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Model: Transit Mk5 FT100, Transit Mk6 Euroline
Silnik: 2.5 Di 76KM, 2.0 tdci 125KM
Rocznik: 1996, 2004
Postów: 443
Domyślnie Odp: jaka jest wysokość szyn montażowych foteli Euroline/Westfalia?

Super, dzięki wielkie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
- maciej -
1996 Transit FT100 - 76T280 - 527 000 km
2004 Transit Euroline - 125T300 - 150 000 km
maciekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 20:27   #6
Olo133
ford::average
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Ślask
Model: Transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Odp: jaka jest wysokość szyn montażowych foteli Euroline/Westfalia?

Moim zdaniem łatwiej będzie znaleźć siedzenia np. do VW Caravelle. Wiem bo szukałem do Euroline. I może warto przystosować szyny do takich siedzeń. A najlepiej kupić 2 kanapy (o ile jeszcze nie masz nic) i zarejestrować na 8 osób. O ile czasami potrzebujesz tyle przewozić. Lepiej mieć więcej niż mniej :-) . Co by do środka nie upchać, to szyny powinny biec przez całe nadwozie, a długość szyn w siedzeniach ma mniejsze znaczenie bo liczy się rozmiar siedziska od jego początku do końca oparcia. Dodatkowo z siedzeń do VW można zrobić stoliki, a z tych z Euroline nie. Siedzenia w VW można też blokować (o ile wiem) w dowolnym położeniu, a te z Euroline mają bolce wchodzące w szynę i mozna je zablokować tylko w miejscach gdzie są otwory na te bolce. Nie wiem jak w innych pojazdach, ale kanapy w Euroline mogą mieć oparcia tylko w 2 położeniach, albo w pionie, albo leżące jako łóżko. To też pewna wada.

Można jeszcze zrobić coś takiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] :-)

Jeszcze dodam, że siedzenia z przodu w Euroline, pomimo że wyglądają podobnie, nie pasują do szyn w części pasażerskiej, są mocowane na stałe.

Ostatnio edytowane przez Olo133 ; 08-07-2013 o 20:41
Olo133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 20:34   #7
Kalamitek
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1996
Postów: 108
Domyślnie Odp: jaka jest wysokość szyn montażowych foteli Euroline/Westfalia?

Wymiary są takie:


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Długie listwy idą przez całą długość i da się po nich przesuwać kanapę.
Krótkie listwy to mocowania foteli (wersja 2+2+3). Są w różnych odległościach, co za tym idzie fotele lewy i prawy nie są ze sobą zamienne. Wysokość listwy to ok 12 mm. Między listwami położona jest jakaś sklejka (drewnopodobne) oklejona wykładziną podłogową PCV (taką jak w autobusach miejskich) Sklejka do podłogi przyklejona jest jakąś masą wygłuszającą (ni to guma, ni to smoła).
Mało zdjęć, bo byłem sam i nie chciało mi się wyciągać foteli i kanapy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Widok od klapy bagażnika:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Widok między kanapą a fotelami:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Między pierwszym a drugim rzędem foteli:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kalamitek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 20:43   #8
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: jaka jest wysokość szyn montażowych foteli Euroline/Westfalia?

Cytat:
Napisał Olo133 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
te z Euroline mają bolce wchodzące w szynę i mozna je zablokować tylko w miejscach gdzie są otwory na te bolce.
Chyba, że maciekd nawierci sobie gdzie zechce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 21:45   #9
maciekd
ford::advanced
 
Avatar maciekd
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Model: Transit Mk5 FT100, Transit Mk6 Euroline
Silnik: 2.5 Di 76KM, 2.0 tdci 125KM
Rocznik: 1996, 2004
Postów: 443
Domyślnie Odp: jaka jest wysokość szyn montażowych foteli Euroline/Westfalia?

Cytat:
Napisał Olo133 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A najlepiej kupić 2 kanapy (o ile jeszcze nie masz nic) i zarejestrować na 8 osób. O ile czasami potrzebujesz tyle przewozić. Lepiej mieć więcej niż mniej :-)
No właśnie nie lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja go mam zarejestrowanego na 8 osób, mój osiołek ma bardzo bogatą przeszłość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Generalnie to nie jest tak różowo "lepiej mieć na więcej". Każdy przegląd to katorga - trzeba wkładać fotele a mając je na zwykłe śruby przez podłogę, to nie jest 15 minut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz albo dokupię niezniszczony, ładny rząd foteli i przerejestruję na 5 albo zrobię to "na bogato" (lub jak mawia się w innych kręgach - "grubo") i wstawię 2 + 2 + 3 z Euroline no i przerejestruję na 7.

Cytat:
Napisał Olo133 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze dodam, że siedzenia z przodu w Euroline, pomimo że wyglądają podobnie, nie pasują do szyn w części pasażerskiej, są mocowane na stałe.
Tak tak, to wiem. Pod spodem mają szyny takie jak oryginalne fotele 1 + 1 na przód. Dla mnie to OK, bo nie muszę nic wiercić z przodu.

Cytat:
Napisał Kalamitek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Długie listwy idą przez całą długość i da się po nich przesuwać kanapę.
Krótkie listwy to mocowania foteli (wersja 2+2+3). Są w różnych odległościach, co za tym idzie fotele lewy i prawy nie są ze sobą zamienne. Wysokość listwy to ok 12 mm. Między listwami położona jest jakaś sklejka (drewnopodobne) oklejona wykładziną podłogową PCV (taką jak w autobusach miejskich) Sklejka do podłogi przyklejona jest jakąś masą wygłuszającą (ni to guma, ni to smoła).
Mało zdjęć, bo byłem sam i nie chciało mi się wyciągać foteli i kanapy
Dzięki! Nieoceniona pomoc - przy najbliższej okazji stawiam zgrzewkę chmielowego napoju tudzież zasobnik innego destylowanego trunku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wygląda więc na to, że listwy montowane są do podłogi a sklejka podłogi, to tylko wypełniacz przestrzeni między nimi. To nawet dobrze, bo kupno fajnej wykładziny gumowej o szerokości 170cm nie jest łatwe. Jak to ma być pocięte, to jest nieco prościej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i montaż podłogi będzie łatwiejszy.

Generalnie chyba się nie pokuszę o klejenie sklejki na stałe do podłogi. W tej chwili mam chyba 20mm impregnowanej płyty OSB, na spodzie przyklejona jest pianka pod panele podłogowe (ta zielona w arkuszach sprzedawana) i na to wykładzina. Grube, ale dobrze wygłusza.
Skoro szyny mają 12mm, to zdecydowanie trzeba to przebudować. Zapewne płyta OSB 8mm + 2mm mikrogumy od spodu (cisza!) + 2-2,5 mm gumy wykładzinowej po wierzchu i będzie dobrze.

Najpierw trzeba znaleźć wnętrze od Euroline w cenie mniejszej niż Transity Mk5 chodzą na allegro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze raz baardzo dziękuję za pomoc!

Cytat:
Napisał ziemek56 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba, że maciekd nawierci sobie gdzie zechce
Transit jest bardzo wdzięcznym samochodem - część dziur się pojawia sama i trzeba je łatać, inne się nawierca, bo fabrycznie nie było... Pełen "custom" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale co tam, podobno jest 13 000 000 wersji, odmian i możliwych kombinacji konfiguracji Transita. Mój będzie 13 000 001 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
- maciej -
1996 Transit FT100 - 76T280 - 527 000 km
2004 Transit Euroline - 125T300 - 150 000 km
maciekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 22:06   #10
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: jaka jest wysokość szyn montażowych foteli Euroline/Westfalia?

O NIE . Ja pisałem tylko o nawierceniu otworów blokujących siedzenia w szynie w INDYWIDUALNEJ konfiguracji wersji 13...01
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.