Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2013, 14:01   #1
MAX2008
ford::average
 
Avatar MAX2008
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 09-08-2013
Skąd: Rawa Maz
Model: VW SHARAN S_MAX
Silnik: 1.9 TDI 2,0 TDCI
Rocznik: 2002, 2009
Postów: 61
Domyślnie podróba czy zamiennik ?

Witam.
Mam zamiar odświeżyć lakier czarna pantera i miałem to zrobić produktami 3M a tu na alledrogo coś takiego mi wpadło w oczy
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czy oprócz bardzo atrakcyjnej ceny jest to coś warte ???

MAX2008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2013, 23:09   #2
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: podróba czy zamiennik ?

Ja bym nie ryzykował, sprawdzony zestaw razem z padami masz niżej:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Zestaw powinien spokojnie starczyć nawet na takiego gianta jak Galaxy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2013, 06:51   #3
MAX2008
ford::average
 
Avatar MAX2008
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 09-08-2013
Skąd: Rawa Maz
Model: VW SHARAN S_MAX
Silnik: 1.9 TDI 2,0 TDCI
Rocznik: 2002, 2009
Postów: 61
Domyślnie

dzięki za podpowiedź a to jest zestaw stricte do zastosowania maszynowego czy można pobawić się nim ręcznieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.? A jeśli maszynowo to jakiej szlifierki użyć tzn kupić może być używana wtedy starczy mi na parę lat. Czy jeszcze potrzebne będą mi ręczniki z mikrofibry do tego zestawu? No i zasadnicze pytanie po zastosowani każdej z tych past nakładam po odczekaniu zalecanego czasu drugą bez polerowania czy trzeba wypolerować żeby drugą pastę położyć i z tego co czytam to nawet ta wykończeniowa jest lekko ścierna czy więc można na koniec położyć jeszcze sam wosk??

Ewentualnie może zainwestować w ten zestaw który dominuje i który jak się zorientowałem po przeczytaniu paru tematów polecasz i ludzie są zadowoleni czyli #605 i #105 trochę mniej zabawy a z tego co oglądałem to efekt końcowy super

Może trochę nakręciłem ale jedynie co do tej pory używałem to swoich aut to był PLASTMAL tylko że efekt krótkotrwały i kurz łapał kilogramami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I mam jeszcze jedno pytanie jaki środek do czyszczenia tapicerki - skóra z alcantarą ?

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 29-09-2013 o 14:56
MAX2008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2013, 21:31   #4
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: podróba czy zamiennik ?

MAX na początku ogarnij temat polerowania auta (czy to ręcznego czy mechanicznego)... Tu niczego nie zostawiasz, nie czekasz do wyschnięcia. Wskazane przez Ciebie w pierwszym poście pasty służą do polerowania mechanicznego i ich sprawdzone odpowiedniki wskazałem w poście poniżej. Jednak wnioskując po Twojej wypowiedzi bardziej przydałaby ci się politura ścierna lub cleaner ścierny i wosk niż zabawa w polerowanie maszynowe. Przeczytaj temat przypięty w tym dziale, tam masz podpowiedzi, masz opisane kilka produktów i ich typy. Znajdziesz tam też nazwy sklepów gdzie są dostępne wymienione produkty - w odpowiednich zakładkach na ich stronie masz po kilkanaście/kilkadziesiąt produktów z każdej kategorii (cleanery, woski, dressingi, mikrofibry itp.). Jak jakieś produkty Cię zainteresują poczytaj o nich w necie, a jak będziesz mieć pytania to pisz na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2013, 10:36   #5
kuba_lz
ford::amateur
 
Avatar kuba_lz
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 19-06-2011
Skąd: DKL
Model: Mondeo MKIII - Titanium X
Silnik: 3.0 v6
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: podróba czy zamiennik ?

Witam. Na twoim miejscu (jeżeli nie masz doświadczenia przy pracy z maszyną rotacyjną-chyba, że się mylę to przepraszam) zastosowałbym Meguiars Ultimate Compound i do tego pomaraczowego pada (średniej twardości). Bawienie się w zmiany gradacji past wymaga trochę wprawy w polerowaniu. Ogólna zasada jest taka aby na początku używać niskiej typu menzerna 500 kończąc np na 3000. Meguiars UC jest na tyle fajny, że wybacza błędy poczynając od tych, które przyczynią się do powstatwania tzw hologramów aż po przepalenie lakieru do podkładu. Efekt końcowy jest i tak bardzo fajny. Warto jest użyć alkoholu izopropylowego po każdej korekcie lakieru, gdyż pozbywamy się wtedy wypełniaczy w pastach polerskich i możemy zobaczyć co tak naprawdę zdziałaliśmy. Wiele osób nakłada UC ręcznie za pomocą tzw. Tricolora (specjaly pad do nakładania) - jest to czasochłonna metoda, która nadaje się do w miarę nie zniszczonych lakierów. Miłej zabawy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kuba_lz ; 26-09-2013 o 10:46
kuba_lz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.