Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-05-2018, 19:18   #11
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Wysokie spalanie 2.0tdci 163KM

Cytat:
Napisał adamdiver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tego miasta to niewiele było, głownie trasa wcześniej, gdzie właśnie było w okolicach 7.5 przy 100km/h.
Co z temp. silnika i tym błędem sondy ?
Co do temperatury, to normalne. Silniki PSA maja duza sprawnosc i nie marnuja wiele kalorii, na ogrzewanie. Co do zaleznsci wzrost spalania-sonda lambda to jest to jeden z typowych objawow. Podwyzszone spalanie na tak dlugiej trasie moze byc spowodowane zuzyta sonda. Nie zaleca sie dlugotrwalej jazdy z walnieta sada, ze wzgledu na zywotnosc DPF-u.
Mimo wszystko, jak przy kazdym elemencie elektrycznym zalecane jest sprawdzenie okablowania i wtyczek przed wymiana.

lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2018, 23:39   #12
adamdiver
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-09-2012
Skąd: Ożarów Mazowiecki
Model: S-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 42
Domyślnie Odp: Wysokie spalanie 2.0tdci 163KM

Kończąc mój temat, finalnie wymieniłem sondę. Zdecydowałem się na Boscha. Teraz błąd już nie wraca. Jutro trasa 500km także zobaczę jak ze spalaniem. Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
adamdiver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.