Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2016, 19:17   #451
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Ja robię 1000km, jeśli przez ten czas nic sie nie rozleci to tobie moda i tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No w S4 zrobiłem przy 3500km ale tylko dlatego ze z takim przebiegiem ją kupiłem :

TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 22:47   #452
zzum
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 25-12-2016
Skąd: Tychy
Model: Ford Focus
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

No to plan mam taki. Ponieważ co najmniej raz w tygodniu mam trasę ok. 600km, to zrobię takie 2-3 w różnych warunkach drogowych i poobserwuję, które parametry bym chciał poprawić i pod tym kątem będę konsultował modyfikację.
zzum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 09:55   #453
nonamebiker
ford::beginner
 
Avatar nonamebiker
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 11-11-2016
Model: Focus IIIFL Titanium
Silnik: 1.5 150 -> 209KM 365Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2014
Postów: 44
Cool Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał zzum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak znajdę czas, to podjadę na jakąś hamownię i podzielę się wynikami. A TY czym zalewasz swojego focusa? Jakaś różnica w smaku 'zup'? Jak eksploatacyjnie - sprzęgło, skrzynia etc. i przy jakim stylu jazdy? Bo tych 'niutów' siłuje trochęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powiem tak - eksploatacyjnie kompletnie nic się nie dzieje w złą stronę. Jedyna rzecz z jaką byłem na gwarancji to "wyskoczony" drut w fotelu kierowcy. Sprzęgło, skrzynia, silnik - wszystko spoko.
Nogę mam raczej ciężką, przed MODem lałem głównie Pb95. Jak już gdzieś tam wcześniej pisałem, po MODzie seryjne opony mają problem z przyczepnością, a jak jest ślisko to już w ogóle strach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dlatego planuję na lato zakup felg 7,5-8 cali szerokości i do tego jakieś kapcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Masz na forum dwóch Grześków - Heko i TuneFORCE'a, ja robiłem u tego drugiego i jestem mu dozgonnie (mój zgon albo silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do paliwa to jest różnica - na 98 lepiej idzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i zauważyłem jadąc latem do Czarnogóry, że np. na słoweńskim paliwie mniej palił niż na polskim, ale to już pewnie jakość wyjściowa z petrochemii ma znaczenie...

Ostatnio edytowane przez nonamebiker ; 31-12-2016 o 09:57
nonamebiker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 11:13   #454
zzum
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 25-12-2016
Skąd: Tychy
Model: Ford Focus
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

W standardzie będę miał 17' 215/50. Zobaczymy jak się będą spisywać. Ja raczej agresywnie nie jeżdżę. Generalnie chce mieć zapas przy dodawaniu gazu przy predkościach >150km/h. Ile przejechałeś po MODzie? Jakieś refleksje odnośnie hamulców? - zakładam, ze przy ciężkiej nodze często używaszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zzum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 12:54   #455
nonamebiker
ford::beginner
 
Avatar nonamebiker
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 11-11-2016
Model: Focus IIIFL Titanium
Silnik: 1.5 150 -> 209KM 365Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2014
Postów: 44
Talking Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Szczerze mówiąc jak na razie zastrzeżeń do hamulców nie mam. Teraz mam felgi 16", jeszcze się waham czy te nowe kupić 17 czy 18 cali. Jak już kupię to będę coś więcej mógł powiedzieć o hamowaniuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po MODzie już przejechałem 4kkm, na razie bez zarzutu. Olej nie znika, płyn chłodniczy też, co przy mokrej turbinie czasami się zdarza. A zapas przy dodawaniu gazu to jest, nawet przy 190 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio na AOW się ciąłem z beemką 3 w xDrivie i ledwie ledwie mnie gość wyprzedzał a mieliśmy już po 190-220km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Jak już podkręcisz furę to będziesz musiał zmieniać olej co 10kkm i lać głównie 98, ale to wszystko Ci chłopaki jeszcze na pewno powiedzą.
nonamebiker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 09:28   #456
kafar42
ford::average
 
Avatar kafar42
 
Zarejestrowany: 16-02-2015
Model: Focus MK3 FL 1.5
Silnik: 1.5 Pb 201 KM by Tune Force
Rocznik: 2014
Postów: 103
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał nonamebiker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczerze mówiąc jak na razie zastrzeżeń do hamulców nie mam. Teraz mam felgi 16", jeszcze się waham czy te nowe kupić 17 czy 18 cali. Jak już kupię to będę coś więcej mógł powiedzieć o hamowaniu
Pamiętaj że im większe-szersze koła tym gorsze przyśpieszenia, ja na zwykłych 16" i gumach zimowych Nokian WRD4 ruszam ostro i nie zrywam przyczepności.
kafar42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 14:01   #457
nonamebiker
ford::beginner
 
Avatar nonamebiker
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 11-11-2016
Model: Focus IIIFL Titanium
Silnik: 1.5 150 -> 209KM 365Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał kafar42 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pamiętaj że im większe-szersze koła tym gorsze przyśpieszenia, ja na zwykłych 16" i gumach zimowych Nokian WRD4 ruszam ostro i nie zrywam przyczepności.

Wiem o tym, wiem. Ale mam te same Nokiany założone na stalówki teraz i szału nie maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak jest bardzo ślisko to na trójce, a czasami nawet na czwórce zrywam przyczepność, i to tylko na mokrym... Może za ciężka noga, a może to te 365Nm...
nonamebiker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 15:31   #458
kafar42
ford::average
 
Avatar kafar42
 
Zarejestrowany: 16-02-2015
Model: Focus MK3 FL 1.5
Silnik: 1.5 Pb 201 KM by Tune Force
Rocznik: 2014
Postów: 103
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał nonamebiker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem o tym, wiem. Ale mam te same Nokiany założone na stalówki teraz i szału nie ma Jak jest bardzo ślisko to na trójce, a czasami nawet na czwórce zrywam przyczepność, i to tylko na mokrym... Może za ciężka noga, a może to te 365Nm...
Może dlatego nie zrywam że ja mam tylko 340 Nm, a moż emam lżejszą nogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kafar42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 18:19   #459
nonamebiker
ford::beginner
 
Avatar nonamebiker
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 11-11-2016
Model: Focus IIIFL Titanium
Silnik: 1.5 150 -> 209KM 365Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Kto wie, kto wie...? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nonamebiker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 19:31   #460
disaster3
ford::average
 
Avatar disaster3
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus III FL/Mondeo V
Silnik: 1.5 EB (183 KM)/1.5 EB (165 KM)
Rocznik: 2015/2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Bez przesady, zerknij na fokę @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jego ma ponad 260 KM z 1.6EB tylko tam juz grubsze modyfikacje poszły w ruch i tez cały czas latał na 18" a ostatnio wrócił do 17" bo zdecydowanie lepszy komfort jazdy a trakcja wcale nie gorsza w stosunku do 18", poza tym przyspieszenie tez lepsze na 17" koła są zdecydowanie lżejsze.
__________________
Moja Foczka
disaster3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.