Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2009, 11:59   #111
mzk
ford::average
 
Avatar mzk
 
Zarejestrowany: 10-10-2008
Model: Mustang
Silnik: 4.0
Rocznik: 2010
Postów: 83
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

SUPER!
Przecieraj szlak Biegniemy zaraz za Tobą!
Pozdrawiam Gdynianina.

mzk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2009, 13:07   #112
grzesiek128
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-08-2009
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MkIV Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Już mówię. Wszystko poszło zgodnie z planem - moduł mam zainstalowany i wszystko pięknie działa z moją Nokią N70. Telefon mam na Conversie widoczny z całą książką i innymi bajerami. Jakość rozmów - dobra.

Całej procedury instalacji nie będę tu opisywał, bo była w 99% zgodna z instrukcją Zdzisława. Zmieniliśmy manetkę kierunków, rozbebeszyliśmy konsolę centralną. Wtyk od radia do rozgałęziacza, nowy wtyk podłączyliśmy do radia, trzeci do modułu - do tej pory nic nie trzeba było przedłużać - podana wiązka od Focusa była nawet zbyt długa jeśli chodzi o kabel który idzie do modułu (moduł zainstalowany został w miejscu fabrycznym, które jest nad schowkiem niedaleko poduszki bliżej kabiny a nie komory silnika).

Jedynie przedłużyliśmy wtyczkę do mikrofonu.


Dla zainteresowanych - w sofcie, radiu i komputerze NIC nie grzebaliśmy, NIC nie zmienialiśmy, NIC nie aktywowaliśmy. Autko pięknie samo wykryło moduł (spojrzałem tylko że był to 48Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Autko samo uzupełniło Conversa gdy tylko zbliżyłem się ze sparowanym telefonem i pokazuje pod zieloną słuchawką Phone Unavailable, gdy nie ma w pobliżu telefonu. Radio mam SONY CD 2ga generacja.


Odnośnie Eurocaru - moja usługa zadziałała, ale podkreślam, że robiłem wszystko na WŁASNE RYZYKO (jeśli nie zadziała) a NIE MONTUJĄCEGO i było zdziwienie, że zestaw chodzi na wiązce od Focusa. Nie wiadomo, jak moduł zachowa się w innym mondku, a sądząc po Waszych opisach problemów nie wszędzie wszystko działa.


WAŻNE - dowiedziałem się, że na dzień dzisiejszy Ford NIE AKCEPTUJE takiej modyfikacji. Zgodnie z ich biuletynem serwisowym do Mondka oryginalny moduł mogą dokładać tylko tam gdzie fabrycznie już mają wyprowadzone wtyczki. W innym przypadku powinni instalować wyłącznie zestawy zewnętrzne.

Pozdrowienia dla Was
grzesiek128 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2009, 16:17   #113
zdzislaw22
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: monde
Silnik: 20
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał grzesiek128 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dla zainteresowanych - w sofcie, radiu i komputerze NIC nie grzebaliśmy, NIC nie zmienialiśmy, NIC nie aktywowaliśmy. Autko pięknie samo wykryło moduł (spojrzałem tylko że był to 488 ). Autko samo uzupełniło Conversa gdy tylko zbliżyłem się ze sparowanym telefonem i pokazuje pod zieloną słuchawką Phone Unavailable, gdy nie ma w pobliżu telefonu. Radio mam SONY CD 2ga generacja.
to trzeba było brać moduł z końcówką 112, miałbyś od razu USB z którym soniaczek ładnie współpracuje na tym samym kablu. I widać katalogi na conversie ;-)

Ech gdyby ten sony nie był taki paskudny z wyglądu. (UWAGA!!! Nie bić opinia osobista ;-) )

A Ford nie akceptuje takiej modyfikacji bo NIE WIE, że wiązki pasują :-D

Ostatnio edytowane przez zdzislaw22 ; 06-08-2009 o 16:25
zdzislaw22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2009, 16:30   #114
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał zdzislaw22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....
A Ford nie akceptuje takiej modyfikacji bo NIE WIE, że wiązki pasują :...-D
Jaka głęboka myśl. Doskonale zdają sobie z tego sprawę.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2009, 16:53   #115
zdzislaw22
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: monde
Silnik: 20
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Uderz w stól...

Pewnie dlatego uczą się to robić na instrukcji z internetu ;-)

Ostatnio edytowane przez zdzislaw22 ; 06-08-2009 o 16:57
zdzislaw22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2009, 17:00   #116
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

No tak. Sukces ma wielu ojców. Każdy z nas chciałby zostać tworcą czegoś wyjątkowego.... skoro część forumowiczów, aby coś dodać do auta, ściąga z netu instrukcje by sfinalizować montaż w ASO to nie oznacza to wcale "fachowej zapaści" speców Forda. Na mój łeb owa część trafiła nie tam gdzie trzeba.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2009, 17:21   #117
zdzislaw22
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: monde
Silnik: 20
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

W tym przypadku sukces osiągnął kolega, bo ma zainstalowany BT jak chciał i jest zadowolony. Nikomu przecież nie chodzi o to kto co sklecił i skąd wziął bo po to jest dostępne dla wszystkich, aby wszyscy mogli skorzystać. Niestety prawdą jest również, że poziom większości ASO jak i dilerów jest słaby. I stąd biorą się nasze problemy.

Zresztą nie ma o co się kłócić. Mnie po prostu rozbrajają takie oświadczenia. Skoro jest zapotrzebowanie, to zamiast pisać zakazy należałoby wyjść naprzeciw użytkownikom i sprzedawać komplet elementów do montażu w mondeo, lub chociaż wymusić na sprzedawcach, aby zamiast mówić "dołożymy u nas bez problemu" uświadomili zielonemu klientowi, który prosi o BT, że nie da się dołożyć oryginalnego modułu BT tylko cośtam się dolepi na środku konsoli. Tak BTW To przykład z życia wzięty. Sam dałem się tak nabrać i na swoje nieszczęście nie sprawdziłem tej informacji przed zakupem.
zdzislaw22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2009, 17:30   #118
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Polityka firmy, w tym przypadku FORDa, jest w wielu przypadkach hmm mało zrozumiała dla szarych użytkowników - ot choćby jak ostatnie podwyżki na niektóre części (nawet o ponad 200%).
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2009, 22:35   #119
adam131
Minęło 9 lat i nic
 
Avatar adam131
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Suchy Dwór
Model: Mk4 Mondeo Ghia X automat; Fiesta
Silnik: 2.3 Duratec/161KM; 1.25/82KM
Rocznik: 2009; 2010
Postów: 324
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Gratuluję grzesiek128. W przyszłym tygodniu, skoro przetarłeś szlaki, uderzę ponownie w Euro-Car. Trudno, wydałem parę złotych na zestaw zewnętrzny ale dołożę i chcę mieć tak jak być powinno. Mam nadzieję, że się tym razem uda.
__________________
Mk4 Mondeo Ghia X, 2.3 Duratec 161 KM, automat, hatchback, Panter Black + dodatki
adam131 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2009, 14:44   #120
grzesiek128
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-08-2009
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MkIV Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Adam, tylko nie wchodź tam i nie żądaj, bo mi dołożyli, więc i Ci muszą.

Nie muszą, jak nie będą chcieli - zgodnie z ich biuletynem serwisowym. Mi dołożyli po koleżeńsku a to nieco inna sprawa, więc jak Ci odmówią to się nie zdziwię, ale nie zaszkodzi zapytać.

Pamiętaj, że ryzykujesz 2 tys. zł jak nie zadziała w pełni, bo części zakupionych i sprawnych nie zwrócisz łatwo.


Uprzedzam, żeby nie było zdziwienia, bo znalazłem Twój starszy wątek i obawiam się, że podejdziesz impulsywnie do sprawy i zrobisz "borutę" w salonie, szczególnie elektrykom, którzy są bardzo ok.

Winę za moduły ponosi FORD, który nie zezwala elektrykom z ASO na tę modyfikację i nie przygotował zestawów z odpowiednim biuletynem.
grzesiek128 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.