Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2009, 11:11   #131
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał PAFFCIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cradle phone, to "slot" w systemie na wbudowany w auto telefon
no wlasnie takie cosik posiadam i jak kupilem auto to sie zastanawialem co sie stalo ze schowkiem ktorego u mnie brakowalo (wszyscy mieli tylko nie ja).
Pytanie dawno temu zadawalem w dwoch serwisach co mam zainstalowane w miejsce schowka i zaden z serwisow nie potrafil udzielic odpowiedzi.


A tak na marginesie to sie zastanawiam po co komu taki wbudowany telefon skoro jest bluetooth.
Jaka dodatkową funkcjonalnosc posiada taki wbudowany telefon?

(moze potrafi wyslac sms np jak sie alarm wlaczy albo cos w tym stylu ?)

__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,

Ostatnio edytowane przez trtami ; 11-08-2009 o 11:15
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 13:50   #132
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Może przeoczyłem (jeśli tak to przepraszam - wątek jest dłuuugi ;p), ale jak sądzicie - ta operacja ma szanse powodzenia w S-Maxie? Mam wprawdzie radio Sony 6CD, ale to chyba nie ma większego znaczenia.

Już znalazłem na forum w... Słowenii - ściągnęli to z UK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wygląda na to, że w S-Maxie wiązki nie trzeba dokładać.

Ostatnio edytowane przez wit007 ; 11-08-2009 o 14:39
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 20:13   #133
docento
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

mikrofon modułu BT jest mikrofonem aktywnym , ma wbudowany wzmacniacz .Żaden tandetny mikrofon nie podejdzie , chyba że będzie to dedykowany mikrofon od zestawu głośnomówiacego firmy NOKIA ( np od ck-7w )
p.s.
Panowie , nie znam (oprócz jednego) żadnego z Was , wy nie znacie mnie . Możecie więc (niektórzy z Was) nie wycierać gęby moją osobą , bo to moja sprawa co umiem , a czego nie umiem . " Dla mnie trzeba mieć coś nie tak " - by mieć komuś za złe , że ma jakąś określoną wiedzę i wie jak ją spożytkować

Ostatnio edytowane przez docento ; 11-08-2009 o 20:47
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 20:41   #134
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Nie wiem czy mogę ale zaryzykuję: na niniejszym forum w niniejszym temacie opisujecie "bolączki" dotyczące instalacji BT - macie okazję poradzić się prawdziwego experta (cieszę się że pojawił się w temacie) który nie musi przecierać żadnych szlaków. On te szlaki zna na pamięć (mam nadzieję że nie masz mi za złe Jarku reklamę).
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2009, 10:12   #135
harryon
ford::beginner
 
Avatar harryon
 
Zarejestrowany: 05-07-2005
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Titanum Platinum X
Silnik: 2.0 TDCI PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 37
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał zdzislaw22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to mamy:

DSP, TMS 160, 320VC5410APGE, CB-77AE8LW,2M718RB = digital signal processor address 64K of 16-bit words,to allow access of up to 8192K of
program memory. In
CP3BT26Y9, 8ACK - - Reprogrammable Connectivity Processor with Bluetooth, USB, and CAN Interfaces
SAMSUNG, K6R4016VID-UI10 - Async Fast SRAM (4Mbit, 256Kx16,3V) controller?
EM610FV8T, 1B168H11 = 128K x8 bit Super Low Power and Low Voltage Full CMOS Static RAM --- for DSP
M29W800DT = 8-Mbit (1 Mbit x 8 or 512 Kbits x 16, boot block) 3 V supply flash memory
M28W320FC = 32 Mbit (2Mb x16, Boot Block) 3V Supply Flash Memory

Czyli interesujaca nas pamiec to M29W800DT, która jest obsługiwana przez procesor DSP.

Co ciekawe oba procesory maja jtag, więc nic nie trzeba wylutowywać.
hm... chyba muszę wyjąć swoj moduł z autka.
hejka

mam pytanie, udało Ci się coiś powalczyć z programowaniem innego języka?

harryON
harryon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2009, 10:16   #136
mzk
ford::average
 
Avatar mzk
 
Zarejestrowany: 10-10-2008
Model: Mustang
Silnik: 4.0
Rocznik: 2010
Postów: 83
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Jestem gotów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Części zamówione - za tydzień będą w Ford Gołębiewski w Starogardzie Gdańskim.
Mój przypadek to Convers+, Blaupunkt NX, wiązka do modułu i brak kabelka do mikrofonu.
Zdam z pewnością relacje po akcji.
Wybrałem Gołębiewskiego, bo sami z własnej inicjatywy zaprosili mnie do obecności w trakcie czynności montażu.
Wybrałem opcję BT/VC/USB
mzk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2009, 10:19   #137
mzk
ford::average
 
Avatar mzk
 
Zarejestrowany: 10-10-2008
Model: Mustang
Silnik: 4.0
Rocznik: 2010
Postów: 83
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał wit007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ale jak sądzicie - ta operacja ma szanse powodzenia w S-Maxie?...
Na niemieckim forum S-max mają udane przypadki, opisy odpowiadają tym u nas, więc powinno się udać.
mzk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2009, 11:30   #138
Mouera
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Model: Mondeo Titanium Navi
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 158
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Jestem gotów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Części zamówione - za tydzień będą w Ford Gołębiewski w Starogardzie Gdańskim.
Mój przypadek to Convers+, Blaupunkt NX, wiązka do modułu i brak kabelka do mikrofonu.
Zdam z pewnością relacje po akcji.
Wybrałem Gołębiewskiego, bo sami z własnej inicjatywy zaprosili mnie do obecności w trakcie czynności montażu.
Wybrałem opcję BT/VC/USB
Kiedy odbierałeś auto? Pytam ponieważ Twój przypadek jest prawdopodobnie tak jak mój - czyli taki sam silnik, Convers+ i Blaupunkt NX bez bluetootha - jak u mnie jest z resztą brakujących komponentów nie wiem. Z Twojego opisu wynika, że musiałeś kupić moduł, manetkę i kabelek to mikrofonu? Czy coś jeszcze? Wiązka do modułu była?
Mouera jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2009, 12:22   #139
mzk
ford::average
 
Avatar mzk
 
Zarejestrowany: 10-10-2008
Model: Mustang
Silnik: 4.0
Rocznik: 2010
Postów: 83
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Mouera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedy odbierałeś auto? Pytam ponieważ Twój przypadek jest prawdopodobnie tak jak mój - czyli taki sam silnik, Convers+ i Blaupunkt NX bez bluetootha - jak u mnie jest z resztą brakujących komponentów nie wiem. Z Twojego opisu wynika, że musiałeś kupić moduł, manetkę i kabelek to mikrofonu? Czy coś jeszcze? Wiązka do modułu była?
Auto odbierałem w październiku, ale produkcja kwietniowa.
Minimum to: Moduł, manetka, mikrofon.
Przewody do mikrofonu dosztukują w serwisie.
Ja idę jeszcze w opcję USB, więc kupuje gniazdo usb, mocowanie gniazda i śrubki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1583717 BT/VC/USB module - 990,- (moduł bez USB jest tańszy o jakieś 150)
1543450 Gniazdo USB - 17,-
1252666 Microphone (4M5T 19A391-AA) mikrofon - 170,-
1550778 Ramka do zabudowy gniazda USB - 30,-
1507180 sterowanie BT/VC manetki kierunkowskazów - 235,-
1428699 Śruby torx 4,8 x 19mm - 3,-
Z VIN wynika że moduł jest, fizycznie go nie ma.
Rozebrałem schowek i znalazłem wtyczkę do modułu, więc nie potrzebuje wiązki.
Planuje to robić 22 sierpnia, to dam znać jak koszt całkowity.
mzk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2009, 12:52   #140
Mouera
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Model: Mondeo Titanium Navi
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 158
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Właśnie rozmiawiałem z AutoPlaza w Wawie i dołożą mi Bluetooth - w końcu sukces! Jadę do nich w piątek na weryfikację brakujących rzeczy - mam nadzieję że wiązka u mnie też jest, to nie trzeba będzie ruszać nawigacji - co ciekawe mój VIN też wskazuje że moduł powinien być a nie ma - auto z lutego więc prawie na 100% sytuacja taka jak u Ciebie.
Mouera jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.