Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2019, 20:05   #5151
kamilmondeo
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-03-2019
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Mój był zblokowany. Otworzyłem go. Napsikałem do środka smaru silikonowego i śmiga aż miło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wracając do tematu. Sam stoję przed wyborem zrobienia leniucha lub lutowania na samochodzie. Jakbym robił leniucha to gdzie najlepiej się wczepic z wiązką po której stronie tj. wtyczki czy gniazda?

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

kamilmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2019, 18:41   #5152
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Jesli piszesz o wtyczce i gniezdzie przy radiu to wtyczka wychodzaca z kokpitu. I robisz tak zeby z potrzebnego pinu wtedy wychodzily 2 kabelki. Piny da sie wyjac i rozgiac a potem i zagiąć choc nie jest to latwe i przydaja sie nowe piny. Wtedy jest najprosciej. Wyciagasz np pin z quadlocka od dajmy na to can, rozbrajasz go, dokladasz drugi kabelek ktory pojdzie do modulu i calosc wraca na swoje miejsce. Wyglada estetycznie i nie kazdy jest w stanie domyslic sie ze to jest dokladane.

Sposobow jest kilka i jak pisalem...byle nie spalic sobie auta bo wiem jak ludziska miewaja lewe ręce. A i znam takich co potrafia mase do plusa podpiac w radiuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2019, 20:10   #5153
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyciagasz np pin z quadlocka od dajmy na to can, rozbrajasz go, dokladasz drugi kabelek ktory pojdzie do modulu i calosc wraca na swoje miejsce.
Jeszcze nie zaglądałem do swojej złączki w samochodzie. Nie wiem ile mam tam pinów w uzyciu. Na razie czytam/uczę się/przygotowuje do operacji.

Im więcej wiem, przestaje to być takie "straszne".

Chciałem robić leniucha kupując gotową przedłużkę quadlock, ale po ostatnim poście chyba dołożę bezpośrednio do wtyczek przy radiu.

I tak musiałbym dokładać kable do tej przedłużki, czyli pewnie wymieniać piny. (Aczkolwiek kusi mnie takie rozwiązanie, bo byłoby na czym poćwiczyć.)

Do CAN są to tylko 4 przewody/piny do zrobienia + 7 w kostce fakra. A koszt samych pinów to groszowe sprawy.

I chyba słyszę się do dorobienia instalacji w aucie z użyciem nowych pinów. Żeby było porządnie zrobione.

Idealnym rozwiązaniem byłoby zdobyć wtyczkę od BT z odpowiednio długimi przewodami i tylko dołożyć przewody do quadlocka.


A tak od strony technicznej jakiej średnicy używa się przewodów w instalacjach w aucie. Tak jak np. tutaj? Wiadomo, że prądowe muszą być grubsze.

Ostatnio edytowane przez przeeemek ; 24-09-2019 o 20:16
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2019, 18:31   #5154
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Prądowe owszem deko grubsze. Teoretycznie nawet skretka zadziała. Ja dawałem przewody z innych wiązek samochodowych bo miałem. Jak dowiesz kostkę do modułu to będziesz widział jakiej grubości jest kabel. Ja akurat w tej kostce piny dorabiałem z kostek liczników wieśwagenów bo tam w każdej jest kilka wolnychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w poprzednim mondeo żony mk3 też dokładałem radio z modułem od mk4 i tam cała kostkę modułu dorabiałem z kostek od vw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak can podepniesz pod quadlocka to też będzie działać. I can to 2 przewody...
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2019, 22:49   #5155
kamilmondeo
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-03-2019
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Zrobiłem sam leniucha i dzisiaj wszystko wpiąłem do auta. Działa. Telefon dodał się w menu. Do pełni szczęścia brakuje mi oryginalnego mikrofonu. Podłączyłem mikrofon dwu kablowy i jeżeli trzymałem go w odległości ok 10-20 cm od ust to rozmówca mnie słyszał, słabo ale jednak.
Teraz pytanie co było tego przyczyną? Jakiego mikrofonu szukać bo oem strasznie drogie. Poza tym mam wiązkę od mikrofonu w podsufitce. Kable schodzą do nóg pasażera. Chcę dodać brakujące piny do gniazda. Są dwa, duży i trochę mniejszy. Ten duży pin mam z kostki od radia a gdzie kupić ten średni? A może ktoś ma do sprzedania taką wtyczkę/gniazdo?

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez SRS ; 04-10-2019 o 17:15 Powód: zbyt duży format zdjęć
kamilmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2019, 20:53   #5156
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał kamilmondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakiego mikrofonu szukać bo oem strasznie drogie. Poza tym mam wiązkę od mikrofonu w podsufitce
Mogę Ci oddać za free (zwrot za wysyłkę do paczkomatu) oryginalny. Miałem w komplecie z używaną konsolą. Jutro go poszukam. Napisz do mnie na priv jak go chcesz.

EDIT: NIEAKTUALNE
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 05-10-2019 o 18:09
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2019, 21:03   #5157
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogę Ci oddać za free (zwrot za wysyłkę do paczkomatu) oryginalny. Miałem w komplecie z używaną konsolą. Jutro go poszukam. Napisz do mnie na priv jak go chcesz.
Jeśli kolega nie będzie chciał, to ja przyjmę i się odwdzięczę zimnym trunkiem.
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2019, 21:12   #5158
kamilmondeo
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-03-2019
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Priv już poszedł jasne że biorę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzięki wielkie. Do uruchomienia brakuje mi wtyczki lub jednego pinu.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
kamilmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2019, 22:06   #5159
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał kamilmondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Priv już poszedł jasne że biorę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzięki wielkie. Do uruchomienia brakuje mi wtyczki lub jednego pinu.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Jak robiłeś leniucha? Kupiłeś przedłużkę quadlock i dołożyłeś do tego przewody od wtyczki modułu BT?
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2019, 22:38   #5160
kamilmondeo
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-03-2019
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Dokładnie kupiłem quadlocka. Razem z modułem dostałem wtyczkę z kablami. Trochę zabawy z lutownicą i gotowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
kamilmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.