Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2020, 15:55   #5261
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zdaje się tylko w nx (duże nawi) mikrofon jest podpięty nie pod moduł bezpośrednio tylko pod radio. W małej nawi i Sony oraz zwykłym jest takie samo podpięcie ( różni się tylko mono/stereo). Nie wirm w sumie jak dziala ori mikrofon. Ja u siebie mam mikrofon z zestawu parrota i teraz jak zona jeździ to słyszę ja bdb, nawet lepiej niż na głośnomówiącym w telefonie.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale wtyczka od radia? Trzeba było od razy porządnie styki przeczyścić bo w takim wypadku po prostu aux (3kabelki) nie miały dobrego styku. Taka opcje też kiedyś przerabiałem ale we wtyczce od strony modułu.

peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 16:27   #5262
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zdaje się tylko w nx (duże nawi) mikrofon jest podpięty nie pod moduł bezpośrednio tylko pod radio. W małej nawi i Sony oraz zwykłym jest takie samo podpięcie ( różni się tylko mono/stereo).
Wychodzi na to, że tak jest.

A czy grubość przewodu doprowadzonego do mikrofonu może mieć znaczenie? Większy opór czy coś takiego? Położyłem nowy przewód 0,5 o ile dobrze pamiętam. A oryginalny, który odchodzi od mikrofonu jest wiele cieńszy.
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 16:45   #5263
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał przeeemek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy grubość przewodu doprowadzonego do mikrofonu może mieć znaczenie? Większy opór czy coś takiego? Położyłem nowy przewód 0,5 o ile dobrze pamiętam. A oryginalny, który odchodzi od mikrofonu jest wiele cieńszy.
Grubszy można położyć zamiast cieńszego to na nic nie wpłynie.oczywiscie jeśli był ekranowany to ten grubszy także musi być ekranowany.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 21:43   #5264
Komorowscy
ford::average
 
Avatar Komorowscy
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondzio
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 166
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał przeeemek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pytanie do kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Czy w waszych wiązkach, które produkujecie robicie jakieś rozróżnienie na podłączenie mikrofonu w zależności od modelu radia?

Oczywiście, że tak.
Inna wiązka jest do 6000CD, do SONY itd... a zupełnie inna do Blaupunkta NX - tutaj jako, że mikrofon używany jest w dwóch urządzeniach naprzemiennie wymagana jest zupełnie inna kombinacja połączeń kablowych ... a mikrofon podłączony jest bezpośrednio do złącza radiowego.
Komorowscy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2020, 07:04   #5265
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Komorowscy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście, że tak.

Inna wiązka jest do 6000CD, do SONY itd... a zupełnie inna do Blaupunkta NX - tutaj jako, że mikrofon używany jest w dwóch urządzeniach naprzemiennie wymagana jest zupełnie inna kombinacja połączeń kablowych ... a mikrofon podłączony jest bezpośrednio do złącza radiowego.
Dziękuję za odpowiedź. W takim razie macie pewne info jaka kombinacja jest przy Blaupunkt travelpilot FX?

Bo u mnie za Chiny nie chciało zadziałać bezpośrednio z radia. Mikrofon zadziałał dopiero jak go podłączyłem z modułu.

Tyle, że słabo słychać. Nie wiem czy to kwestia modułu, przewodu, mikrofonu czy ustawień radia, ale najważniejsze, że już coś słychać :-).
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2020, 08:33   #5266
Komorowscy
ford::average
 
Avatar Komorowscy
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondzio
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 166
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Czytaj - tam ciut wyżej - ze zrozumieniem.
Według mnie to albo mikrofon albo uszkodzony moduł... obstawiam to pierwsze.
A Chin w obecnej sytuacji bym do tego raczej nie mieszał...
Komorowscy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2020, 17:17   #5267
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Komorowscy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście, że tak.

... a mikrofon podłączony jest bezpośrednio do złącza radiowego.
O to chodzi? Wspominasz o NX, ani słowa o FX. Dwa posty niżej kolega pisze, że w małej nawi jest jak w Sony. Staram się czytać ze zrozumieniem.

Sprawdzałem na dwóch mikrofonach, na obydwu było cicho. (Podłączone do modułu).

Sprawdzę jeszcze raz podłączenie bezposrednio pod radio, bo nie robiłem próby z mikrofonem po zmianach w elmconfig.

Ostatnio edytowane przez przeeemek ; 08-02-2020 o 18:22
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 05:19   #5268
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Jeśli coś w ogóle słychać to albo winowajcą jest mikrofon, kable albo moduł. Może nie ma gdzieś dobrej masy? Też gdzieś kiedyś miałem problemy z mikrofonem ale okazało się że poprzednik ciulowo odciął przewody przy mikrofonie i robiło się jakieś zwarcie przy miejscach lutowania ich do płytki mikrofonu.
U siebie mam taki mikrofon [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mialem ich kilkanascie więc takie też montowałem i nie było z nimi problemu a jakość bez porównania do fordowskiego czy nawet tych z bmw. Oczywiście wyjęty z obudowy i włożony w piance w miejscu na niego przeznaczonym.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2020, 10:33   #5269
Rico_87
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2016
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 96
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Koledzy stosował już ktoś taką przejściówkę z AUX na USB ?

Dostałem dzisiaj z Chin takie oto przejściówki.
Sprawdzałem oby dwie na kilku pendrivach.
Radio to NX Blaupunkt, więc AUX mam w schowku.
Ktoś coś wie na ten temat.
W opisie aukcji ktoś tam pisał,że mu działa, ale już nie w jakim samochodzie.
Ja mam MK4.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Rico_87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2020, 10:53   #5270
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,503
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

nadaje się to do podwiązania kwiatka na balkonie do drabinki i nic poza tym
dałeś się nabrać
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.