Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2018, 16:28   #141
tomch77
ford::average
 
Avatar tomch77
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-10-2014
Skąd: Świętokrzyskie
Model: Focus II FL Kombi, Focus II Kombi
Silnik: 2.0 tdci/136, 1.6 tdci/110
Rocznik: 2008, 2007
Postów: 136
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI. Fatalny ranny rozruch na mrozie.

No może, być. Cichy ten filmik a odsłuc***e na telefonie.

tomch77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2018, 19:17   #142
Foczka 23
ford::advanced
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: PŁocicz / Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: Diesel 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 223
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI. Fatalny ranny rozruch na mrozie.

No taki problem już był kiedys opisywany przezemnie ,że auto paliło za 3 lub 4 razem i był winny rozrusznik. Oczywiście temperatura tak jak u kolegi nie miała znaczenia. Za wolno kręcił i nie odpalił jak powinien.
Foczka 23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2018, 22:23   #143
jacekcrv
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-09-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 2.2 TDCI
Rocznik: 2011, 2011
Postów: 131
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI. Fatalny ranny rozruch na mrozie.

Czy ktoś może potwierdzić na 100% wymiary oringów przy flitrze paliwa ?
jacekcrv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2018, 23:08   #144
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI. Fatalny ranny rozruch na mrozie.

Ja niestety wciąż nie trafiłem na dobry rozmiar.
Na chwilę obecną mam 10x2.5 i 10x2 na wyjściu z filtra i jest prawie ok - co nieraz widzę drobinki powietrza w układzie.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2018, 23:29   #145
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI. Fatalny ranny rozruch na mrozie.

Przypomnę się ze swoją sprawą, auto nie odpala zanim nie zgasną kontrolki, nawet rozgrzane, wchodzi tylko na 500 obrotów i gaśnie. Czasami pomoże dodanie od razu gazu i wkręcenie na wyższe obroty. Raczej nie będzie to problem z odpalaniem (akumulator, rozrusznik, świece), gdyż identyczna sytuacja zdarza się bardzo sporadycznie przy hamowaniu na przykład przed krzyżówką, 1/2 bieg, sprzęgło wciśnięte w podłogę, toczę się kilka km na godzinę, nagle obroty schodzą do 500 i auto gaśnie. Będę za jakiś czas u elektronika w sprawie sterownika silnika i zapytam go o to.


Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestes pewien że to tak działa? Moim zdaniem to zasada jest właśnie taka że odpala ale obroty są za niskie i natychmiast gaśnie

Ale moja uwagę przykuly dwie inne rzeczy.
1. Wysokie spalanie postojowe. Przy tej temperaturze silnika u mnie postojowe to 0.5-0.6 l/h.
2. Bardzo niskie wolne obroty... Nigdy nie widziałem u siebie wskazówki obrotomierza poniżej tej białej kreski. U mnie zawsze jest lekko ponad nią.

Edit: obczaj w załączniku jaka jest wysokość wolnych obrotów u mnie.
Swoją drogą skąd masz takie fajne podświetlenie zegarów? Jakieś takie lekko niebieskie?
Spostrzegawczy jesteś, już wyjaśniam.

1. Tak, spalanie chwilowe jest za wysokie, pisałem o tym już, ale nie wiem czy w tym wątku. Jak go kupiłem to od razu po odpaleniu miał 0,6-0,8 na godzinę, teraz po odpaleniu mam litr więcej, powiedzmy do 1,6 l na godzinę i stopniowo spada razem z rozgrzewaniem silnika.

2. Nie, obroty są w porządku. Naprawiane były zimne luty w zegarach i wskazówka nie jest idealnie założona, jak porównuję obroty na zegarach i na wyświetlaczu w teście zegarów, to wychodzi że powinno być 100 obrotów więcej na zegarach, czyli na wolnych będzie ponad tą podziałką, około 850 na wolnych. Latem rozbiorę i przestawię.

3. To normalne białe podświetlenie, światło trochę rozmyło się na filmie.


Cytat:
Napisał tomch77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj na początek podmienić kluczyk.
Mam system bezkluczykowy, obydwa pilot mam w domu na półce i korzystam z nich zamiennie, zależy który akurat wezmę. Natomiast mają bardzo słaby zasięg, i z przycisku i bezkluczykowy, obydwa tak samo, baterie wymieniałem. Kiedyś był 2-3 razy większy.

A co ogólnie kluczyk może mieć do sprawy ? Chodziło Ci o immo ?


Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A moim zdaniem ewidentnie brakuje prądu.
Rozrusznik do rewizji
Rozrusznik i tak pójdzie do regeneracji, bo w bardzo duże mrozy miał problemy, ale sytuacja jest taka sama, po drugim zgaśnięciu kontrolek to i -10 i -13 odpali od strzała. Za pierwszym razem nie. Może aku oddaje za mało prądu ? Ma niecałe 2 lata, ale słyszałem że akumulator dobrze rozbudzić dużym poborem, na przykład światła lub świece żarowe, nie wiem ile w tym prawdy. Z drugiej strony potrafi kręcić minutę i dłużej, także nie powinien być w złym stanie.

W każdym bądź razie rozrusznik odpada, bo tak jak napisałem na początku, identyczna sytuacja zdarzy się przy zwalnianiu, niewielka prędkość, wciśnięte sprzęgło, obroty spadają do 500 i gaśnie. Później też raz, drugi, nie mogę go odpalić.


Cytat:
Napisał Foczka 23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No taki problem już był kiedys opisywany przezemnie ,że auto paliło za 3 lub 4 razem i był winny rozrusznik. Oczywiście temperatura tak jak u kolegi nie miała znaczenia. Za wolno kręcił i nie odpalił jak powinien.
To samo co powyżej. Rozrusznik też do regeneracji, ale to gaśnięcie to nie będzie jego wina, bo zdarza się też już podczas pracy silnika i jazdy.



Ogólnie rzecz biorąc auto nigdy nie zawiodło, nigdy nie odpalałem go na popych ani na kable, nawet w największy mróz (czyli w tym roku tak do -13) odpaliłem samodzielnie, najczęściej za drugim razem. Natomiast chciałbym zrobić z tym wszystkim porządek, poza tym ogólnie dużo pali i przybywa oleju, ma wysokie spalanie chwilowe, ma moc, przyspiesza, nie dymi, raz czy dwa w miesiącu zgaśnie mi przy hamowaniu i czasami ma takiego laga przy ruszaniu lub po zmianie biegu, że przez moment nie przyspiesza, jakby go coś przymuliło, po chwili się wkręca i idzie pełnym ogniem. Ale przy zmianie biegu to aż czuć szarpnięcie do tyłu, przyspieszam, przyspieszam, wrzucam wyższy bieg, gaz w podłogę i przez sekundę się nic nie dzieje, czuć że wypadł z przyspieszenia, sekunda i przyspiesza. Dosłownie ma takiego laga przy obrotach powiedzmy do 2 tysięcy. Może egr się nie domykać ? Wszelkie sugestie mile widziane, i związane z tym gaśnięciem jak i z wysokim spalaniem.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2018, 10:10   #146
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI. Fatalny ranny rozruch na mrozie.

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i czasami ma takiego laga przy ruszaniu lub po zmianie biegu, że przez moment nie przyspiesza, jakby go coś przymuliło, po chwili się wkręca i idzie pełnym ogniem. Ale przy zmianie biegu to aż czuć szarpnięcie do tyłu, przyspieszam, przyspieszam, wrzucam wyższy bieg, gaz w podłogę i przez sekundę się nic nie dzieje, czuć że wypadł z przyspieszenia, sekunda i przyspiesza.
Mam to samo. Nie zawsze ale zdarza się.
Ja mam też inne objawy, które kierują mnie ku temu że być może mam coś nie tak z przepustnicą.
Czwartek za tydzień przed świętami mam wolny i na pewno będę tam zaglądał. Może to będzie miało coś wspólnego.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2018, 11:50   #147
tomch77
ford::average
 
Avatar tomch77
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-10-2014
Skąd: Świętokrzyskie
Model: Focus II FL Kombi, Focus II Kombi
Silnik: 2.0 tdci/136, 1.6 tdci/110
Rocznik: 2008, 2007
Postów: 136
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI. Fatalny ranny rozruch na mrozie.

Naprowadziłeś mnie.

Łukasz spróbuj opdiąć wężyk podcisnienia od lewej przepustnicy i zaślep go, aby układ podcisnienia był szczelny.
Chodzi o to aby przepustnica była cały czas otwarta i nie miała możliwosci zamknięcia. Ona w stanie spoczynku jest cały czas otwarta.

Bump: Skoro poziom oleju rosnie to warto zainteresować się DPFem.
Wpisz w wyszukiwarkę ,, rośnie poziom oleju''.
tomch77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.