Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2019, 15:20   #511
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Panowie a jakby to wygladalo gdyby nie bylo pasa zieleni, tylko barierki lub nawet tylko podwojna ciagla?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 15:24   #512
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Odpowiedziom może być: "Cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak widzę przez ile stron trwa udowadnianie racji to w sądzie by to trwało pewnie lata...
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 15:31   #513
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał marcin'ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie a jakby to wygladalo gdyby nie bylo pasa zieleni, tylko barierki lub nawet tylko podwojna ciagla?
Przedstawiłem i uzasadniłem swoje zdanie. Barierki, czy linie nie zmienią zasad pierwszeństwa.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 16:50   #514
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przedstawiłem i uzasadniłem swoje zdanie. Barierki, czy linie nie zmienią zasad pierwszeństwa.
No wlasnie o to mi chodzilo. Przeciez nigdzie w przepisach nie rozroznia sie skrzyzowan ze wzgledu na ich budowe (wilkosc pasa zieleni, barierki, linie itp.). Skrzyzowania sa 3 rodzaje: jedno poziomowe, wielo poziomowe i okrezne. I tyle.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 17:10   #515
Triam
ford::average
 
Avatar Triam
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Ja będę obstawał przy swoim. Droga to jezdnia+chodnik+ścieżka rowerowa+pobocze, ale jezdnie rozdzielone pasem zieleni, czy zabudowaniami to dwie różne drogi, zwalając swój tok myślenia na PRD i brak określenia "przeszkody dzielącej jezdnie równoległe/o tej samej nazwie/tym samym kierunku"- zwał jak zwał, nawet nie wiem jakby to miało brzmieć w definicji drogi itd.
I w tym miejscu przytoczę PRD w innym kontekście:

Art 13. 8. Jeżeli przejście dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwujezdniowej, przejście na każdej jezdni uważa się za przejście odrębne. Przepis ten stosuje się odpowiednio do przejścia dla pieszych w miejscu, w którym ruch pojazdów jest rozdzielony wysepką lub za pomocą innych urządzeń na jezdni.

Jak dla mnie, jeżeli droga dwujezdniowa to jedna droga, to przejście dla pieszych byłoby jedno, a nie dwa odrębne, co nie?
Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpowiedziom może być: "Cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo"
Cmentarze to może nie, ale jest różnica w zachowaniu "profilaktycznym" różnych kierowców.
Cytat:
Jak widzę przez ile stron trwa udowadnianie racji to w sądzie by to trwało pewnie lata...
Nie zdziwiłbym się.

A teraz się wam przyznam, że w tej sytuacji wcielony w kierowcę samochodu żółtego tak na "gorąco", podejrzewam że nie byłbym tego nawet świadomy. Bo jadąc samochodem to się myśli raczej odruchowo, a nie jakie przepisy się podświadomie łamie.
__________________

Ostatnio edytowane przez Triam ; 27-03-2019 o 17:20
Triam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 17:58   #516
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Kolego, możesz obstawać przy swoim - ma to logiczne uzasadnienie w przypadku skrzyżowań rozległych (jak to z aleją pomiędzy jezdniami) - ale w tym wątku, na potrzeby forsowanej przez siebie tezy zmieniłeś definicję skrzyżowania, które w art 2 pkt 14 Ustawy prd brzmi; "skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną".
W myśl tej definicji nie może tu być mowy o dwóch odrębnych skrzyżowaniach, do czego nas chciałeś przekonać. Omawiana grafika obrazuje skrzyżowanie usytuowane na drodze dwujezdniowej, a nie dwa odrębne skrzyżowania. I nie mieszaj proszę do tego zapisu o przejściach dla pieszych, bo wysepka, bądź inne urządzenie rozdzielające ruch pojazdów może być usytuowane poza obszarem przecinania się kierunków ruchu, a nawet z dala od skrzyżowania (np obok zatoki przystanku autobusowego). dla przykładu:
Nie wchodzi obrazek.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez hak64 ; 27-03-2019 o 18:10
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 18:07   #517
Triam
ford::average
 
Avatar Triam
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
drodze dwujezdniowej,
Chyba się nie doczekam definicji takiej drogi w Twoich postach. Jak dla mnie na dzień dzisiejszy tworzysz nowe prawo. I dążenie dalej tego tematu jest bez sensu, bo obydwoje robimy z siebie kretynów (w sensie pośmiewisko).
__________________

Ostatnio edytowane przez Triam ; 27-03-2019 o 18:11
Triam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 18:19   #518
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał Triam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba się nie doczekam definicji takiej drogi w Twoich postach.
Kilka stron do tyłu wstawiłem z Wikipedii:
"W polskim prawie nie zostało precyzyjnie określone czym jest droga dwujezdniowa, dlatego należy rozumieć, że jest to droga o dwóch jezdniach. Skutkiem tego jest problem z interpretacją statusu miejsc, gdzie znajduje się więcej niż dwie jezdnie sąsiadujące ze sobą lub znajdujące się blisko siebie. W Rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie[1] zdefiniowano dwa typy pasa dzielącego:
środkowy pas dzielący – część drogi stanowiąca rozdzielenie jezdni przeznaczonych dla przeciwnych kierunków ruchu

boczny pas dzielący – część drogi stanowiąca rozdzielenie jezdni o różnych funkcjach"
Cytat:
Napisał Triam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dla mnie na dzień dzisiejszy tworzysz nowe prawo.
Wydaje mi się, że to jednak Ty powinieneś spojrzeć w lustro...
Zatem jakieś prawo (rozporządzenie) mówi, że droga może składać się z odrębnych jezdni rozdzielonych środkowym pasem dzielącym.
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez hak64 ; 27-03-2019 o 18:22
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 18:28   #519
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Rozważmy sytuację jakby doszło do stłuczki - przyjeżdża Policja i pyta:
- Panie "czerwony" skąd i dokąd Pan jechał? "Czerwony" - z podporządkowanej, miałem "ustąp"
- Panie "żółty", jak Pan jechał? "Drogą z pierwszeństwem" - moim zdaniem, koniec pieśni...
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 18:41   #520
Triam
ford::average
 
Avatar Triam
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wikipedii
Zycie uczestnika rochu to:
-przepisy ruchu drogowego
- rozporządzenie w sprawie kierowców
- rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia
- rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych
- rozporządzenie w sprawie przyznawania i odbierania prawa do kierowania pojazdami
- rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego i zasad karania za naruszenia prawa o ruchu drogowym.
I w tym zakresie się poruszam w tym temacie.

A nie jakaś tam Wikipedia. Bedziesz się tłumaczył policjantowi- bo w wikipedii...? Za ustawy z 1986 r. była wikipedia, albo definicja drogi dwujezdniowej? Ciśnienie innym tylko podnosisz tylko.

Bump: Wikipedia zauważ to otwarta encyklopedia i każdy może coś cokolwiek napisać nie koniecznie zgodne z prawdą.
Cytat:
Napisał bodzio17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koniec pieśni...
Nie koniec, w zależności od inteligencji policjanta.
__________________

Ostatnio edytowane przez Triam ; 27-03-2019 o 18:49
Triam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.