Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2018, 16:24   #11
Rychwal
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-08-2018
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Podczas przyśpieszania traci moc

Witam. U mnie występuje podobny problem. Mianowicie jak go odpale na zimnym to obroty trzyma ok, nic nie faluje. Natomiast jak wcisne gwałtownie gaz, dławi się, spadają obroty strzela z filtra powietrza i gaśnie. Na rozgrzanym silniku nie ma tragedi, da sie jakoś jechać. Problem jest tylko na benzynie, na gazie wszystko jest ok. Może potencjometr przepustnicy?? Jakieś pomysły? Z góry dzięki za podpowiedzi.

Rychwal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2018, 16:54   #12
TheIslander
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-10-2018
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8 Dupatec HE
Rocznik: 2004
Postów: 50
Domyślnie Odp: Podczas przyśpieszania traci moc

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
O takiej małej dziurce, jest to wąż gdzieś tam głęboko pod kolektorem. Ogólnie najpierw zacząłem od wyczyszczenia przepustnicy szukając skąd zasysa. Jest to najłatwiejsze co można zrobić samemu, wystarczą kombinerki, jedna nasadka i brake cleaner albo jeszcze lepiej płyn do czyszczenia gaźników.
I tak po kolei polecam wykluczać wszystkie rury. Podejrzany może być też wąż od serva, egra lub jak u mnie ten gruby gdzieś tam pod kolektorem. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] -> może filtr paliwa jest do wymiany? Ewidentnie nie dostaje dość paliwa jeśli się dławi przy przyspieszaniu (powietrze wykluczamy bo na gazie jeździ dobrze si?)
TheIslander jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2018, 16:54   #13
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Podczas przyśpieszania traci moc

Rychwal, Ja znalazłem przyczynę problemów z cylindrem i takimi objawami jak podales
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mnie nie strzela w filtr, także nie są takie same objawy. Ale przy dodaniu gazu dlawi się aby po chwili działać normalnie.

Ostatnio edytowane przez Petru23 ; 29-10-2018 o 16:57
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2018, 17:04   #14
Rychwal
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-08-2018
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Podczas przyśpieszania traci moc

No właśnie na gazie chodzi bardzo dobrze. Błędów żadnych nie ma, przepustnicę czyściłem nie wyglądała źle. Petru23 zdjęcie trochę niewyraźne. Jeżeli chodzi o cewki to są ok, świece wymieniane. Chyba że piszemy o uszkodzonych kablach od cewki??
Rychwal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2018, 17:30   #15
ci-nek
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Piła
Model: focus c-max GHIA
Silnik: 1.8 120 KM benzin
Rocznik: 2003
Postów: 116
Domyślnie Odp: Podczas przyśpieszania traci moc

Cytat:
Napisał TheIslander Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodaj gazu na postoju ~3-3,5 tyś obr. i szybko zdejmij nogę z gazu. Jeśli obroty płynnie nie spadną na jałowe tylko będą spadać powoli, nierównomiernie (mogą na parę sekund się zatrzymać na jakiejś wartości) to może brać lewe powietrze (u mnie tak było). Jakie masz spalanie po mieście? U mnie nie było mocy na niskich wcale i palił 17l/100, do tego potrafił robić przegazówki sam z siebie przy dojeżdżaniu do świateł. Objawy nasilały się wraz z powiększaniem się dziury w wężu gdzieś tam na dole.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Mam identyczne objawy tak po przygazowaniu od 3 tyś w dół spadają bardzo powoli i po dojeżdżaniu do świateł na luzie podnosi obroty do 2 tyś. ale tylko na ciepłym silniku na zimnym jest OK.Zauważyłem też że jak jest zimny to jest bardzo żwawy a po rozgrzani do temperatury roboczej to brakuje mu przyśpieszenia. Wydaje mi się że jak delikatniej wciskam gaz to lepiej przyśpiesza niż jak wcisnę gaz w podłogę. Myślisz że winny jest ten wąż pod kolektorem.
P.S. Spalanie po mieście koło 13L na 100
ci-nek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2018, 17:41   #16
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Podczas przyśpieszania traci moc

Cytat:
Napisał Rychwal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie na gazie chodzi bardzo dobrze. Błędów żadnych nie ma, przepustnicę czyściłem nie wyglądała źle. Petru23 zdjęcie trochę niewyraźne. Jeżeli chodzi o cewki to są ok, świece wymieniane. Chyba że piszemy o uszkodzonych kablach od cewki??

Słabe światło i najlepszy fotograficzny fon w 2017 wg dxomark pokazuje swoje prawdziwe możliwości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chodzi o przewód do wtyczki do cewki, ten zielony z czerwonym paskiem jest przetarty tak, że druty są na wierzchu.
Co ciekawe, gaz zawsze bardziej uwodoczni niedostatku w elektryce...
Ja mam już kupiona Listwę wtryskowa, w jednym z wątków przy podobnych jak nasze objawach to właśnie ona była problemem. Wtryski też kupiłem używane, ma szczęście diesel to nie jest i płaciłem 30zl za Listwę i po 10zl za wtrysk. Szykuje się do wymiany. I muszę dokładnie sprawdzić całe połączenie elektryczne na kablach do wtryskow.

I rzucę Wam temat - czujnik MAP. Analizując Wasze wpisy to on staje się podejrzanym.
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2018, 18:59   #17
TheIslander
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-10-2018
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8 Dupatec HE
Rocznik: 2004
Postów: 50
Domyślnie Odp: Podczas przyśpieszania traci moc

Cytat:
Napisał ci-nek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Myślisz że winny jest ten wąż pod kolektorem.
U mnie było to ogólnie lewe powietrze, które zasysał właśnie przez ten wąż. Może to być w innym miejscu i może to być coś innego. Bez przejrzenia wszystkich wężyków, którymi silnik może dostać powietrze się nie dowiesz.
Jakie masz obroty jałowe na dogrzanym i zimnym? Jeśli podwyższone to czy po włączeniu klimy, podgrzewania szyb i wszystkiego innego co się tylko da spadają? (u mnie tak było, że w pewnym momencie jałowe to było 1300 i obciążenie powodowało spadek)
TheIslander jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2018, 19:39   #18
ci-nek
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Piła
Model: focus c-max GHIA
Silnik: 1.8 120 KM benzin
Rocznik: 2003
Postów: 116
Domyślnie Odp: Podczas przyśpieszania traci moc

Na zimnym 1100 na zagrzanym 1200 i falują po włączeniu klimy spadają gdzieś na 900
ci-nek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 10:03   #19
Rychwal
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-08-2018
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Podczas przyśpieszania traci moc

No i w sumie jeszcze jedna sprawa, a mianowicie przy gazowaniu samochodu na benzynie na biegu jałowym wydobywa się smród jakby zgniłe jajo. Nie wiem czy to ma jakiś związek z moim przypadkiem ale może rzuci jakieś światło na sprawę.
Rychwal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 13:10   #20
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Podczas przyśpieszania traci moc

Zgniłym jajem to sprzęgło śmierdzi przy upalaniu, we zgniły układ wydechowy.
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.