Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2016, 17:44   #21
sarumka
ford::average
 
Avatar sarumka
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Inowrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.2 175 KM
Rocznik: 2010
Postów: 141
Domyślnie Odp: tylni środkowy pas bezpieczeńswa

W mechanizmie niby wszystko ok, pas niezablokowany, nie ma przerwań, nic nie pękło. Sprężyna też nie wygląda na zaciętą. Jest tam swego rodzaju sprzęgiełko, które dociśnięte w kierunku pasa blokuje go, a puszczone luzem pozwala pasowi się rozwijać. A dociskiem reguluje ów "przewód" zakończony czymś na kształt standardowej końcówki od długopisu (oczywiście tej do włączania długopisu. Jest to pewnie coś w stylu napinacza pasa uaktywniającego się w razie niebezpieczeństwa (kraksy) i zapobiagającego efektowi bezwładności. Tylko ta końcówka była sztywna, a co najmniej ciężko chodząca, tj. podczepiona pod sprzęgiełko dociskała je w kierunku pasa i blokowała rozwijanie. Zupełnie jak w momencie kraksy.

Teraz wiem, że powinienem sprawdzić osadzenie kanapy. Skoczę dziś do garażu, rozbiorę i sprawdzę co i jak. Bo na chwilę obecną to odłączyłem ten przewód i puściłem go luzem.

To jest fragment postu jednego z forumowiczów. Ja dostałem się do mechanizmu i faktycznie po zdjęciu tej linki z końcówką blokującą sprężynę zwijacza jest ok. tzn. pas się zwija i rozwija. Przy szarpnięciu pasem blokuje się jak podczas kraksy. Więc pytanie czy może ta linka pozostać luzem, nie włożona do zwijacza?

__________________
Artur
sarumka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.