Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2023, 18:36   #11
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: po regeneracji wtrysków telepie silnikiem , nie pracuję równo

2 wtryski miały wymienione zaworki i rozpylacze, 2 były czyszczone. Wtryski sprawdzane na maszynie. Firma jest serwisem Delphi, opinie mają raczej dobre. Mechanik robił już u nich wiele zestawów, ale nie twierdzę, że nie popełnili błędu. Jak wczoraj przy mnie je sprawdzał to po włożeniu pojawiło się charakterystyczne „brzęczenie”, silnik pracował nierówno. Po jakimś czasie ustało. Mechanik twierdzi, że „brzęczenie” to wtrysk. Brzmiało jak jakieś zwarcie, istniej taka opcja w ogóle? Czujnika nie wykluczam, dla mnie jest dziwne, że stukanie ustaje, po odpięciu wtyczki od wtrysku 1, dla mnie jest z nim coś nie tak, „spece” twierdzą, że jest ok. Niestety nie mam wtrysku na podmiankę. Możliwe, że maszyna pokazuje dobrze, a w aucie się zacina albo coś?


Ostatnio edytowane przez Oleqq ; 14-06-2023 o 18:48
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2023, 22:10   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: po regeneracji wtrysków telepie silnikiem , nie pracuję równo

Ale nie odpowiedziałeś, czy zrobiona była próba przelewowa. Próba przelewowa to nie jest jakiś amatorski wymysł. Próba przelewowa jest nawet zaimplementowana w fordowskim IDS-ie jako fabrycznie proponowany i sensowny test. Podczas takiej próby silnik jest sterowany IDS-em, odpowiednio wchodząc na obroty i przechodząc z powrotem do wolnych obrotów. Jedyna wada tego testu jest taka, że nie mówi nic o stanie rozpylacza - czy leje, czy nie. Mówi natomiast o zaworkach - przelewają czy nie. I czy wtrysk pracuje, czy nie. No i chyba najważniejsze - czy naprawa była wykonana prawidłowo, czy nie.
Próbę można wykonać bez IDS-u.

I jeszcze raz: jeżeli jest uszkodzony czujnik spalania stukowego, to silnik może stukać. Błąd takiego czujnika powstanie wtedy, gdy jest przerwany jego obwód elektryczny lub jest zwarcie - przy wadliwej odchyłce wskazań błędu może nie być.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-06-2023 o 22:13
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2023, 22:26   #13
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: po regeneracji wtrysków telepie silnikiem , nie pracuję równo

To jeśli próbę przelewową robi się na aucie to nie była robiona, chyba, że dziś, bo auto zostało w „serwisie”. Nic się nie odzywali, czekam na telefon. Co do czujnika, to jak nic wskórają a wszystko na to wskazuje to kupię nowy. Tylko, że gdyby to był czujnik, to stuki by ustały po odpięciu wtrysku nr.1? Jutro będę dzwonił, zobaczymy co powiedzą.
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2023, 09:18   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: po regeneracji wtrysków telepie silnikiem , nie pracuję równo

Próbę przelewowa robi się na aucie, nie wyjmuje się wtryskiwaczy, tylko odłącza się od nich przelewy, podłącza się do każdego wtryskiwacza oddzielny wężyk, a wężyki do jakiegoś wyskalowanego pojemniczka (może być np. duża strzykawka apteczna). Zbiorczy przewód przelewowy (z odłączonymi końcówkami od wtryskiwaczy) należy dokładnie zacisnąć, bo inaczej zapowietrzy się pompa i będzie duży kłopot - przelewy powracają nie do zbiornika, ale do pompy.
Bez sterowania IDS-em silnik włącza się na 4 minuty na wolnych obrotach, jeżeli przelew nie przekracza 30 ml, to jest jeszcze akceptowalny, powyżej 45 ml to już jest bardzo źle . Wtryskiwacze w bardzo dobrym stanie, np. świeżo po regeneracji mają przelewy bardzo małe, rzędu nawet 3-6 ml.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Piszę o tek próbie przelewowej dlatego, bo ona uwiarygadnia jakość przeprowadzonej diagnostyki i naprawy wtryskiwaczy. Bo ten serwis Delphi który opisujesz jakoś dziwnie nie ogarnia problemu.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-06-2023 o 09:44
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2023, 21:08   #15
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: po regeneracji wtrysków telepie silnikiem , nie pracuję równo

No właśnie..nie wiem od czego zacząć. Ogarnęli, okazało się, że niby maszyna nadała złe nowe kody, których nie przyjmował żaden z ich komputerów. Chcieli za to kolejne 1500zł, bo wymianie zdań, przyznali się, że to raczej ich błąd i „wzięli” to na siebie… policzyli „tylko” za wymianę filtra paliwa (założony od tddi zamiast tdci) twierdząc, że on też jest winny, wg mnie teoria mocno naciągana. Więc auto jeździ, a ja mam najdroższy filtr paliwa w historii moich samochodów, bagatela 350zł za Filtrona z wymianą, a filtr Forda to 100zł. Na ich obronę napiszę tylko tyle, że mój mechanik zrobił u nich naście albo dziesiąt zestawów, zawsze bez problemu, aż do teraz.
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2023, 17:45   #16
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: po regeneracji wtrysków telepie silnikiem , nie pracuję równo

Jeden problem zniknął kolejne się pojawiły. Dziś przymuliło auto, kontrolka świec i czerwona, po chwili zgasło wszystko, auto pojechało dalej. 3 błędy, 1 to 1608 utrata funkcji monitorowania pompy wtryskowej. Ręcę opadają. Miałem dziś jechać na wakacje, ale z takim błędem to ja dziękuję.. Dwóch pozostałych błędów nie zapisałem, ale dotyczyły hamulca i skrzyni biegów. Po skasowaniu błędy nie wróciły, ale przejechane 50km.
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2023, 08:43   #17
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: po regeneracji wtrysków telepie silnikiem , nie pracuję równo

Cześć,

Niestety znowu ja.. powoli moja cierpliwość się kończy. Od pewnego czasu był spokój, ale od 3 dni to samo. Odpalam auto, jadę 2-6 km, sprężynka i gaśnie. Odpala i może jeździć cały dzień. Pompa po regeneracji, na jałowym biegu pokazuje około 225, przy odpalaniu około 300, na 4 przy 3500 obr. 1400 barów. Dziś jechałem z podpiętym kompem na 3 przy przyśpieszaniu z 700 barów momentalnie zrobiło się 1400, następnie 4. Samochód już nie reagował na gaz, po chwili zgasł. Błędy to P0251 i P1211. Co to może być, to się dzieje raczej na zimnym, tak jak mówię, teraz będzie cały dzień jeździł, pewnie do jutra i znowu to samo.
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2023, 11:26   #18
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: po regeneracji wtrysków telepie silnikiem , nie pracuję równo

Błędy P0251 i P1211 zwykle wskazują na uszkodzona pompę, ale jeżeli pompa jest po regeneracji w dobrym serwisie to może być jakiś inny chochlik w układzie paliwowym, powodujący brak możliwości zasysania paliwa ze zbiornika. Wskazuje na to zwłaszcza gwałtowny spadek ciśnienia do 4 barów.
To może być równie dobrze zasyfiony smok ssący w zbiorniku, jak i uszkodzony czujnik ciśnienia na listwie. Może też być uszkodzony zawór IMV regulacji ciśnienia w pompie, ale mechanicznie. Bo gdyby jego wiązka była uszkodzona, tu by pokazał się jego błąd. Generalnie zawór pracuje prawidłowo, ciśnienia które podajesz są prawidłowe, mieszczą się w dopuszczalnej tolerancji.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-08-2023 o 11:31
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2023, 15:28   #19
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: po regeneracji wtrysków telepie silnikiem , nie pracuję równo

Pompa robiona w serwisie delphi, ale zaczynam zakładać, że jednak coś poszło nie tak. Przed oddaniem jej do serwisu takich akcji nie było, uszkodzona była pompka wysokiego ciśnienia, ale błędami nie sypał. Chyba, że to ten zawór na pompie, rano na zimnym, ma delikatne falowanie obrotów. Trwa to chwilę i się uspokaja, tyle, że podpięty komputer pokazuje stabilne ciśnienie, zmiany w granicy 2-5barów.
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2023, 19:46   #20
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: po regeneracji wtrysków telepie silnikiem , nie pracuję równo

Wg moich doświadczeń z Delphi, falowanie wolnych obrotów to najczęściej wtryskiwacz, najczęściej mocno przelewający. Może być jeden, może być więcej...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.