Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2019, 19:36   #91
gucio770920
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi MK4
Silnik: 1,5 Ecoblue 120KM ZTDA
Rocznik: 2018
Postów: 85
Domyślnie Odp: bardzo złe prowadzenie przy dużych prędkościach

Cytat:
Napisał michałek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czas chyba zamknąć temat. Wiem już co jest grane.

Założyłem już opony 215/50/R17, bez reklamy ale takie z bardzo górnej półki. No i tak. Samochód w sumie jeżdzi można powiedzieć że normalnie. Tylko już wiem, że w MK4 normalnie nie znaczy dobrze. Kilka faktów:

1) Przez kilka dni, miałem w zastępstwie Focus MK3 (roczny). Jeździ tak samo źle, albo i gorzej. Tak samo nurkuje i buja się na nierównościach. Gdzie ten zajebisty MK2? Nie ma już dobrze jeżdżących Focusów.

2) Ostatnio wrzuciłem do bagażnika dwa worki żarcia dla psa (ok 40kg). BINGO! Ryj zaczyna "fruwać", odkleja się od drogi, kierownica robi się miekka. Wszystko na co nażekałem wróciło. No przecież, kiedy go odebrałem miałem w bagażniku letnie koła (opony+felgi). To wtedy zaczołem to czuć a potem to już wydawało się że ciągle tak jest.

3) Mój MK2 był tylko o 30kg cieższy ale to właśnie może te 30kg (silnik) robi różnicę, sprawdzałem amortyzatory, rozłożenie ciężaru jest idealne po 50% na przednią i tylną oś (nie wiedziałem że urządzenie na stacji waży samochód). To jest chyba idealne wyważenie ale w sportowym samochodzie, tutaj jak widać to wcale nie jest dobrze.

Do cholery, co to za kombi, co nie można normalnie i komfortowo jechać z załadowanym bagażnikiem? Jak tym jechać na wakacje? Zbiorniki balastowe mam sobie założyć?

Cóż, koniec tematu. Focus kombi jeżdzi jak furmanka.

Dzięki wszystkim za posty.

Potwierdzam Focus MK4 jest bardzo wrażliwy na podmuchy boczne, reszta właściwości jezdnych jest bardzo przeciętna a nawet poniżej przeciętnej. Wcześniej miałem octavię II i uważam że to auto było o wiele bardziej posłuszne, stabilniejsze w prowadzeniu.

gucio770920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 20:10   #92
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: bardzo złe prowadzenie przy dużych prędkościach

Toś bluźnierstwem walnął takim, że nawet mnie się nie chce w to wierzyć.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 20:12   #93
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: bardzo złe prowadzenie przy dużych prędkościach

Nie jeździłem octavia żadną, czasem Leonem I i on się bardzo fajnie prowadził. Dobrze, że ja z mondeo MK4 się przesiadam to inaczej będę to czuł (po jazdach próbnych jestem zadowolony). Podobno MK4 był miększy od MK3 (mondeo).

Bump: Nie jeździłem octavia żadną, czasem Leonem I i on się bardzo fajnie prowadził. Dobrze, że ja z mondeo MK4 się przesiadam to inaczej będę to czuł (po jazdach próbnych jestem zadowolony). Podobno MK4 był miększy od MK3 (mondeo).
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 20:40   #94
gucio770920
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi MK4
Silnik: 1,5 Ecoblue 120KM ZTDA
Rocznik: 2018
Postów: 85
Domyślnie Odp: bardzo złe prowadzenie przy dużych prędkościach

Porównując Focusa MK4 który jest nową konstrukcją, do octavi którą kupiłem 10 lat temu też nówkę a sam model był produkowany chyba od 2004r to muszę przyznać że poza stylistyką budy i wnętrza (bardziej nowocześnie) nie widzę w przypadku MK4 żadnego skoku technologicznego do przodu, a te auta od dnia wprowadzenia do sprzedaży dzieli prawie 15 lat.
gucio770920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 22:25   #95
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 414
Domyślnie Odp: bardzo złe prowadzenie przy dużych prędkościach

Cytat:
Napisał gucio770920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w przypadku MK4 żadnego skoku technologicznego do przodu,
To dobry początek długiej filozoficznej dyskusji. Oczywiście nie zgodzę się z Tobą. Ograniczając się do tego, że samochód ma cztery koła siłnik i jeżdzi to tak. Ale nie określił bym tego "zastojem" technologicznym czy to w stosunku do MK4 czy nawet skody. Przesiadłem się z MK2.5 (2009) który kupiłem jako nowy. Różnica jest kolosalna, prowadzenie MK4 w stosunku do MK2.5 to dramat (taka moja opinia) ale reszta wybacz.
- Mój MK2.5 2.0TDCI GHIA kosztował dokładnie tyle samo co MK4 1.5 EcoBoost Titanium. Oba Kombi.
- Silniki z tamtych czasów to głównie benzynowe wolnossące jednostki i common-rail diesel z turbo. W 2004 moja honda miała zmienne fazy rozrządu co było wyjątkowe jak nie wiem co, DOHC też był czymś ekstra. Mój Focus Mk2.5 nie miał DPF, dziś sprzedawane są praktycznie same over-size turbo benzyny (mój 1.5 EcoBoost ma 3 cylindry!!!), diesle spełniają euro 6.2 albo wyżej, wszystkie już z Ad-Blue. A hybrydy? W 2004 nikt o nich nie słyszał.
- za te samo pieniądze całe mnóśtwo mniej lub bardziej przydatnych bajerów. Niektóre są bardzo zejbiste (AndroidAuto)
- MK4 w stosunku do MK3 czy MK2 jest super cichy (miałem MK3.5 na dwa dni niedawo, wiem co piszę)
Ewolucja samochodów postępuje niezmiennie od lat, to co kiedyś było opcją w klasie premium staje się standardem w niższych klasach, grzana kierownica - no problem, nikt już nie wyobraża sobie braku klimy, można by tak wymieniać bez końca.
Wszyscy też wiemy, że ubocznym skutkiem tej ewolucji jest jakość a w zasadzie to trwałość.

Ostatnio edytowane przez michałek ; 20-03-2019 o 22:28
michałek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 22:58   #96
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: bardzo złe prowadzenie przy dużych prędkościach

A zapomniałem dopisać. Moim zdaniem focus MK4 drogi się klei. No cóż mam nadzieję, że lada moment więcej pojeżdżę już swoim.
To wrażenie po mondeo MK4, którym Octavię MK2 śmiało objeżdżałem. Przykład? Do 94 zakręt mistrzów przy Górniczym, obok salonu VW. Jadę setkę, za mną koleś w octavi siedzi mi na tyłku. Dociskamy gaz, jadę swoim pasem obok salonu VW mam już 130. Octavia? Prawie na salon gościu wjechał. Jak to jest dobre prowadzenie...to dobrze, że w stronę Vaga w ogóle nie spoglądałem.
Koledze skasował gościu Octavię I. Ma citroena C5. Powiedział, nigdy więcej Skody 😁 Skoda kupiona pod zamówienie, C5 używany ale mk3 z hydro.

Ostatnio edytowane przez potraff ; 20-03-2019 o 23:02
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2020, 12:01   #97
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Ściąga w lewo podczas przyspieszania (automat)

Od pewnego czasu mam nieodparte wrażenie, że podczas przyspieszania (a nawet podczas jazdy ze stałą prędkością) auto lekko ciągnie w lewo, przy jedzie bez gazu jest ok.

Dokładnie wygląda to tak, że auto jak jest napędzane to aby jechać prosto kierownica musi być delikatnie skręcona w prawo. Po puszczeniu gazu aby jechać prosto kierownica jest idealnie.

Odwracając temat jadąc z gazem prosto po jego puszczeniu ciągnie w prawo.


Czy to w ogóle jest możliwe? Czy ze mną jest już coś nie tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?
Zbieżność i geometria sprawdzona laserowo na SKP i jest ok.
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2020, 12:19   #98
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 483
Domyślnie Odp: Ściąga w lewo podczas przyspieszania (automat)

do sprawdzenia końcówki drążków kierowniczych i sworznie wahaczy, przyczyną może też być zużyte gniazdo amortyzatora
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2020, 13:08   #99
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Ściąga w lewo podczas przyspieszania (automat)

Czy to możliwe, aby się coś zużyło przy przebiegu 31 tyś zrobionym w 16 miesięcy?
Na SKP przed sprawdzeniem geometrii/zbieżności był na szarpakach. Niby wszystko ok
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2020, 13:25   #100
mdmowski
ford::advanced
 
Avatar mdmowski
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-09-2014
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Focus MK4 Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 240
Domyślnie Odp: Ściąga w lewo podczas przyspieszania (automat)

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] przechodził 'zabawę' z amortyzatorami chyba przy podobnym przebiegu. Może pomoże.
mdmowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.