Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2017, 07:39   #721
Idkram
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2016
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010,2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Ignaś napisałeś przecież Wszystkie dylematy forumowych "ekspertów" dotyczących wyboru oleju porównałbym do dylematów przy wyborze czekolady, której norma określona jest następująco:
- gorzka,
- tabliczka 100g,
- 90% kakao.
A dylemat dotyczy zawartości miazgi kakaowej w stosunku do tłuszczu kakaowego ;-)

A mnie się wydaje że może być jeszcze czekolada słodtka i gorzaka.
Może być też płynna.

Takie konkrety mogą byćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Idkram jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 07:51   #722
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

dawno chciałem zrobić testy, bo tu tylko teoretyzujecie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

każdy niech po 5000 km przejechanych od wymiany oleju pobierze próbkę do odpowiedniego pojemnika, zrzućmy się forumowo na badania i zbadajmy 3-4 oleje.

wiem, że test będzie nie do końca wiarygodny, ale pokaże, jak uciekają parametry poszczególnym olejom

pozostaje uczciwość forumowa, ale przecież badanie jest dla naszej wiedzy a bo przecież nie reprezentujemy żadnego konkretnego producenta ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 08:00   #723
Krzyschu
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-01-2015
Skąd: Wieprz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium 2016, Focus MK3 Kombi Trend Sport 2011
Silnik: 2,0 TDCi, 1.6 TDCi
Rocznik: 2011, 2016
Postów: 120
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Miałem okazje korzystać z forów internetowych ukierunkowanych na różne pojazdy, w tym motocyklowe. Wygląda na to, że problem doboru oleju, mimo jasnych instrukcji producenta, jest poważny.
Na szczęście nie widzę tego problemu. Na pytanie "zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?" odpowiadam: nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i zgodny ze specyfikacją producenta. Masz diesel'a i użytkujesz w mieście? Kup ten sam olej, wymień wcześniej niż zaleca producent.
Krzyschu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 09:32   #724
miery
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 03-06-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus MK1 Sedan
Silnik: 1.6L Zetec-S
Rocznik: 2002
Postów: 409
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Witam,
Ja mam inną zagwozdkę. Jak kupiłem Focusa 1,5 roku temu to mechanik zmienił mi olej na 10W40, między czasie jeszcze raz zmienił olej. Jako że w tym czasie miało wiedziałem o mechanice samochodowej, oleju nie zwróciłem uwagi. Teraz chciałbym zalać VALVOLINE SYNPOWER FE 5W30, ale czy powinienem użyć płukanki. Ewentualnie czy zalać bezpośrednio 5W30 zamiast 10W40.
Silnik ma przebiegu 150 tys km, oleju trochę bierze. Rok temu po zimnie dolałem 100-150ml, obecnie nie widać ubytku.
miery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 09:38   #725
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

zalej i tyle.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 09:52   #726
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Cytat:
Napisał TomQ62 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie to są konkrety
Cytat:
Napisał TomQ62 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik jednej z moich Fiest z Zetec 1,25 przelatał na nim ponad 450 kkm i lata dalej w innej budzie. A ile miał przebiegu przed zakupem? Nie mam pojęcia. Stawiam na min. 200 kkm.
Żyjemy w wolnym kraju i masz prawo zamienić normy i parametry olejów na wiarę w swój empiryzm związany z eksploatowaniem samochodów z niewiadomą historią, który każe Ci wierzyć, że zabił je Castrol. Brzmi znajomo? To jest taka przepychanka, dzięki której powstała już 73. strona tego wątku.

Cytat:
Napisał TomQ62 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie literki na etykietkach, czy specyfikacjach. Napisać można wszystko.
No to ja się pytam: skoro można napisać wszystko, to dlaczego wszyscy nie sprzedają oleju opisanego klasą jakościową API SN?
Napisać można wszystko na poziomie bełkotu marketingowego, a nie norm. I właśnie normy są po to, żeby móc porównywać produkty.

Cytat:
Napisał TomQ62 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Castrol dla mnie przestał istnieć jakieś 10 lat temu.
Pamiętam, że Castrol miał kiedyś "wpadkę" bodaj z linią SLX, ale na Boga, jaki związek (poza logiem na etykiecie) ma ówczesny Castrol z Magnateciem Professional A5 5w-30????? Bo o 5w-20 już nie będę pytać ;-) Za 20 lat też będziesz grzmieć, że Castrol sprzed 30 lat nadal zabija silniki, bo ma napis Castrol na etykiecie?
Jedyne co mogę zrozumieć to to, że po owej "wpadce" zraziłeś się do marki Castrol. Ja też zraziłem się do producenta leku Fervex, bo jakiś syf był w środku i został wycofany z rynku, a ja go w tamtym czasie zażywałem. I co? Mam z tego powodu twierdzić, że w Fervexie obecnie sprzedawanym nadal są syfy? I we wszystkich innych produktach tej firmy?

Cytat:
Napisał Idkram Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mnie się wydaje że może być jeszcze czekolada słodtka i gorzaka.
Może być też płynna.

Takie konkrety mogą być
Kolego, ja w tym obrazie (był z przymrużeniem oka!) opisałem normę WSS-M2C913-C, a Ty rozszerzyłeś ją na wszystkie oleje silnikowe :-)
No i brak konkretów, o które prosiłem.

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dawno chciałem zrobić testy
Tak, dawno. To teraz kolego wróć proszę do tamtego "dawno" i poczytaj, co już zostało napisane na ten temat.
Przepraszam, teraz ja (w drodze absolutnego wyjątku!!!) piszę "poszukaj-sobie-w-necie", ale kolega Fulara aktywnie uczestniczył w tamtej dyskusji i z pewnością ją pamięta. Nie ma sensu wałkować tego samego ponownie. Pozostałych czytelników przepraszam, ale będą musieli przeszukać ten wątek samodzielnie, mi szkoda na to życia ;-)

Dla fanatyków:
Nie twierdzę, że trzeba stosować olej Castrola - może to być Castrol, ale równie dobrze dowolny inny olej spełniający normy podane przez producenta silnika.
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 10:19   #727
Idkram
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2016
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010,2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Ja słyszałem że Castrol dla silników bardziej wymagających od Twojego wycofuje rekomendację dla oleju magnatec. Zastępując go olejem edge.
Czy to prawda?

Bump: Ravenol API SL/CF
Castrol API SN/CF
To jak to jest? Czy Ravenol zaniżył w opisie jakość swojego oleju? Czy costrol może zawyżył w opisie jakość swojego?
Jak oba są CF?
Gdzieś jest chyba błąd?
Idkram jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 10:39   #728
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Cytat:
Napisał Idkram Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja słyszałem (...)
Czy to prawda?
Ręce opadają :-(
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 10:43   #729
Idkram
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2016
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010,2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Ravenol API SL/CF ?
Castrol API SN/CF ?
Idkram jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 11:08   #730
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Cytat:
Napisał Idkram Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: Ravenol API SL/CF
Castrol API SN/CF
To jak to jest? Czy Ravenol zaniżył w opisie jakość swojego oleju? Czy costrol może zawyżył w opisie jakość swojego?
Jak oba są CF?
Gdzieś jest chyba błąd?
Sx dotyczy silników benzynowych, a Cx Diesla.
Polecam koledze zapoznanie się z [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , dpf , olej silnikowy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.