Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2019, 18:31   #1
karol5656
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 23-01-2018
Skąd: Pisarzowa
Model: Focus
Silnik: 1.8 benzyna LPG
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Nie odpala na mrozie, falowanie na biegu jałowym

Witam,

W ostatnim czasie kupiłem focusa mk1 1.8 115km benzyna w LPG.
Problem falowania występował już kiedy kupiłem samochód, ale nie przywiązywałem do tego uwagi podczas oględzin w pózniejszym czasie stało się to nie do zniesienia.

Mianowicie, falowanie obrotów udało mi się unormować, wymieniłem silniczek krokowy oraz węże od odmy, wyczyściłem przepustnice. Niestety to tylko spowodowało że falowanie nie jest aż tak uciążliwe oraz że przy zatrzymywaniu silnik nie gaśnie.

Po wymianie jak i przed samochód ciężko odpala, czasem za 2, niekiedy za 3 razem.
Wymieniłem również:
- aku
- świece
- przewody do świec,

niestety nie pomogło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czasami zauważam dziwne rzeczy takie jak :
- wskazówka od temperatury potrafi skoczyć o 1/4 skali przy wiekszym dodaniu gazu,
- wczoraj mialem sytuacje: jadę sobie a wskazówki w miejscu xd
- kiedy otwieram z kluczyka to raz otworzą się wszystkie drzwi, a nieraz tylko jedne ( te w których włozony został kluczyk), a potem podczas jazdy po ok. 10 minutach otwierają sie same automatycznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jeszcze jedno, takie rzeczy jak czujnik temp cieczy filtr powietrza albo termostat są uniwersalne ? tzn. czy z diesla podejdzie do benzyny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez karol5656 ; 13-12-2019 o 22:46
karol5656 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2019, 18:43   #2
robert.pilot.rc
ford::average
 
Avatar robert.pilot.rc
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 16-09-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ti
Rocznik: 2017
Postów: 53
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem na zimnie, falowanie obrotow

Czujnik, filtr, termostat nie są uniwersalne, trzeba dobierać do danego modelu. Jeżeli chodzi o falowanie, możesz spróbować wymienić czujnik temperatury cieczy, jak się nie mylę, powinien być w obudowie termostatu. Co do centralnego, nie pomogę...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
robert.pilot.rc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2019, 22:39   #3
karol5656
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 23-01-2018
Skąd: Pisarzowa
Model: Focus
Silnik: 1.8 benzyna LPG
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nie odpala na mrozie, falowaniuje na biegu jałowym

Dzisiaj odpalając zauważyłem, że jak odpalam, zaczyna łapać obroty, ale nagle gaśnie i po dosłownie sekundzie sam się odpala i wtedy wchodzi na obroty już normalnie��

Bump:
Cytat:
Napisał robert.pilot.rc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czujnik, filtr, termostat nie są uniwersalne, trzeba dobierać do danego modelu. Jeżeli chodzi o falowanie, możesz spróbować wymienić czujnik temperatury cieczy, jak się nie mylę, powinien być w obudowie termostatu. Co do centralnego, nie pomogę...
A nie wiesz, czy obudowa do filtra podejdzie bo mam stożek a chciałbym zamontować standardowy?

Też myślałem o tym żeby wymienić czujnik temperatury cieczy, bo czytałem na forum, że nawet falowanie może być spowodowane jego awarią
karol5656 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2019, 04:58   #4
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Nie odpala na mrozie, falowaniuje na biegu jałowym

Cytat:
Napisał karol5656 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nawet falowanie może być spowodowane jego awarią
Nie tylko. Za utrzymanie obrotów na biegu jałowym odpowiada silniczek krokowy, tyle że do jego prawidłowej pracy potrzebne są poprawne odczyty temperatury silnika, sondy lambda, położenia przepustnicy lub przepływomierza (silniczek już wymieniłeś, a być może niepotrzebnie).
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.