Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2019, 13:37   #1
bestseba
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 07-03-2014
Skąd: Biecz
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 37
Domyślnie Stuki przy zmianie begów i szarpnięcie przy dodaniu i odejmowaniu gazu

Witam serdecznie,

zakładając niniejszy temat szukam odpowiedzi na temat stuków podczas zmiany biegów które nękają mnie od kupna samochodu. Zaznaczam od razu iż przeszukałem całe forum na podobne tematy nie tylko dla wersji FF MK3 2011-2014 lecz i wcześniejszych wersji również korzystając m.in. z wątków:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Opiszę poniżej moją sytuację:

Stuki występują przy zmianie każdego biegu najbardziej słyszalne po każdorazowym wciśnięciu sprzęgła i wrzuceniu biegu, gdy wcisnę sprzęgło i wrzucam biegi po kolei słychać tylko jeden stuk przy wrzucaniu pierwszego wybranego biegu, następnie cisza, aż do ponownego wciśnięcia sprzęgła. Przy stukach występuje również szarpnięcie silnikiem przy dodaniu gazu jak i również spuszczeniu nogi z gazu bardziej na wyższych obrotach od 1500 w górę, poniżej jest to mniej wyczuwalne. Oprócz tych objawów nie pojawia się nic innego żadne trzęsienie budą, stuki czy jakieś wibracje które by ewidentnie wskazywały na koło dwumasowe na które wszyscy z forum pewnie by wskazali. Foka ma przejechane 92 tys km, kupiłem przy 72 tys i jest to sprawdzony stan licznika. I teraz tak:

-Wykluczyłem poduszkę pod skrzynią, którą wymieniłem bez potrzeby bo i tak podejrzewałem że to nie ona (kupiłem urzywkę w dobrym stanie)
-Wykluczyłem też poduszkę silnika tą po prawej stronie olejową gdyż nie jest pęknięta itd...
-Nie jest to żaden wydech ani nic z tych rzeczy, wszystko sprawdzone trzyma jak trzeba.
-Wykluczam raczej zawiesznie gdyż jak pisałem stuka tylko przy pierwszym wbiciu i ruszeniu potem już nic choć na trzepakach jeszcze nie byłem.

Po przeszuakniu wielu stron na podobne tematy (nie tylko focus) ludzie wskazują na dwumasę i półoś.

Moje pytania:

Czy ktoś z forumowiczów przy takim przebiegu wymieniał dwumasę?
Czy któś maiał podobne objawy przy dwumasie?
Czy ktoś wymieniał półosie w wersji 115 konnej i czy miał podobne objawy?

Zakładając ten temat proszę również i wpisywanie podobnych przypadków by połączyć to w jedną całość i rozwiązać te stuki bo wiem że nie tylko mnie to spotyka a ASO widzi tylko portfel klijenta. Jeśli tylko znajdę tą usterkę od razu poiformuję o tym na forum na pewno leczy chyba zostały mi tylko 2 elementy i to te najdroższe do wymiany by to rozwiązać. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły jak wykluczyć dwumas lub półośki?


Ostatnio edytowane przez bestseba ; 18-08-2019 o 14:11
bestseba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 13:55   #2
garymarlin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM 6MT DPF
Rocznik: 2013
Postów: 148
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie begów i szarpnięcie przy dodaniu i odejmowaniu gazu

Ja gdzieś czytałem że podobny problem został rozwiązany w FF2 fl przez napakowanie smaru na wielowypust półosi.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
garymarlin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 14:14   #3
bestseba
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 07-03-2014
Skąd: Biecz
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 37
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie begów i szarpnięcie przy dodaniu i odejmowaniu gazu

W takim razie jeszcze przed (kosztowną) wymianą całej półosi można jeszcze zdjąć gumową osłonę i napakować tam smaru tak? Dobra rada, na pewno też tak spróbuję zrobić przed kupnem półosi. Szukam rozwiązania gdyż nie chcę wymienić pół auta a sie okaże żę to coś innego albo jakaś pierdoła... bo może i tak być.
bestseba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 14:36   #4
garymarlin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM 6MT DPF
Rocznik: 2013
Postów: 148
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie begów i szarpnięcie przy dodaniu i odejmowaniu gazu

Nie do przegubu tylko na wielowypust. Trzeba odkręcić nakrętkę od strony tarczy, rozpiąć zawieszenie i wyciągnąć półoś z piasty.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
garymarlin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 21:29   #5
tastino112
ford::amateur
 
Imię: dariusz
Zarejestrowany: 30-12-2018
Skąd: Szczecin
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI 90km
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie begów i szarpnięcie przy dodaniu i odejmowaniu gazu

Hej, ja mam podobną sytuację ale z tą różnicą, że mam nowe poduszki (olejową i przy skrzyni, lizak na dole jest ok) i komplet sprzęgła z dwumasą, auto stuka mi metalicznie przy gaszeniu i zapalaniu auta. Dodatkowo podczas jazdy przy zmianie biegów praktycznie na każdym czuć delikatne szarpnięcie oraz "bicie lub wibracje" przy 80-120 km/h głównie przy utrzymywaniu stałej prędkości w tym zakresie.
Jestem po wizycie u mechanika i doszedł do wniosku, że jest to luz na mechanizmie różnicowym. Przy ruszaniu półosiami czuć klikanie/metaliczne stuki i nie są to przeguby.
Nie wiem zbytnio co z tym zrobić, bo wydałem już na poduszki i sprzęgło prawie 3 tyś z wymianą a skrzynia po regeneracji ok 1700zł + wymiana. Może ktoś z was podpowie co z tym zrobić.
Z góry dzięki za pomoc.
tastino112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2019, 20:26   #6
bestseba
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 07-03-2014
Skąd: Biecz
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 37
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie begów i szarpnięcie przy dodaniu i odejmowaniu gazu

Ja już o tym mechaniźmie różnicowym też słyszałem że to również daje podobne objawy ale wolałbym jednak tego u siebie nie mieć... Ciężko od czego kolejek tutaj zacząć przy takich objawach bo może się okazać że człowiek pół auta wymieni a to zostanie, a mechanicy to każdy co innego obstawia. Sam nie mam zielonego pojęcia teraz, przede mną drogą łącznie 3 tys km więc napiszę co i jak po takim przebiegu się zmieni i czy się pojawi inny trop. A w tym czasie czekam na kolejnych fordziaków z tym objawem
bestseba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.