Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2021, 02:07   #1
krzychu2lv6
ford::beginner
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 01-04-2008
Skąd: tak
Model: mk4
Silnik: 2.5
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie plik softu komputera silnika 1.25

Witam,

Ma ktoś na użyczenie soft do fiest mk7 1.25L ale ten 80KM? w służbowym mam 60KM i chciałem wgrać te mocniejszy, żeby jeszcze wydajniej pracować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam

krzychu2lv6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2021, 18:57   #2
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,163
Domyślnie Odp: plik softu komputera silnika 1.25

Cytat:
Napisał krzychu2lv6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na użyczenie soft do fiest mk7 1.25L ale ten 80KM?
przepraszam ale czy Ty chcesz wgrać byle co popadnie ?
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2021, 05:01   #3
krzychu2lv6
ford::beginner
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 01-04-2008
Skąd: tak
Model: mk4
Silnik: 2.5
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: plik softu komputera silnika 1.25

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przepraszam ale czy Ty chcesz wgrać byle co popadnie ?
Chce wgrać mapy z innego sterownika 80KM
krzychu2lv6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2021, 07:13   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: plik softu komputera silnika 1.25

Cytat:
Napisał krzychu2lv6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...z innego ...
Zadano już powyżej Koledze pytanie: "byle jakiego"???

Par softów (czyli rodzin sterowników) jest tak na oko kilkanaście...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2021, 02:27   #5
krzychu2lv6
ford::beginner
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 01-04-2008
Skąd: tak
Model: mk4
Silnik: 2.5
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: plik softu komputera silnika 1.25

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zadano już powyżej Koledze pytanie: "byle jakiego"???

Par softów (czyli rodzin sterowników) jest tak na oko kilkanaście...
Z tego co się zorientowałem do Fiesty 1.25 są dwa sterowniki jedn 60km drugi 80KM więc to raczej kwestia tylko map, może się mylę, ale dopiero się uczę się.

ECM Continental EMS2102 STJA 60KM i (SNJA 80KM) nr. OEM raczej definiuje głownie jakie są mapy.

Tylko nie wiem jeszcze jakim urządzeniem mi to pójdzie, czy po kablu czy po BDM to raz, czy będę chciał inwestować, bo to służbówka więc nikt mi nie zapłaci, traktuje to raczej jako rozrywka.
Oczywiście tu nikt nie zdradzi tej tajemnej wiedzy "dla mojego dobra" bo zapewne jak każdy wszędzie na polskich forach, "uwalił najpierw 10 sterowników" bla, bla...

A dwa jeśli tak nie pójdzie, chce spróbować podmienić mapy w Winolsie i ewentualnie, jeszcze inna opcja wrzucić 80KM sterownik i usunąć immo, a jak nie, to będę kombinował i uwalał sterowniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., aż mi się znudzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., albo skończą sterowniki na allegro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na razie nie wiem podstawowych rzeczy, czyli jak sobie zaczytać softa z tego sterownika, czyli również nie podmienię, bo mało informacji o tym co czyta tych Continental EMS2102

za podpowiedź będę wdzięczny zaoszczędzi mi szukania.
Pozdrawiam
krzychu2lv6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2021, 08:14   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: plik softu komputera silnika 1.25

Cytat:
Napisał krzychu2lv6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...może się mylę, ale dopiero się uczę się.
...
I tak pewnie pozostanie jeszcze dłuższą chwilę...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cały post jest "od czapy" i mówi jedynie "nic o tym nie wiem i sobie podywaguję"...
Sterownik jest jeden, za to rodzin softów "n" - było napisane wyraźnie... Powodem jest m.in różny osprzęt w różnym czasie - różne rodzaje czujników itp.
A o "wyprogramowaniu immo" to sobie może Kolega pomarzyć... Coś widzę, że "ostatnia na tapecie" to chyba jakaś Syrenka była czy "mały fiat"???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2021, 04:22   #7
krzychu2lv6
ford::beginner
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 01-04-2008
Skąd: tak
Model: mk4
Silnik: 2.5
Rocznik: 2008
Postów: 49
Exclamation Odp: plik softu komputera silnika 1.25

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I tak pewnie pozostanie jeszcze dłuższą chwilę...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cały post jest "od czapy"
Coś widzę, że "ostatnia na tapecie" to chyba jakaś Syrenka była czy "mały fiat"???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki za złośliwościGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
twój post jest za to z czapy "wiem, ale nie powiem".
Mały fiat nie miał żadnego elektronicznego sterownika, więc żart też slaby.

Poza tym nie rozumiem nawiązania, immobilizer przecież się wyłącza w innych autach, tu jest jakiś inny problem

Tak jak napisałem "uczę się" to ma do siebie, że ludzie na tym etapie, nie wiedzą i dlatego PYTAJĄ, tych co wiedzą, taka kolej rzeczy. Dywagacja to też forma wymiany informacji.
Jest to zajecie hobbistyczne, bo mam swoją prace w czym jestem dobry, więc nie będę profesjonalistą i doktoryzować się w profesjonalnym nazewnictwie, budowie, rodzajach MAP ECU, wystarczy mi podstawowa wiedza, jakim urządzeniem mogę zgrać ten soft, a potem, żeby było trudniej wiedzieć czym się różni od wersji 80KM zamiast gotowca, przerobić i wgrać, ale wszystko po kolei.

Chociaż za pewne sugestie dziękuje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Problem w tym, że sterownik continentala nie jest popularny, a ten już w ogóle, wiec mało informacji i urządzeń do zgrywania map silnika.

Z tego co na razie wiem na pewnohttps://forum.fordclubpolska.org/images/icons/icon7.gif
To obsługuje to program MMC flash i raczej w poleczeniu z OpenPort 2.0 prawdopodobnie da się zgrać soft z sterownika EMS2102
Również na pewno wersje 60KM da się podnieść do 80KM, tylko nie wiem czy trzeba zdjąć jakieś limitery z wersji 60KM, prawdopodobnie tak, albo trzeba porównać i skopiować mapę paliwa z wersji 80km. ale po kolei.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

miłego dnia

Ostatnio edytowane przez krzychu2lv6 ; 19-02-2021 o 04:29
krzychu2lv6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2021, 08:28   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: plik softu komputera silnika 1.25

Cytat:
Napisał krzychu2lv6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....dlatego PYTAJĄ...
Kolego - Kolega nie PYTA tylko snuje jakieś teorie "od czapy".
2 razy powyżej zostało napisane "są pary softów"... Ale najwyraźniej to nie dociera...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sformułowanie "pary softów" oznacza - dla każdego softu 60KM jest odpowiadający mu soft 82KM.
I taki się wgrywa. Zwykle za pomocą UCDS.
Jak by tak Kolega zamiast teoretyzować zechciał sobie poszukać na forum - to było o tym pisane parę razy...

BTW - plik softu do wgrana pobiera się kulturalnie, przez Internet za pomocą owego UCDS...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 19-02-2021 o 08:32
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2021, 03:01   #9
krzychu2lv6
ford::beginner
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 01-04-2008
Skąd: tak
Model: mk4
Silnik: 2.5
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: plik softu komputera silnika 1.25

Dzięki za odwiedź,

Jeśli mam clona ucdsa to skąd mogę się dowiedzieć jaki wgrać odpowiednik z wersji 80km plików kalibracyjnych do mojego pcm, a nie tylko zaktualizować.
Oryginalny NR. części to
PCM AV-21-12A650-BD

2 Pytanie jak można zrobić clona tego sterownika, żebym miał 2 identyczne?

Z góry dzięki
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg steroniki fieesta2.jpg (67.8 KB, 35 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez krzychu2lv6 ; 27-02-2021 o 03:06
krzychu2lv6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2021, 16:20   #10
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: plik softu komputera silnika 1.25

Twoja kalibracja to AV21-12K532-BD.
Kalibracja dla wersji 80 KM to AV21-12K532-CD.

Cytat:
Napisał krzychu2lv6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak można zrobić clona tego sterownika, żebym miał 2 identyczne?
Sczytać wszystko, tj. flash + eeprom i wgrać na drugi sterownik.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.