Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2020, 08:36   #1
liluniek
ford::beginner
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 14-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit mk5
Silnik: 2,5 Td
Rocznik: 1998
Postów: 19
Domyślnie Podczas jazdy na piątce głosne wycie.

Witam. Przed wakacjami ub. roku. zleciłem w warsztacie przegląd samochodu, wymianę oleju w skrzyni biegów i wymianę elementów gumowych w podporze wału napędowego. Po przejechaniu ok. 1500 km. jazda na piątym biegu zrobiła się bardzo hałaśliwa. Czy przyczyną może być skrzynia biegów, wał napędowy czy dyferencjał. Dodam, że głośno jest tylko na piątce, więc wnioskuję że skrzynia..? Pozdrawiam Świątecznie.

liluniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 09:43   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Podczas jazdy na piątce głosne wycie.

Aby się upewnić czy to skrzynia czy wał - czy próbowałeś rozpędzić samochód na czwartym biegu do szybkości przy którym słychać wycie na piątym biegu?
Jeżeli nie hałasuje zupełnie na czwórce - to znak, że wyje skrzynia, a nie łożysko wału. Zresztą łożysko wału raczej głośno szumi, a nie wyje.

Generalnie wał (łożysko podpory) hałasuje cały czas, natomiast skrzynia, a zwłaszcza dyfer wyją podczas przyspieszania i czasem podczas hamowania silnikiem.

Niepotrzebnie prosiłeś o wymianę oleju - w skrzyni i dyfrze w zasadzie oleju nie wymienia się, czasami tylko podczas naprawy.

Jeżeli okazałoby się, że wyje skrzynia, to myślę że taniej byłoby kupić używkę niż naprawiać uszkodzoną. Do naprawy skrzyni potrzebny jest naprawdę dobry fachowiec - teraz mało takich...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 12-04-2020 o 09:45
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 15:24   #3
liluniek
ford::beginner
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 14-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit mk5
Silnik: 2,5 Td
Rocznik: 1998
Postów: 19
Domyślnie Odp: Podczas jazdy na piątce głosne wycie.

Dzięki ponownie. Ewidentnie wyje na piątce, bo tuż przed zmianą biegu z czwórki jest cichutko. Też taki wniosek wysnułem że to raczej skrzynia. Rozmawiałem już z mechanikiem, któremu o tym opowiadałem i jestem wstępnie umówiony na wymianę skrzyni. Wstępnie mówi, że jeszcze sprawdzi wał, ale też jest skłonny, że to skrzynia. Nawet znalazłem już używkę w pobliskim zakładzie demontażu pojazdów bo rzeczywiście koszty naprawy wyjącej skrzyni mogą być 2-3 razy wyższe niż wymiana. Pewnie od razu zlecę mu tą wymianę wstępnej pompki paliwa opisanej w innym moim poście, na który również znalazłeś chwilkę, by pomóc. Pozdrawiam Wielkanocnie i dużo zdrowia życzę.
liluniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 16:36   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Podczas jazdy na piątce głosne wycie.

Cytat:
Napisał liluniek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet znalazłem już używkę w pobliskim zakładzie demontażu pojazdów
Miej tylko świadomość, że w Transitach Dieslach Mk3/4/5 są trzy odmiany skrzyni MT75, różniące się przełożeniami. Oznaczone są: c8 ratio 3,89, e8 ratio 3,61 oraz w8 ratio 4,17 (ratio - rozpiętość przełożenia, czyli praktycznie przełożenie I biegu).
Z tym, że bieg IV jako bieg bezpośredni we wszystkich jest taki sam (1:1), a także bieg V ma identyczne przełożenie 0,82:1.
Natomiast pozostałe biegi (włącznie ze wstecznym) albo wszystkie mają wyższe przełożenia (cięższe modele Transitów), albo niższe.
Czyli w trasie wszystko jedno jaka to skrzynia jest, bo tu używa się głównie biegu IV i V, a w mieście i w terenie raczej nie jeździsz...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-04-2020 o 18:55
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 21:16   #5
liluniek
ford::beginner
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 14-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit mk5
Silnik: 2,5 Td
Rocznik: 1998
Postów: 19
Domyślnie Odp: Podczas jazdy na piątce głosne wycie.

Jeszce raz dziękuję i pozdrawiam. Postaram się poinformować szanownego interlokutora o efektach napraw.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
liluniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 21:37   #6
tomiik
ford::advanced
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 30-11-2019
Skąd: wroclaw / nl
Model: mondeo mk4 kombi
Silnik: 2,0 duratec he
Rocznik: 2007
Postów: 263
Domyślnie Odp: Podczas jazdy na piątce głosne wycie.

w sumie to kolege podziwiam za bezinteresownosc i za wielkie checi pomocy kolegom
odemnie wielki szacun
pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
takich jak ty wiecej trzeba tu powinniśmy sobie pomagać a nie zysków szukać
wielki szacun odemnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tomiik ; 12-04-2020 o 22:15
tomiik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2020, 14:19   #7
krzysztof.k
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2018
Model: Trransit MK7
Silnik: 2.4 115
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Podczas jazdy na piątce głosne wycie.

a jak na piątce odpuścisz gazu to hałas znika?
krzysztof.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2020, 16:43   #8
liluniek
ford::beginner
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 14-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit mk5
Silnik: 2,5 Td
Rocznik: 1998
Postów: 19
Domyślnie Odp: Podczas jazdy na piątce głosne wycie.

Teraz tego nie pamiętam, (zdaje mi się że jest ciut ciszej, ale to normalne, że jak nie ma ataku na tryby w skrzyni to musi być nieco ciszej) ale mam zamiar w przyszłym tygodniu się przejechać to napiszę...

Bump: Teraz tego nie pamiętam, (zdaje mi się że jest ciut ciszej, ale to normalne, że jak nie ma ataku na tryby w skrzyni to musi być nieco ciszej) ale mam zamiar w przyszłym tygodniu się przejechać to napiszę...
liluniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.