Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2017, 17:42   #461
Pyrzan
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 31-07-2017
Skąd: Jaworzno
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Opisuje rozwiązany problem - może komuś pomoże!
Ford s-max 2.0 tdci 140 km
Po zakupie auta tankowanie na orlenie on verva. Przy wyprzedzaniu powyzej 3000 obrotów samochod stracil moc, przy kolrjnej probie wyprzedzania to samo tyle, że zapaliła się kontrolka ESP oraz komunikat usterka silnika. Po wyskoczeniu komunikatu samochód stracił połowę mocy w calym zakresie obrotów. Po wyłączeniu i włączeniu silnika usterka zniknęła. Przy kolejnym przygazowaniu powtórka z rozrywki. Za którymś razem zapaliła się dodatkowo kontrolka silnika.
Po wizycie w ASO okazało się, że filtr paliwa zapchany - błąd w komputerze to za niskie ciśnienie paliwa. Wymiana filtra załatwiła sprawę.

Pozdrawiam!

Pyrzan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 19:13   #462
niuniek37
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2016
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford S max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał Pyrzan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opisuje rozwiązany problem - może komuś pomoże!
Ford s-max 2.0 tdci 140 km
Po zakupie auta tankowanie na orlenie on verva. Przy wyprzedzaniu powyzej 3000 obrotów samochod stracil moc, przy kolrjnej probie wyprzedzania to samo tyle, że zapaliła się kontrolka ESP oraz komunikat usterka silnika. Po wyskoczeniu komunikatu samochód stracił połowę mocy w calym zakresie obrotów. Po wyłączeniu i włączeniu silnika usterka zniknęła. Przy kolejnym przygazowaniu powtórka z rozrywki. Za którymś razem zapaliła się dodatkowo kontrolka silnika.
Po wizycie w ASO okazało się, że filtr paliwa zapchany - błąd w komputerze to za niskie ciśnienie paliwa. Wymiana filtra załatwiła sprawę.

Pozdrawiam!
Ja w dalszym ciągu mam te same okoliczności, czyli kontrolka ESP, usterka silnika + strata mocy i błędy P 1168 I 1169 - czujnik ciśnienia paliwa na szynie paliwowej w dolny i górnym zakresie Wymieniłem filtr paliwa, przejechałem 350 km i znowu to samo. Podjechałem ponownie do mechanika, poprosiłem o zobaczenie filtra, a tam znowu bałagan. Z tego wynika, że w zbiorniku mam jakiś syf. Dodatkowo gość chce mi zrobić próbę przelewową wtryskiwaczy. Czy to dobry trop - nie wiem, zobaczymy.
niuniek37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2017, 10:55   #463
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Skoro masz syf w zbiorniku, to bez jego wyczyszczenia sytuacja będzie się powtarzać non stop - co ileś set km. To tak jakbyś jedząc z brudnego talerza próbował podnieść komfort jedzenia zmieniając tylko sztućce...
__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2017, 15:52   #464
Pyrzan
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 31-07-2017
Skąd: Jaworzno
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Dam znać w takim razie co u mnie będzie się działo po kilkuset km. Na razie przejechane 100 km i jest ok. Może to kwestia trefnego paliwa?

Ostatnio edytowane przez Pyrzan ; 06-09-2017 o 15:55
Pyrzan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2017, 20:14   #465
niuniek37
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2016
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford S max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Próba przelewowa wtryskiwaczy przeszła pozytywnie. Będzie czyszczony zbiornik, ale niestety po urlopie majstra. Oczywiście podzielę się również info. Będąc poza RP, mogłem zatankować jakieś trefne paliwo. Nie znam się, ale wymieniając filtr paliwa on był cały w nazwijmy to mazi, gdyby nie lato pomyślałbym, że to parafina.
niuniek37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2017, 23:27   #466
Pyrzan
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 31-07-2017
Skąd: Jaworzno
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

U mnie było dokładnie to samo, filtr cały czarny oblepiony mazią.
Ktoś wie w jakim koszcie oscyluje czyszczenie baku?
Pyrzan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2017, 23:34   #467
Korci74
ford::beginner
 
Avatar Korci74
 
Zarejestrowany: 15-03-2015
Model: S-Max-Titanium/B-Max
Silnik: 2,0 l TDCi,163KM-PowerShift/1.0EB 101KM
Rocznik: 9.2010/10.2013
Postów: 40
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

W samochodzie brata pojawił komunikat usterka silnika oraz zapaliła się kontrolka silnika.
Rocznik: 10.2010 - 2,0 l TDCi,163KM

za pierwszym razem FORTscan pokazuje takie błędy
Kod:
===PCM DTC P2002:00-26===
Kod: P2002 - Wydajność oddzielacza cząsteczek stałych poniżej wartości progowej (rząd cylindrów 1)

===PCM DTC P2456:92-2C===
Kod: P2456 - Usterka sporadyczna/niestabilny sygnał różnicowego obwodzie czujnika ciśnienia różnicowego filtru cząstek stałych

===PCM DTC P2452:64-EC===
Kod: P2452 - Obwód czujnika ciśnienia różnicowego filtru cząstek stałych

===PCM DTC P246B:00-28===
Kod: P246B - Warunki pracy pojazdu nieprawidłowe dla regeneracji filtru cząsteczek stałych Diesel

===OBDII DTC P2002-P===
Kod: P2002 - Wydajność filtru cząstek stałych poniżej wartości progowej

===OBDII DTC P2452-C===
Kod: P2452 - Obwód czujnika ciśnienia różnicowego oddzielacza cząsteczek stałych
po ich skasowaniu pojawiły się ponownie te
Kod:
===PCM DTC P2456:92-2F===
Kod: P2456 - Usterka sporadyczna/niestabilny sygnał różnicowego obwodzie czujnika ciśnienia różnicowego filtru cząstek stałych

===PCM DTC P2452:64-AF===
Kod: P2452 - Obwód czujnika ciśnienia różnicowego filtru cząstek stałych

===OBDII DTC P2452-C===
Kod: P2452 - Obwód czujnika ciśnienia różnicowego oddzielacza cząsteczek stałych
Odczyt danych PID - DPF_LOAD = 88% - DPF_SOOT_LD = 0%

s-max próbuje wypalać ale nic to nie daje.

Proszę o pomoc co może być tego powodem i od czego najlepiej zacząć.

Edit: Po wymianie czujnika ciśnienia różnicowego i wypaleniu filtra s-max orzył.

Ostatnio edytowane przez Korci74 ; 14-10-2021 o 18:36
Korci74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2017, 17:21   #468
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,480
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

znajomemu rozsypały sie te 2 rurki od dpf... po naprawie usterki nie mógł wypalić dpf, bo był zapchany na maxa. pozyczyłem mu interfejs. wypalanie serwisowe bez wejścia na wysoką temp katalizatorów, przerywanie wypalania. odpiąl te rurki (oszukał kompa), forscan zrobił wypalanie serwisowe. zapiął rurki, poprawił wypalanie. na razie jeździ z bananem
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2018, 20:56   #469
robertd01
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 28-10-2013
Skąd: Gdynia
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140KM M6
Rocznik: 2013
Postów: 41
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Co za syf, człowiek pisze na pół strony i nie ma jak przywrócić treści bo ostatni tekst napisany dawno. Przecież jeżeli ktoś pisze coś to znaczy, że chce napisać. Ludzie §13 czy już wszędzie logika szwankuje???
Po wciśnięciu wyślij powinno pojawić się zapytanie czy coś. Ech inżyniery jak z koziej ...

Ostatnio edytowane przez SRS ; 02-05-2018 o 22:38 Powód: wulgaryzm - następnym razem poleci kolorowa kartka
robertd01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2018, 23:33   #470
robertd01
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 28-10-2013
Skąd: Gdynia
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140KM M6
Rocznik: 2013
Postów: 41
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Odświeżę temat.
Ostatnio przez kilaka dni włączał się u mnie komunikat "usterka silnika".
Samochód świeżo po przeglądzie po 120k km. Powymieniane wszystko, m.in. filtr paliwa.
Alarm włącza się tylko na obwodnicy przy ~130km/h i w większości jadąc pod górkę.
Po wyłączeniu silnika alarmu brak ???
Alar nie występuje podczas jazdy w mieście. Raczej nie zależy od obrotów, tylko od prędkości + być może od obrotów dodatkowo.
Wizyta w serwisie forda, ale niestety nie mieli czasu na sprawdzenie. Facet z serwisu po wysłuchaniu pytał czy przypadkiem nie tankowałem ostatnio na jakieś trefnej stacji.
Mówi, że mają często takie przypadki gdzie przyczyną jest złej jakości paliwo.
Ostatnio tzn przed alarmem tankowałem ON ACTIVE stacji BP w Rumi.
Po wizycie w Fordzie pojechałem na inną stację BP Gdynia Hutnicza i dotankowałem ~40l ON ACTIVE. Potem przez 2 dni kilka kółek na obwodnicy i niestety dalej pojawiała się usterka silnika. Kolejny raz dotankowałem tym razem na Orlenie ON VERVA ~16l.
Jazda na obwodnicy i dalej usterka.
Kolejne 2 dni jak ręką odjął. Zrobiłem ~100km na obwodnicy i nic wszystko ok. Gazowałem, przeciągałem obroty, zwiększałem prędkość pod górkę (poprzednio zawsze wyskakiwała usterka) i nic.
Jutro jadę do Forda mam nadzieję, że sprawdzą i może coś wyjdzie, ale podejrzewam, właśnie słabe paliwo na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Tankowałem 2018/04/05.
Może ktoś z Was miał ostatnio problemy po tankowaniu na stacji BP Grunwaldzka 2, 84-230 Rumia?
Generalnie praktycznie prawie zawsze tankuję na BP i nigdy nie miałem problemu, poza 1 razem 2 lata temu, zatankowałem na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], ruszyłem na autostradzie i chwila jazdy z większą prędkością i usterka silnika. Po wyłączeniu silnika problem nie wystąpił (aż do teraz) więc myślałem, że to był jakiś przypadkowy błąd.

Ostatnio edytowane przez robertd01 ; 01-05-2018 o 23:43
robertd01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.