Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-04-2010, 09:48   #11
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????

spawanie nie jest doraźne, w miejscu spawania na pewno nie pęknie... co najwyżej obok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja płaciłem 350 3 lata temu w Częstochowie, niestety jest trochę rozbierania więc bardzo z ceną gość nie przeholował (choć na pewno przeholował)

Kolego uzupełnij [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2010, 20:40   #12
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????

No i mnie to znowu nie minęło, cholerstwo pękło koło spawu / czyt. rozleciało sie / na tym felernym kolanku, ale byłem juz na to przygotowany!!!!
Zimą kupiłem za 100,- zł, a z VATem 122, zł całą rurkę, aż do parownika uzywaną, ale w b. dobrym stanie i po rozpieciu wymieniłem tylko ten przedni odcinek od sprężarki do łącznia w podłuznicy. Jest ok, nie przykręcałem obejmy do silnika, zobaczę jak długo wytrzyma.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2010, 08:43   #13
egonmonia
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2009
Skąd: hhhhhh
Model: dch
Silnik: fgfdg
Rocznik: dfg
Postów: 61
Domyślnie Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????

Cytat:
Napisał subratri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spawanie nie jest doraźne, w miejscu spawania na pewno nie pęknie... co najwyżej obok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja płaciłem 350 3 lata temu w Częstochowie, niestety jest trochę rozbierania więc bardzo z ceną gość nie przeholował (choć na pewno przeholował)

Kolego uzupełnij profil
W tym przypadku doraźne , pospawasz a napewno pęknie w okolicach spawu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wcześniej czy później .Przewód z gumy (elastyczny ) załatwia sprawę ,i pisze to jako człowiek poruszający się w chłodnictwie .Problemem jest tylko prawidłwe zamocowanie przewodu elastycznego. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez egonmonia ; 03-04-2016 o 19:17
egonmonia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2010, 19:45   #14
gumiskrosno
ford::average
 
Avatar gumiskrosno
 
Zarejestrowany: 31-10-2009
Skąd: Krosno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 145 AUY
Rocznik: 2001
Postów: 91
Domyślnie Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????

Co do spawania jeśli ktoś zrobi to dobrze to nie jest doraźne. Mnie jeszcze ten problem nie spotkał ale mam dobrego znajomego klimarza i on robi to tak że jeśli rurka koroduje na kolanku to wywala całe kolanko z zapasem ok 5 cm po każdej ze stron wstawia nowe i spawa. Tak zaspawana rurka posłuży dłuższy czas.
gumiskrosno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2010, 20:41   #15
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????

Cytat:
Napisał egonmonia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym przypadku doraźne , pospawasz a napewno pęknie w okolicach spawu wcześniej czy później
Panowie, prędzej czy później to i nowy pęka.
Po prostu każdy ratuje się jak może lub jak go na to stać. Oczywiście najlepiej kupić nowy ale cena...

Pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 20:51   #16
fafolot
ford::beginner
 
Avatar fafolot
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????

Trochę milczałem, poniewaz dogłebnie analizowałem ceny naprawy przewodów.
W Radomiu, Kielcach cos takiego zrobia za 300 - 350 zł. Ale musze jechać ponad 100 km.
Byłem u siebie w mieście w warsztacie co zażyczyli sobie 500 zł za naprawę.
Utargowałem na 450 zł. Naprawa wygląda tak :
wycinaja pęknięte kolanko. spawaja nowe. A wszystko, całe rurki wsadzaja do jakiegoś amerykańskiego zbrojonego węża. Gdy pęknie kolanko, wąz ma utrzymać gaz z klimatyzacji. Takie hi-fi stereo.
Chyba sie skusze .....
fafolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 21:16   #17
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????

no to już wiadomo za co te 500, ja bym brał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 21:16   #18
haggie73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI BTB 111kW/150KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????

Cytat:
Napisał fafolot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę milczałem, poniewaz dogłebnie analizowałem ceny naprawy przewodów.
W Radomiu, Kielcach cos takiego zrobia za 300 - 350 zł. Ale musze jechać ponad 100 km.
Byłem u siebie w mieście w warsztacie co zażyczyli sobie 500 zł za naprawę.
Utargowałem na 450 zł. Naprawa wygląda tak :
wycinaja pęknięte kolanko. spawaja nowe. A wszystko, całe rurki wsadzaja do jakiegoś amerykańskiego zbrojonego węża. Gdy pęknie kolanko, wąz ma utrzymać gaz z klimatyzacji. Takie hi-fi stereo.
Chyba sie skusze .....
Kolego, pytałeś o warsztaty koło Grójca, Pruszkowa itp a chcesz jechać ponad 100 km?? w "polecanych warsztatach" podałem namiar na gościa koło Góry Kalwarii co zajmuje się klimą...
zadzwoń, zapytaj... ja się zawsze z nim dogadywałem... a opcja: wymiana czynnika z odgrzybianiem kosztowała mnie 160 zeta rok temu... z kontrastem i kontrolą szczelności! a wszystko praktycznie na poczekaniu... oczywiście wcześniej trzeba się umówić... serwis klimy ma pełen a co do spawania rurek itp. to nie wiem - ale lepiej zadzwonić...
chociaż bajer z "amerykańskim wężem" (chyba grzechotnik) jest ciekawy...
Pozdro.
__________________
Galuś Galasek Galunio
haggie73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 22:19   #19
Tom3ek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1600
Rocznik: 1994
Postów: 48
Domyślnie Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????

wąż sie przerabia na gumowy w dłuższym odcinku, przerabiamy takie węże od ponad 5 lat i nigdy nie było poprawki, taka przeróbka kosztuje w poznaniu 250zł
Tom3ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2010, 09:42   #20
dirkdiggler
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo 5 2017 2.0 tdci 180KM PS, Subaru Impreza STI
Silnik: 2.0 Turbo
Rocznik: 1999
Postów: 16
Domyślnie Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????

Mnie w alhambrze 2005 też to spotkało. Pęknięcie rurki na gumowej obejmie w okolicach nadkola od strony pasażera. Gość który mi to spawał w Bydgoszczy skasował 350zł w tym 50zł dla kumpla z Seata który przyjechał z serwisówką bo był problem z demontażem i dostaniem się do feralnego miejsca.
Zobaczymy na jak długo wystarczy. Na razie jest OK.
dirkdiggler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.