Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-05-2016, 22:47   #1
Przemo(c)
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 02-05-2016
Skąd: UK
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Pakowanie i patenty na zabezpieczenie bagażu, żeby nie wypadał z bagażnika

Kłaniam sie,

Jestem nowy, mam na imię Przemek i jestem od niedawna posiadaczem Galaxy z 2009 r., diesel, 2.0, automat, wersja Ghia. Pozdrawiam serdecznie wszystkich forowiczow.
Moje pierwsze pytanie na tym forum - jest moze jakiś patent na rynku a la tylna burta (tak, zeby nie wypadały na ziemie zakupy Po otworzeniu klapy).
Szczerze mówiąc zaczyna mnie to niezle wkurzać, bo nie ma nad tym żadnej kontroli. W dodatku w większości przypadków jestem zmuszony parkować pod górkę przodem do wzniesienia, wiec efekt po otwarciu bagażnika jest wiadomy. Oczywiście można stosować jakieś torby, siatki, itp, ale nie zawsze to działa. Ostatnio wiozłem z tylu dwa kartony ktore po otwarciu klapy wyleciały na jezdnie. Konstrukcja tylnej części podłogi jest wręcz wymarzona do wyładunku, ale nie zawsze jest to porządane.
Jakie sa wasze uwagi w tej kwestii? Moze macie jakieś pomysły jak to usprawnić.
Z góry dzięki. Pozdrawiam raz jeszcze.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 04-05-2016 o 07:35
Przemo(c) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2016, 21:42   #2
maryan55
ford::average
 
Avatar maryan55
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: było 2.3 LPG / jest 2.0 TDCi
Rocznik: było 1998 / jest 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: Tylna burta.

Kolego mnie też to irytowało więc zbudowałem sobie taką zdejmowaną siatkę. Cztery rurki, dwie sprężynki, siatka z fełvertu i cztery dziury w boczkach. Nieużywana jest po prostu opuszczona na dole, a z ładunkiem podnoszę ją do góry. Jest bardzo przydatna!
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20150726_084749.jpg (94.3 KB, 148 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20150802_074601.jpg (89.6 KB, 127 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg P1160034.jpg (92.2 KB, 122 wyświetleń)
maryan55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2016, 18:16   #3
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Pakowanie i patenty na zabezpieczenie bagażu, żeby nie wypadał z bagażnika

Mam dwie składane skrzynki. Złożone nie zajmują dużo miejsca i cały czas jeżdżą w bagażniku. Jak potrzeba - rozkładam jedną-dwie i wszystkie zakupy lądują w nich. Od lat to mi wystarczy.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2016, 13:52   #4
Przemo(c)
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 02-05-2016
Skąd: UK
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Pakowanie i patenty na zabezpieczenie bagażu, żeby nie wypadał z bagażnika

Dziękuje za odpowiedz. Faktycznie - wyglada na dobry pomysl. Moze uda mi sie wykorzystać siatkę z XC90. Tak w ogóle nie rozumiem rowniez dlaczego w Galaxy mk3 nie ma miejsca na zamontowanie siatki / kratki, co by można było zapakować tył pod sufit...
Pzdr.
Przemo(c) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2016, 20:55   #5
Peniek
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-09-2015
Skąd: Oława/Mannheim
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 2,0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Pakowanie i patenty na zabezpieczenie bagażu, żeby nie wypadał z bagażnika

Witam. Sa dostepne siatki odgradzajace bagaznik od czesci pasazerskiej (z dodatkowymi "uszami" do zamontowania w podsufitowce), a takze takie, jak potrzebujesz, przeciw wypadaniu zakupow. Poszukaj na forum, byl temat w dziale s-max i byly tam podane nr czesci potrzebne do zamontowania. Kiedys na portalu aukcyjnym duza siata byla za ok 300 zl. Pozdro
PS. Przepraszam za brak polskich znakow.

Wysłane z mojego T01 przy użyciu Tapatalka
Peniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.