Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2022, 19:26   #41
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 158
Domyślnie Odp: Wymiana standardowych żarówek H7 na LED

Cytat:
Napisał LuckasLBN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może poprzednie lampy miałeś z soczewką a teraz masz zwykłe?
A o czym by to świadczyło jeśli mogę zapytać?
Pytam serio ponieważ u mnie właśnie tak jest w sensie mam zwykłe a oryginalnie były soczewki no i właśnie ilość światła szału nie robi.

__________________
Mondeo '93 2.0 Aut, Transit '97 2.5D, Focus '07 1.8tdci, Transit '09 2.2,115KM ... i wszystkie były super
Aktualnie: S-Max '14 2.0tdci PS 188HP 395Nm
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2022, 13:19   #42
LuckasLBN
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-12-2015
Skąd: Lublin
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Wymiana standardowych żarówek H7 na LED

Cytat:
Napisał heavy 100S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A o czym by to świadczyło jeśli mogę zapytać?
Pytam serio ponieważ u mnie właśnie tak jest w sensie mam zwykłe a oryginalnie były soczewki no i właśnie ilość światła szału nie robi.
Myślę że już sobie sam odpowiedziałeś na pytanie dlaczego widzisz różnicę. Sam obecnie szukam lampy prawej z soczewka na H7 i jest nieco problem i dodam że są minimum x2 droższe, oraz jest ich mniej. Ale nie o to pytasz, soczewka daje pewnie to że skupia światło bardziej w punkt zwłaszcza że przed nią jest jeszcze przysłona i daje pewnie bardziej skupione światło czyli o większym natężeniu i kierowane w określony punkt dużo bardziej niż pewnie rozproszone światło ze zwykłej lampy.....
LuckasLBN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2022, 13:47   #43
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,025
Domyślnie Odp: Wymiana standardowych żarówek H7 na LED

Cytat:
Napisał LuckasLBN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam obecnie szukam lampy prawej z soczewka na H7 i jest nieco problem i dodam że są minimum x2 droższe, oraz jest ich mniej.
Jest ich o wiele mniej ponieważ "soczewki" to najrzadsza opcja. Najczęściej występuje albo zwykła lampa, albo ksenon. Jeśli chodzi o ceny, to niestety, jak coś jest rzadkie, to jest i droższe. Przyzwoita (uchwyty niepołamane, klosz niepopękany, niematowy i szczelny, odbłyśnik niematowy, niezłuszczony, itp.) używana lampa z soczewką, to koszt minimum. 400-500 zł. Za sztukę!
Oczywiście zdarzają się super okazje (czyli taniutkie "perełki"), gdy sprzedawca albo chce szybko "upłynnić" towar, albo nie wie co sprzedaje. Ale na takie super okazje to trzeba sobie zasłużyć, abo być "w czepku urodzonym".


WDR. Kupno byle jakiej "soczewki", to najczęściej strata pieniędzy. Nie ma co się łasić na najtańsze używki, bo się potem szybko okazuje, że lampa jest co najmniej do regeneracji (np. odbłyśnik, silniczki, itp.), a niejednokrotnie do utylizacji.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2022, 22:23   #44
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 158
Domyślnie Odp: Wymiana standardowych żarówek H7 na LED

Cytat:
Napisał LuckasLBN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę że już sobie sam odpowiedziałeś na pytanie dlaczego widzisz różnicę.
A to OK. Ja z treści wcześniejszych postów bardziej rozumiałem że jest jakoś inne zasilanie dla zwykłych lamp a inne dla soczewkowych, a nie że różnica wynika z samych lamp.
__________________
Mondeo '93 2.0 Aut, Transit '97 2.5D, Focus '07 1.8tdci, Transit '09 2.2,115KM ... i wszystkie były super
Aktualnie: S-Max '14 2.0tdci PS 188HP 395Nm
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2022, 21:03   #45
CoffeHit
ford::beginner
 
Avatar CoffeHit
 
Imię: J.
Zarejestrowany: 07-12-2021
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Tdci / 163 km
Rocznik: 2010 (lift)
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wymiana standardowych żarówek H7 na LED

Mam pytanie.

Po lekkim przerobieniu żarówki H18 pasuje ona w miejsce żarówek H7 - taką operację chce wykonać, ale trapi mnie ich moc znamionowa.

H18 to 65W
H7 to 55W

No właśnie i co to w praktyce oznacza, może oznaczyć, z czym się wiązać, jeśli zamontuje żarówkę 65W, zamiast fabrycznej 55W - wady, zalety, ku przestrodze?

Będę wdzięczny za pomoc
CoffeHit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2022, 22:46   #46
robaczeq
ford::average
 
Imię: rbq
Zarejestrowany: 20-12-2008
Model: S-Max/Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi /1.4 TDCi
Rocznik: 2010/2007
Postów: 108
Domyślnie Odp: Wymiana standardowych żarówek H7 na LED

Będzie więcej światła, będą dłużej świecić (1500h zamiast 300h), będzie lekko cieplej (myślę że stanie na mijania latem w korkach robi więcej szkody), będzie trochę większy maksymalny pobór prądu 5,22A vs 4,4A.
Dodatkowe lumeny nie biorą się z powietrza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez robaczeq ; 22-01-2022 o 22:50
robaczeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2022, 12:13   #47
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 158
Domyślnie Odp: Wymiana standardowych żarówek H7 na LED

Cytat:
Napisał robaczeq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
będzie trochę większy maksymalny pobór prądu 5,22A vs 4,4A.
... co przy fakcie że S-Max nawet do rozruchu potrzebuje małej elektrowni - przy obecnej pogodzie od razu zweryfikuje czy masz sprawny akumulator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo '93 2.0 Aut, Transit '97 2.5D, Focus '07 1.8tdci, Transit '09 2.2,115KM ... i wszystkie były super
Aktualnie: S-Max '14 2.0tdci PS 188HP 395Nm
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2022, 22:31   #48
CoffeHit
ford::beginner
 
Avatar CoffeHit
 
Imię: J.
Zarejestrowany: 07-12-2021
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Tdci / 163 km
Rocznik: 2010 (lift)
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wymiana standardowych żarówek H7 na LED

Cytat:
Napisał heavy 100S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... co przy fakcie że S-Max nawet do rozruchu potrzebuje małej elektrowni - przy obecnej pogodzie od razu zweryfikuje czy masz sprawny akumulator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te 0,8 vat to takie duże obciążenie dla auto przy odpalaniu? Serio?
CoffeHit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2022, 23:28   #49
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 158
Domyślnie Odp: Wymiana standardowych żarówek H7 na LED

Cytat:
Napisał CoffeHit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te 0,8 vat to takie duże obciążenie dla auto przy odpalaniu? Serio?
0,83 Ampera (bo pewnie o to Ci chodziło) dodatkowego obciążenia to przy słabym aku jest dużo. Zwłaszcza że tak jak pisałem w S-Max odbiorników "na dzień dobry" jest dość dużo.
Nie twierdzę że nie zapali, tylko że będzie to powodowało głębsze rozładowanie, co przy całej rzeszy kierowców jeżdżących na krótkich odcinkach będzie tylko przyśpieszało problemy z aku.
Też próbowałem kombinować z żarówkami a w końcu stanęło na H7 Tungsram (megawhite czy coś takiego) - jak na zwykłe żarówki dają naprawdę ładne białe światło i działają już drugi rok, ale może to dlatego że ja mam fabryczne dzienne ledy, więc ze świateł mijania korzystam statystycznie pewnie mniej.

ps.
AKU mam jeszcze fabryczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo '93 2.0 Aut, Transit '97 2.5D, Focus '07 1.8tdci, Transit '09 2.2,115KM ... i wszystkie były super
Aktualnie: S-Max '14 2.0tdci PS 188HP 395Nm

Ostatnio edytowane przez heavy 100S ; 24-01-2022 o 23:39
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2022, 21:53   #50
robaczeq
ford::average
 
Imię: rbq
Zarejestrowany: 20-12-2008
Model: S-Max/Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi /1.4 TDCi
Rocznik: 2010/2007
Postów: 108
Domyślnie Odp: Wymiana standardowych żarówek H7 na LED

Bez przesady, alternator może z siebie wypluć 150A, akumulator i tak nie "wciągnie" więcej niż 25-30A (i to też przez pierwsze 10-15 minut), reszta zostaje dla auta.
Ach te mityczne krótkie odcinki, ok 20 min pracy spokojnie uzupełni z naddatkiem ilość Ah pobranych z akumulatora na rozruch silnika (przy sprawnym akumulatorze, alternatorze i kablach).
robaczeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.