Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2023, 19:08   #1
Jakubmk3
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 08-09-2022
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 7
Question Światła przeciwmgielne tył

Cześć,
Szukałem po forum podobnego tematu, aczkolwiek znalazłem tylko jeden odnośnie przeróbki USA na EU..

Sprawa dotyczy focusa mk3 2014r (2011-2014) 1.6 ecoboost 150km SALON POLSKA / NIE USA
Po ostatnim zaparkowaniu w zupełnej ciemności, zauważyłem, że światła przeciwmgielne tylne się delikatnie świecą/żarzą

Po sprawdzeniu wychodzi na to, że po zamknięciu samochodu kluczykiem,
żarówki (zmienione na LEDowe) w światłach tylnych (lewa i prawa lampa)
dostają 8.72V napięcia do momentu uśpienia się samochodu (około 10min)

Generalnie stawiałem na to, że i mnie spotkała przygoda z pompką spryskiwacza, natomiast po sprawdzeniu BCM wychodzi na to, że jest sucho i płyn do spryskiwaczy na pewno się tam nie dostaje.

Na forum znalazłem w wątku schemat który ktoś umieścił właśnie do przeróbki USA/EU, że światła tylne przeciwmgłowe według mojej interpretacji schematu załączane są włącznikiem od świateł (to naturalne), następnie BCM zapala żarówki - nie zauważyłem tam aby po drodze coś jeszcze mogło występować.

Dodam tylko, że samochód kupiłem ze zmienionymi lampami tylnymi na podobne do tych: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy w oryginalnych lampach również są dwa punkty świetlne od przeciwmgłowych tylnych ? Lewa i prawa lampa?

Przez chwile miałem na myśli, że winna jest wiązka elektryczna od modułu do lampy tylnej, posiada ktoś może wiedzę lub schemat/opis modułu BCM która wtyczka za co odpowiada?
Myślałem żeby sprawdzić po prostu czy po zamknięciu napięcie będzie podawane przez moduł czy łapane z wiązki, ale nie mam pojęcia która wtyczka odpowiada za światła przeciwmgłowe tylne, ani tego czy w oryginale jest wiązka dzielona na dwie lampy, czy po prostu ktoś z jednej wtyczki (wiązki) wypuścił po prostu światło na dwie lampy.

Dodam tylko jeszcze, że światła działają normalnie po włączeniu przyciskiem, świecą pełną mocą, po wyłączeniu gasną i zaczynają się żarzyć delikatnie co widać tylko w zupełnej ciemności

Czy jest możliwe, że włącznik świateł może w jakiś sposób to powodować ?
Czy raczej celować w wiązkę/BCM i włącznik świateł omijać ?

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Jakubmk3 ; 26-10-2023 o 19:10
Jakubmk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2023, 19:13   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,516
Domyślnie Odp: Światła przeciwmgielne tył

Zmień żarówki na dobrej klasy LED albo zarnikowe to problem zniknie.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2023, 19:37   #3
Jakubmk3
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 08-09-2022
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Światła przeciwmgielne tył

Hmm brałem pod uwagę założenie halogenowej żarówki i sprawdzenie co się wydarzy ale czy to normalne, że po zamknięciu samochodu pilotem i zostawienie go na postoju na stykach pojawia się napięcie 8.7V ?
Jeśli wymienię żarówkę to nadal nie zmienia to faktu, że napięcie tam się pojawia.

(Pomijam tu kwestie komunikatu o spalonej żarówce świateł przeciwmgielnych bo to dla mnie kwestia oczywista, że wyłapuje błąd przez LEDa)

Aczkolwiek dodam jeszcze, że od zakupu te światła rzucały komunikatem,
po pół roku jeżdżenia zauważyłem, że już komunikatu nie ma przy uruchomieniu, a po kolejnym pół roku się znów pojawiał natomiast używam tych świateł "raz na rok" więc ciężko mi określić czy ten komunikat pojawił się jak LEDy się żarzą czy był wtedy gdy gasły całkowicie.

Tak samo ciężko mi określić, czy żarzyły się wcześniej, bo parkowałem zawsze w okolicach źródła światła więc nawet jak się żarzyły to było by to słabsze niż odbicie światła w lampie więc nie zwrócił bym na to uwagi,
teraz przy parkowaniu w całkowitej ciemności jest to widoczne.
Jakubmk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2023, 19:44   #4
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,516
Domyślnie Odp: Światła przeciwmgielne tył

Napiecie to nie prąd, a to natężenie odpowiada za świecenie.

Jak nie rozladowuje aku na wlasciwych żarówkach to nie ma sensu szukać.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2023, 21:14   #5
Jakubmk3
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 08-09-2022
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Światła przeciwmgielne tył

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napiecie to nie prąd, a to natężenie odpowiada za świecenie.

Jak nie rozladowuje aku na wlasciwych żarówkach to nie ma sensu szukać.
Wydaje mi się, że te 10min do uśpienia akumulatora biorąc pod uwagę robienia dziennie około 70km to nawet świecenie pozycji by nie było w stanie go rozładować na tyle, żeby kolejnego dnia się nie doładował

Bardziej martwiłem się, że jeśli prąd na te żarówki idzie z BCM to żeby nie doszło do jakiegoś zwarcia bezpośrednio w BCM i odpowiednio wcześniej zareagować na to, stąd moje pytanie o opis która wtyczka w BCM odpowiada za wiązkę do świateł przeciwmgielnych ;-)

Nie chciałbym, żeby spotkała mnie na autostradzie 300km od domu awaria taka, że nagle z przeciwmgielnymi samochód odpali światła drogowe których nie będę w stanie wyłączyć czy jakakolwiek inna rzecz sterowana przez BCM
Jakubmk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , światła przeciwmgłowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.