Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|podlaska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2013, 18:38   #131
sylwek12345
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dobry mechanik od Fordów

Koledzy kto w białymstoku zna dobrego mechaniora od silnika i wmiare taniego

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 18:41   #132
Gabrysiaa
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Polecamy mechaników

Ja ze swojej strony polecam zakład AUTO-SERVICE DOJLIDY dokładnie na Zabłudowskiej. www.serwis-dojlidy.pl , 85-743-1343 . Miłe, profesjonalne podejście, zakład też niczego sobie, kilka stanowisk . Robiłam wszystkie wtryski + pompa. Mam na to 3 czy 4 letnią gwarancję , książeczkę napraw, a w ramach wydanych nie małych pieniędzy przez następne 3 albo 4 lata serwis jesienią i zimą (podpinka pod komputer, filtry, oleje) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nieprzeciętne autka tam stały , więc chyba źli nie są - tylko te kolejki... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2013, 16:05   #133
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Odp: Dobry mechanik od Fordów

Ogólnie w Białymstoku strasznie ciężko o dobrego mechanika. Połowa to są tzw. wymieniacze (którzy najchętniej by wszystko powymieniali na nowe) a inni naciągacze (którzy za wymianę oleju liczą 50-60 zł).
Wracając do tematu... Kilka aut serwisowałem na wierzbowej (za turkusem)- dokładnie chodzi o Pana Daniela Walińskiego (stanowisko bodajże 3-4). Człowiek zna się na autach a przy tym robi dobrze i nie naciąga (zawsze ma w pogotowiu starą część by później Tobie pokazać usterkę).
A swoją drogą staram się sam serwisować swoje autka (przynajmniej w miarę możliwości) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2013, 09:56   #134
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Odp: Polecamy mechaników

Kto na wtryski daje 3-4 letnią gwarancję? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. śmiechu warte...
chyba reklama sponsorowana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2013, 21:29   #135
kubson85
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Polecamy mechaników

Podejrzewam uszkodzoną uszczelkę pod głowicą. Bąbelki z zbiorniczku wyrównawczym, płyn zmienił barwę z zielonej na mulistą. Czy ktoś mógłby polecić dobry warsztat w Białymstoku lub okolicach, zajmujący się diagnozą tego typu usterek lub ich naprawą. Gdzie nie zadzwonię to dostaje odpowiedź, że albo nie zajmują się remontami silników, albo zajmują się tylko remontami silników, także można zgłupieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edycja: Chodzi o Forda Mondeo mk2 1,8 TD '97 silnik Endura De

Ostatnio edytowane przez kubson85 ; 10-10-2013 o 13:00
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2013, 16:52   #136
turbotransit
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 08-10-2013
Skąd: Białystok
Model: transit
Silnik: 2.5td
Rocznik: 1994
Postów: 3
Domyślnie Odp: Polecamy mechaników

Witam
Potrzebuję dobrego mechanika z Białegostoku lub okolic, który zna się na silnikach diesla. Najlepiej byłaby to osoba, która zna się na przeróbkach układu z pomp Lucas na Bosch. Obecnie posiadam Boscha i kompletnie brakuje mu mocy, cieknie, dymi. Chciałby, aby ktoś mógł rzucić na to okiem i stwierdzić co jest nie tak. Samochód to Ford Transit 2.5TD 94 rok. (poszukuje też pompy wtryskowej Boscha może ktoś ma na sprzedaż ?)
turbotransit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2014, 17:02   #137
Masiek79
ford::beginner
 
Avatar Masiek79
 
Imię: Masiek
Zarejestrowany: 31-10-2011
Skąd: Podlasie
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Sprawdzenie błędów kompem i lokalizacja usterki - gdzie w Białym

Koledzy, jak w temacie, szukam w Białym lub okolicach kogoś z kompem kto może mi przynajmniej zdiagnozować mój problem lub - co lepsze - od razu też go naprawić.
A problem jest taki, że dwa dni temu zapaliła mi się na chwilę czerwona kontrolka "wykrzyknik w kółku zębatym" (nie mylić z kontrolką od hamulców), potem drugi raz, a dziś już świeci cały czas. Poczytałem, że jest to ogólna kontrolka i może oznaczać wiele i trzeba odczytać kod błędu. Ma ktoś taki sprzęt i mi to może zrobić? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam wszystkich - Masiek

Montaż świateł dziennych / Montaż haka / Montaż CB w popielniczce - posty 5 i 6
Masiek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2014, 22:22   #138
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Sprawdzenie błędów kompem i lokalizacja usterki - gdzie w Białym

połączyłem z tematem o ELM, bo w skrócie - ELM to takie coś do odczytywania błędów - poczytaj temat i odezwij się do kogoś, kto ma i oferuje pomoc w tym zakresie... Jeżeli szukasz mechanika - zajrzyj do działu polecamy mechaników: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu

Ostatnio edytowane przez Andrzej ; 08-05-2014 o 22:24
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2014, 07:34   #139
Masiek79
ford::beginner
 
Avatar Masiek79
 
Imię: Masiek
Zarejestrowany: 31-10-2011
Skąd: Podlasie
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Potrzebny ELM 327! Pilne

Oki, dzięki, rzeczywiście ten wątek o ELM jakoś mi umknął... Dalej poradzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam wszystkich - Masiek

Montaż świateł dziennych / Montaż haka / Montaż CB w popielniczce - posty 5 i 6
Masiek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2014, 10:51   #140
Masiek79
ford::beginner
 
Avatar Masiek79
 
Imię: Masiek
Zarejestrowany: 31-10-2011
Skąd: Podlasie
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Potrzebny ELM 327! Pilne

Nie będę zakładał nowego tematu, zapytam tu...

W poście #131 pisałem, że potrzebuję kompa, do dziś wątek się rozwinął nieco i wygląda to tak... Podłączony komputer pokazuje spaloną świecę żarową, mój mechanik po rozebraniu części podszybia itd. bo ciężkie dojście stwierdził, że nie da rady odkręcić tych świec i że są najprawdopodobniej wszystkie do wymiany i nie będzie ryzykował urwaniem świecy lub wpadnięciem jej do środka i... muszę szukać warsztatu, który się tego podejmie i ma w razie czego sprzęt do rozwiercania świec itd. aby nie musieć zdejmować głowicy w razie problemów ze świecami.
No i teraz pytanie gdzie w naszych okolicach można to zrobić w przyzwoitej cenie. Ja znam tylko jeden warsztat który mi polecili, na Myśliwskiej, ale tam w razie urwania świecy biorą 300 zł za sztukę za robotę, co przy pesymistycznym scenariuszu urwania wszystkich świec daje ładną sumkę... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Będę wdzięczny za pomoc w podpowiedzi, kontakcie do konkretnego warsztatu - tu lub na priv.
__________________
Pozdrawiam wszystkich - Masiek

Montaż świateł dziennych / Montaż haka / Montaż CB w popielniczce - posty 5 i 6

Ostatnio edytowane przez Andrzej ; 22-05-2014 o 22:09
Masiek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.