Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2019, 13:34   #41
rysiula
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: GDAŃSK
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 187
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Cytat:
Napisał slickx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
EDGE ST 2019 / szarpanie skrzyni A8

Podczas bardzo powolnego przyspieszania, skrzynia szarpie w okolicach 2k obrotow, moze troche nizej czasami. Na pierwszych biegach, przy wyzszej predkosci (od okolo 70) juz tego nie ma.

Ktos mial cos podobnego?
Nie jest to wina skrzyni tylko wtryskiwaczy. Skontaktuj się z serwisem.

rysiula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2020, 15:09   #42
TOMAKU
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-04-2014
Skąd: Poznań
Model: Edge Vignale
Silnik: 2.0 Ecoblue 238 KM
Rocznik: 2020
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Cytat:
Napisał rysiula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jest to wina skrzyni tylko wtryskiwaczy. Skontaktuj się z serwisem.
Hej,

Ja właśnie przedwczoraj odebrałem samochód - nowy - i zauważyłem dokładnie taki sam objaw. Facet z salonu stwierdził, że skrzynia się adaptuje.

Te wtryskiwacze - to jest jakaś usterka nowego wtryskiwacza - czy to jest sprawa jakiejś ich regulacji w serwisie?

slickx - Co u Ciebie ostatecznie wyszło - uporałeś się już z tym?

Pozdrawiam
TOMAKU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2020, 15:27   #43
rysiula
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: GDAŃSK
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 187
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Cytat:
Napisał TOMAKU Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej,



Ja właśnie przedwczoraj odebrałem samochód - nowy - i zauważyłem dokładnie taki sam objaw. Facet z salonu stwierdził, że skrzynia się adaptuje.



Te wtryskiwacze - to jest jakaś usterka nowego wtryskiwacza - czy to jest sprawa jakiejś ich regulacji w serwisie?



slickx - Co u Ciebie ostatecznie wyszło - uporałeś się już z tym?



Pozdrawiam
Facet z salonu Cię zbył, nie widziałem jeszcze skrzyni która szarpałaby przy adoptowaniu.

Ogólnie w fordach z tymi silnikami produkowanych w od 2018 do chyba 10.2019, montowane były wadliwe wtryskiwacze.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
rysiula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2020, 18:21   #44
jimi722
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Edge
Silnik: 2,0 238 KM
Rocznik: 2019
Postów: 45
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

To nie jest sprawa żadnego wtryskiwacza ani adaptacji, tylko oprogramowania skrzyni.
Sam to miałem w Edgu odebranym w czerwcu 2019 i jest procedura wgrania nowego oprogramowania skrzyni. Od 3 tygodni jest dostępny nowy soft, który powinien wyeliminować problem. U mnie pomogło i jest ok. Wgrali nowy soft i zalali olejem nowym.
W niektórych Edgach wymieniali nawet skrzynie i było to samo, szarpało dalej.
Zrobiłem po aktualizacji około 500 km i jest ok.
Powiedz w serwisie, że jest w Ford Polska sprawa znana z Edgami i podadzą serwisowi wskazówki jaką procedurę wykonać.
jimi722 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2020, 21:23   #45
TOMAKU
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-04-2014
Skąd: Poznań
Model: Edge Vignale
Silnik: 2.0 Ecoblue 238 KM
Rocznik: 2020
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Cytat:
Napisał jimi722 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie jest sprawa żadnego wtryskiwacza ani adaptacji, tylko oprogramowania skrzyni.
Dzięki za radę !!
Byłem właśnie dziś w serwisie - rzeczywiście - przy wydawaniu samochodu nie wgrali najnowszego oprogramowania skrzyni i wgrali je dopiero dziś.

Pojeździłem sobie dziś po tym około 100 km - i nie szarpie na razie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygląda na to, że to rzeczywiście była kwestia softu.

Pozdrawiam,
TOMAKU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2020, 16:19   #46
CzłowiekŻelazko
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2008
Model: EDGE Vignale
Silnik: 2.0 TwinTurbo 238 KM
Rocznik: 2018 lift
Postów: 104
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Cytat:
Napisał rysiula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Facet z salonu Cię zbył, nie widziałem jeszcze skrzyni która szarpałaby przy adoptowaniu.

Ogólnie w fordach z tymi silnikami produkowanych w od 2018 do chyba 10.2019, montowane były wadliwe wtryskiwacze.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
rysiula - skąd takie info o wtryskiwaczach? Mój polift z końca 2018 przy przyspieszaniu słyszalnie dla kierowcy "świerszczy". Po odpuszczeniu gazu cisza. W serwisie powiedzieli, że to kwestia pracy wtryskiwaczy i ten model tak ma. Nie odpuszczałem - ale tematu do tej pory nie ogarnęli.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Drugi uporczywy temat to ciągle z różnych stron podsufitki potrafi lekko zatrzeszczeć, jakby jakiś podkład po nią był ze zbyt sztywnego materiału i dawał o sobie znać na nierównościach. Ktoś - coś?

Skrzynia chodzi bez problemu. Czasem jedynie przy cofaniu potrafi lekko coś "uderzyć". Ale to nie zawsze.
CzłowiekŻelazko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2020, 19:09   #47
jimi722
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Edge
Silnik: 2,0 238 KM
Rocznik: 2019
Postów: 45
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Świerszcze też przerabiałem w Edziu.
Dzwonią linki sterowania skrzynią biegów, które idą w obudowie metalowej. Ford Polska zna problem i jest procedura naprawy. Przy dodawaniu gazu świszczy, puścisz gaz jest cisza. U mnie zrobili i problem ustąpił.
Podsufitka , trzeszczenie dochodzi z plastykowych uchwytów nad tylnymi drzwiami(uchwyty do mocowania siatki). Ford Polska zna problem.
U mnie serwis zrobił i też jest cisza.
jimi722 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2020, 20:31   #48
CzłowiekŻelazko
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2008
Model: EDGE Vignale
Silnik: 2.0 TwinTurbo 238 KM
Rocznik: 2018 lift
Postów: 104
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Cytat:
Napisał jimi722 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świerszcze też przerabiałem w Edziu.
Dzwonią linki sterowania skrzynią biegów, które idą w obudowie metalowej. Ford Polska zna problem i jest procedura naprawy. Przy dodawaniu gazu świszczy, puścisz gaz jest cisza. U mnie zrobili i problem ustąpił.
Podsufitka , trzeszczenie dochodzi z plastykowych uchwytów nad tylnymi drzwiami(uchwyty do mocowania siatki). Ford Polska zna problem.
U mnie serwis zrobił i też jest cisza.
Dzięki jimi722 - dzięki Tobie zaoszczędzę chyba pieniądze na psychoterapeutę :-)
Rozumiem, że chodzi o automat?

Przetestuję na pewno. Pozdrawiam.
CzłowiekŻelazko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2020, 21:27   #49
jimi722
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Edge
Silnik: 2,0 238 KM
Rocznik: 2019
Postów: 45
Domyślnie Odp: 2018 po lifcie wzloty i upadki

Tak automat.
jimi722 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.