Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2015, 18:42   #1
jckg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus mkII
Silnik: 1.6.
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Nieszczelności przewodów intercoolera

Witam,

Mam mały problem ze swoim focusem (1.6 TDCI 109KM, 2006) od paru dni przy przyspieszaniu pojawiał mi świst od strony pasażera i buczenie. Czytając to forum dowiedziałem się w sumie, że mogą być to nieszczelności w przewodach do intercoolera. podjechałem dzisiaj do mechanika i wyjął mi taką część.. jest to jakieś kolanko... nie bardzo wiem jak fachowo nazywa się ten element żeby móc go gdzieś zlokalizować w internecie lub sklepie. kolanko do kolektora? jaki element mógłby pasować jako zamiennik. Czy ktoś mógłby pomóc? Z góry dzięki.

oto część: http://imageshack.com/a/img537/8837/C193RV.jpg
http://imageshack.com/a/img540/1961/nvotuj.jpg


Ostatnio edytowane przez jckg ; 23-01-2015 o 20:00
jckg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2015, 20:43   #2
Maciej78
ford::average
 
Avatar Maciej78
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 11-10-2007
Skąd: Słowikowo
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 140
Domyślnie Odp: Nieszczelności przewodów intercoolera

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zobacz na tych stronach może coś poszukasz.
Maciej78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2015, 21:43   #3
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Nieszczelności przewodów intercoolera

A co dolega tamu kolanku? bo to kolanko nie leci,psuje się rura gumowa idąca w dół na chłodnicę powietrza doładowanego.Jesli ono spadło to może być zaolejone i uszczelka fartuchowa ześlizgneła się trzeba dobrze odtłuścić tą gumę i dobrze skręcić cybanty.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 23-01-2015 o 21:47
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2015, 08:08   #4
bartosh80
ford::average
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 01-04-2013
Skąd: Wielkopolska
Model: volvo
Silnik: 1,6D/TDCI-109 KM
Rocznik: 2008
Postów: 162
Domyślnie Odp: Nieszczelności przewodów intercoolera

jckg
W moim przypadku była to pęknięta rura objawy identyczne jak w twoim opisie link do tematu choć chodziło tam jeszcze o coś innego (zdjęcia pękniętej rury na końcu tematu - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Samego kolanka z uszczelką flanszową nigdzie nie znalazłem występowało zawsze w komplecie z rurą/wężem intrcoolera. Pęknięcie było dopiero widoczne po zdemontowaniu rury przepustnica/intercooler. Występują zamienniki jako całość rura łącznie z kolankiem ja wymieniłem samą rurę (link podał - Maciej78 - ford-esklep) choć w bardzo kiepskim stanie była właśnie ta uszczelka flanszowa przy tym plastikowym kolanku.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez bartosh80 ; 24-01-2015 o 08:40
bartosh80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2015, 08:44   #5
jckg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus mkII
Silnik: 1.6.
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Nieszczelności przewodów intercoolera

Matych

Mechanik stwierdził mi, że na tym kolanku z jednej strony nie było obejmy i to kolanko jak to ujął trochę się "rozjechało" było lekko zaolejone. Nie podał mi numeru identyfikacyjnego czesci tylko te zdjęcia.. zastanawiam sie czy nie podjechać do kogoś innego, kto mi to porządnie zrobi. To w końcu jaki tu element kupić?
jckg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2015, 09:00   #6
bartosh80
ford::average
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 01-04-2013
Skąd: Wielkopolska
Model: volvo
Silnik: 1,6D/TDCI-109 KM
Rocznik: 2008
Postów: 162
Domyślnie Odp: Nieszczelności przewodów intercoolera

Masz jeszcze jeden link cały komplet i tańszy jak do Ford - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja nie jestem w stanie określić co masz faktycznie uszkodzone ale jeżeli spadła/brakowało opaski to mogło tylko to być przyczyną nie szczelności (zaolejone one zawsze jest) wydaje mi się słuszna twoja sugestia o zmianie mechanika przecież tam jest spore ciśnienie powietrza jak zauważył brak jednej opaski zaciskowej to w pierwszej kolejności powinien ją zamontować.
Samego kolanka z uszczelką nigdzie nie znalazłem szukałem w serwisach Forda i Volvo (ponoć nie występuje samo jako część).

Ostatnio edytowane przez bartosh80 ; 24-01-2015 o 09:11
bartosh80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2015, 17:45   #7
jckg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus mkII
Silnik: 1.6.
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Nieszczelności przewodów intercoolera

myślicie, że można kupić samo to kolanko? bez rury.. u mnie niby samo kolanko się zdeformowało... cała rura to ok 300-400 zł... może gdzieś można dostać samo to kolanko/zemiennik/używkę?
jckg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2015, 18:15   #8
bartosh80
ford::average
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 01-04-2013
Skąd: Wielkopolska
Model: volvo
Silnik: 1,6D/TDCI-109 KM
Rocznik: 2008
Postów: 162
Domyślnie Odp: Nieszczelności przewodów intercoolera

Na zdjęciach jakie przedstawiłeś to kolanko jest OK nawet ta uszczelka flanszowa moja była w zasadzie przecięta na dwie części i ciężko było ją zamontować prawidłowo (musiałem odkręcić przepustnicę aby być pewny że ułożyła się należycie) Na znanym portalu są ale razem z przepustnicą i odmawiali sprzedaży samego kolanka (a jak już to brakowało uszczelki) choć ono jako część występuje w Fordzie jak i Volvo razem z przewodem/wężem przepustnica-intercooler.
bartosh80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2015, 20:37   #9
rafaelb
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 TDCi z DPF
Rocznik: 2007
Postów: 104
Domyślnie Odp: Nieszczelności przewodów intercoolera

Cytat:
Napisał jckg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
myślicie, że można kupić samo to kolanko? bez rury.. u mnie niby samo kolanko się zdeformowało... cała rura to ok 300-400 zł... może gdzieś można dostać samo to kolanko/zemiennik/używkę?
Niestety samego kolana nie kupisz. Bo jak komuś psuje sie guma to kupuje sama rure i ja przekłada.
Bardzo rzadko pojawiają sie na allegro
rafaelb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2015, 22:42   #10
jckg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus mkII
Silnik: 1.6.
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Nieszczelności przewodów intercoolera

faktycznie nigdzie nie ma samego kolanka, a sam przewód do auta z DPF (niestety) jest dość drogi. Mechanik w sumie stwierdził, że u mnie pojawiła się nieszczelność na skutek tego, że brakowało obejmy (jakby ktoś ją mi wykradł - wcześniej robiłem rozrząd) czy jest możliwe dokupienie takiej obejmy lub zastąpienie jej czymś innym?
jckg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.