Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2015, 07:52   #601
Miralon
ford::advanced
 
Avatar Miralon
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-06-2015
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 236
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Obym nie był złym prorokiem, ale nie licz, że w innych autach nowych jest lepiej. Jest w mojej opinii dużo gorzej. To już nie te czasy. Wolę drobne skrzypienia niż problemy z silnikami i istotne problemy z elektroniką, które np. występują w samochodach które w liczbie sztuk 2 kupiłem w 2012 (i żaden nie ma więcej niż 150 kkm przejechane). Ostatnie auto, które się nie sypało i nie skrzypiało to była... vectra kupiona z końca produkcji w 2007 roku.
Nie wiem tylko jak jest w markach premium bo to nie te progi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Miralon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 08:13   #602
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Ja bym nie demonizował problemu skrzypienia fotela kierowcy w mk IV, bo chyba w większości problem dotyczył wersji z pełną elektryką. A bujanie to już w 100% dotyczyło foteli z elektrycznym sterowaniem. Z tego też powodu w mk V mam fotele ustawiane ręcznie i po sprawie.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Spalanie niestety pod 10 litrów przy normalnej dynamicznej jeździe. Jednak silnik się jeszcze układa.
Co ciekawe w tym czasie spędziłem 2 tygodnie w Danii i tam nie poddając się szaleństwu i nerwowości panujących na polskich drogach w mieście spalanie wynosiło 7,5 l.

Przy okazji mam pytanie, może ktoś znajdzie logiczne wytłumaczenie.
W Polsce lejąc paliwo pod korek zasięg jaki pokazuje komputer wynosi do ok. 650 km. Ale wystarczyło tylko zatankować w Danii lub Niemczech i zasięg wzrasta do 850 km. Dodam, że nie może to być związane ze stylem jazdy, które bada sobie komputer bo przez czas przed wyjazdem i po wyjeździe jeździłem tak samo we wszystkich krajach. WTF????

Ostatnio edytowane przez Pulse ; 28-08-2015 o 08:16
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 08:36   #603
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

W moim Passacie B6 oprócz notorycznych problemów z osprzętem silnika skrzypiała deska rozdzielcza, tylna roleta, plastiki w bagażniku i coś brzęczało pod maską. W MK4 tylko na początku elektryczny fotel, ASO to naprawił. Wszystko zależy od egzemplarza na jaki się trafi. W B8 też czytam o dziwnych dźwiękach więc albo ktoś ma farta albo pecha, niezależnie od marki.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 09:30   #604
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

W B8 tez już skrzypi czytałem a na froum i co taka jakość ale jeden posiadacz B8 napisał passat zawsze skrzypial i będzie skrzypieć bo to VW.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 10:21   #605
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Za cicho audio słuchacie albo z pasażerem porozmawiać a nie dosłuchiwać sie skrzypień. Nawet siodło na koniu skrzypi a same naturalne materiały. Tak jak kolega pisze sztuka do sztuki nie podobna aut nie robią jak resoraków.
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 10:24   #606
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Święta racja pedroso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Panowie kto będzie chciał spr swoje mk5 w trudnych sytuacjach i na torze zapraszam na :
http://autodrompomorze.pl/
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 12:24   #607
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Cytat:
Napisał tomex1213 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tez stoije przed dylematem kupna nowego auta. Jak kupowałem mkiv byłem świadomy ze to Ford i kilka rzeczy będzie skrzypiec, nie działać etc. Juz nie mowię ze w 10 letnim Leonie zony nie ma takich problemów jak skrzypienie fotela, zepsuty zaglowek etc. Ok. Zastanawiam sie nad zmiana auta i jak to czytam inny wątek o mkv to niedowierzam...nowe auto a skrzypi fotel? Deska rozdzielcza...?
Dochodzę do wniosku ze nawet gdyby to było najpiękniejsze auto na świecie - to go nie kupie. Wole np. Rocznego vw cc. Znam ludzi którzy maja, sam jeździłem - polecam. A i wygląd nienajgorszy...
W moim MK IV nic nie skrzypi a ma 7 lat i 112 tyś przebiegu. Tzn coś tam słychać ale żeby fotel trzeszczał to nie.

Bump: PULSE - to mnie trochę zmartwiłeś że pod 10L. W takim przypadkU hybryda miała by sens. Z drugiej strony wcale mnie to nie dziwi takie spalanie.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 13:43   #608
olek.tbg
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Jestem po jeździe dieslem 150 km - jednak potrzeba tu tych 30 koni więcej.

Testowałem też radio Sony z nagłośnieniem premium - mnie nie powaliło. Nie jestem audiofilem i myślałem o nim tylko dlatego,że dostajemy od razu DAB+, ale podczas słuchania bardzo szybko głośniki zaczęły trzeszczeć.

Mam pytanie co do zwykłego radia ale z 8' ekranem - bardzo czuć różnicę między nim, a tym Sony (bez nagłośnienia premium) ?
Czy biorąc Sony część przycisków z konsoli zniknie i obsługiwana będzie przez ekran, czy nie ma żadnej różnicy ?

I ostatnie pytanie - ma ktoś Alcantare i przejechał już trochę kilometrów ?
Bardzo się przeciera/mechaci ?

Nie miałem nigdy auta z taką tapicerką, a ciekaw jestem jak sytuacja wygląda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 14:20   #609
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Mam pytanie co do zwykłego radia ale z 8' ekranem - bardzo czuć różnicę między nim, a tym Sony (bez nagłośnienia premium) ?
Czy biorąc Sony część przycisków z konsoli zniknie i obsługiwana będzie przez ekran, czy nie ma żadnej różnicy ?

Ja akurat lubię dobre audio (choć nie jestem jakimś mega audiofilem) i powiem tak: SONY PREMIUM faktycznie nie powala. Moim zdaniem jest słabe. Różnicy wielkiej nie ma pomiędzy tym zestawem a zestawem bez subwoofera. Ja zdecydowałem się na SONY PREMIUM tylko dlatego że będę mógł do fabrycznego woofera równolegle podłączyć porządny woofer. W moim MK IV miałem z radia pociągnięte kable do wzmacniacza i dopiero ze wzmacniacza do głośników i woofera. I to grało. Natomiast w MK V jeśli radio nie "poczuje" oporu głośników to końcówka mocy się wyłączy. Dotyczy to wszystkich modeli radia w MKV. No więc SONY PREMIUM już ma jakiś wzmacniacz i ma woofer dlatego podepnę do tego kolejny woofer z jego własnym wzmacniaczem, poza tym wymienię wszystkie głośniki i dam dodatkowo wytłumić drzwi. Nowe głośniki dostaną też skrzynki rezonansowe. Także audio poprawię o 100%.Oczywiście nie robię tego sam. CARTEXIM w Katowicach wycenił mi taką robotę na 3.000-4000zł z nowymi głośnikami i wooferem HERTZ.

A o co Ci chodzi z tymi przyciskami? Duże radio (to bez napisu SONY) ma podobną ilość przycisków tylko inaczej są ułożone.

Bump: aha poza SONY PREMIUM te inne radia nie mają wzmacniacza. Radio SONY, które w cenniku nie figuruje jako PREMIUM wzmacniacza nie ma.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 14:45   #610
olek.tbg
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Mam na myśli to, czy ilość przycisków pod radiem Forda 8 cali będzie taka sama jak pod radiem Sony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Biorąc radio 8' zamiast standardu, pod ekranem jest mniej przycisków, bo większość ustawień wybiera się z ekranu.

Czy biorąc radio Sony, czy zwykłe 8', konsola środkowa wygląda tak samo?

A może ma ktoś to zwykłe radio, konkretnie : Radioodtwarzacz CD/MP3 z Ford SYNC 2
i może wstawić zdjęcie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pytałem w salonach czy jest wizualna różnica pomiędzy tymi dwoma radiami (oprócz napisu Sony ) , ale nikt nie umiał mi odpowiedzieć.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.