Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-12-2012, 17:30   #41
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Posprawdzałem dokładniej na schematach - w MND4 oraz FF3 rozdzielili jednak kontrolki ogrzewania szyb i sterowanie ich przekaźnikami - czyli automat może tak załączyć grzanie, aby kontrolki się nie świeciły! Po co taka kombinacja - tylko "konstruktorzy" z FoMoCo mogą powiedzieć...

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 26-12-2012 o 13:39
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2012, 21:11   #42
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Wychodzi na to że ford poszedł znowu krok dalej ,tylko jak dla mnie to bez sensu. Ja w mondeo chciałem to w cholerę wyłączyć i się ponoć nie da. Można, ale samemu jak już się włączy ogrzewanie, a tu widzę poszli już na maxa....
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2012, 00:55   #43
adam131
Minęło 9 lat i nic
 
Avatar adam131
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Suchy Dwór
Model: Mk4 Mondeo Ghia X automat; Fiesta
Silnik: 2.3 Duratec/161KM; 1.25/82KM
Rocznik: 2009; 2010
Postów: 324
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Może diody oszczędzająGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ? Sławek, a jak sam załączasz ogrzewanie przyciskiem, to świecą?
A na marginesie: Kolego "darmodziej" ty o MK3, MK2 ble, ble, ble a tu o nówce MK4 mowa (nie mogłem się powstrzymać).
__________________
Mk4 Mondeo Ghia X, 2.3 Duratec 161 KM, automat, hatchback, Panter Black + dodatki
adam131 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2012, 08:04   #44
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,076
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał adam131 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego "darmodziej" ty o MK3, MK2 ble, ble, ble a tu o nówce MK4 mowa
Ha, ha, ha, masz rację. Nic nie poradzę na to, że ciągle mi się wydaje, że takie nowe auta, to wszystko mają na tip-top, a przynajmniej lepiej, niż stare.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 20:27   #45
slawekknepsi
ford::beginner
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: jastrzebie zdrój
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 44
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał adam131 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może diody oszczędzająGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ? Sławek, a jak sam załączasz ogrzewanie przyciskiem, to świecą?
A na marginesie: Kolego "darmodziej" ty o MK3, MK2 ble, ble, ble a tu o nówce MK4 mowa (nie mogłem się powstrzymać).
Tak jak sam załączam to świecą ,świecą też po naciśnięciu przycisku odszraniania,i wtedy jak chcę to mogę sam wyłączyć.Nie świecą tylko w przypadku jak podałem wcześniej,no cóż nie wszystkich inżynierów zrozumiem
slawekknepsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 21:58   #46
adam131
Minęło 9 lat i nic
 
Avatar adam131
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Suchy Dwór
Model: Mk4 Mondeo Ghia X automat; Fiesta
Silnik: 2.3 Duratec/161KM; 1.25/82KM
Rocznik: 2009; 2010
Postów: 324
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Ciekawostka. Sławek, przy najbliższej wizycie w ASO popytaj. Wiele nie się nie dowiesz ale spróbować warto. Pewnie Tadeusz na rację.
__________________
Mk4 Mondeo Ghia X, 2.3 Duratec 161 KM, automat, hatchback, Panter Black + dodatki
adam131 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 22:25   #47
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Posprawdzałem dokładniej na schematach - w MND4 oraz FF3 rozdzielili jednak kontrolki ogrzewania szyb i sterowanie ich przekaźnikami - czyli automat może tak załączyć grzanie, aby kontrolki się nie świeciły! Po co taka kombinacja - tylko "konstruktorzy" z FoMoCo mogą powiedzieć...

Ale to chyba tylko w nowszych MKIV, bo u mnie po odpaleniu auta, diody się palą przy niskiej temperaturze i szyby grzeją. Jak je wyłączę to słychać jak silnik spada z obrotów i ma lżej.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 22:47   #48
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Ja napisałem, że TEORETYCZNIE możliwe jest włączenie grzania przez BCM bez zapalania kontrolek, bo sygnały są rozdzielone. Nie wiem czy tak jest to robione i w ewentualnie jakiej sytuacji... W FF2/MND3 nie było to możliwe, bo kontrolki były "napędzane" tymi samymi sygnałami, co przekaźniki grzania...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 23:03   #49
zbyl
ford::average
 
Avatar zbyl
 
Zarejestrowany: 05-11-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 126
Domyślnie

W moim Mondku też się włączają ale kontrolki to sygnalizują. Może w nowszych zrobili usprawnienie ;-)

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
zbyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 10:43   #50
slawekknepsi
ford::beginner
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: jastrzebie zdrój
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 44
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja napisałem, że TEORETYCZNIE możliwe jest włączenie grzania przez BCM bez zapalania kontrolek, bo sygnały są rozdzielone. Nie wiem czy tak jest to robione i w ewentualnie jakiej sytuacji... W FF2/MND3 nie było to możliwe, bo kontrolki były "napędzane" tymi samymi sygnałami, co przekaźniki grzania...
Dzięki za sprawdzenie schematu to by wszystko wyjaśniało,pobawie się jeszcze z klima włączona/wyłączona czy też się załącza grzanie ale to tak dla siebie,będe w aso to spytam jak to wygląda,a tak po za tym przyjmuje do informacji że ten typ tak ma.
Pytałem też na forum o myszkującym tyle i problem sam zniknął po zmianie opon na zimowe, nie zmieniając rozmiaru opon ale to nie ten dział.Dosiego Roku, pozdrawiam
slawekknepsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.