Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2015, 18:10   #1
Broken
ford::average
 
Avatar Broken
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-07-2012
Skąd: Mrągowo
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 46
Exclamation Jak naprawić trzpień kierownicy

Witam mam mały problemik przy wymianie kierownicy uciekł mi trzpień i nie mam zielonego pojęcia jak go wyciągnąć i zblokować aby założyć kierownicę

Rozebrałem wszystko dookoła kolumny kierowniczej , próbowałem wyciągnąć trzpień długą śrubą z uszkiem i wychodzi całkiem ale nie wiem jak to zblokować ażeby zostało

Jeżeli ktoś miał taki przypadek lub wie jak sobie z nim poradzić proszę o odpowiedź . A auto na jutro jak nic mi potrzebne bo jadę w podróż ( Tak wiem zachciało się wymiany dzień przed xD)

__________________
Broken jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2015, 13:49   #2
Broken
ford::average
 
Avatar Broken
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-07-2012
Skąd: Mrągowo
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 46
Domyślnie Odp: Jak naprawić trzpień kierownicy

Prosiłbym moderatora o usunięcie owego tematu , bo bez sensu żeby był bo chyba nikt nie wie jak ogarnąć mój problem :d Pozdrawiam
__________________
Broken jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2015, 14:22   #3
pawel116
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-08-2008
Model: Focus I
Silnik: 1.8 TDCi 100 PS
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak naprawić trzpień kierownicy

Witaj, kiedyś miałem taki sam problem i z tego co pamiętam to wysunąłem trzpień przy pomocy śruby i zablokowałem blokadą kolumny (poprzez wyjęcie kluczyka ze stacyjki).
pawel116 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2017, 20:16   #4
irreality
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-08-2017
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jak naprawić trzpień kierownicy

Dla potomnych na wypadek gdyby komuś przy okazji zdemontowania kierownicy również uciekł do środka kolumny trzpień ściągnięty przez sprężynę - u mnie było to: Ford Focus benzyna 1.6 2004 i na szczęście obyło się bez rozbierania kolumny.

Będzie potrzebna długa śruba pasująca w gwint trzpienia oraz poszerzana podkładka.
  1. Wkręcamy długą śrubę w miejsce oryginalnej
  2. Przy pomocy kombinerek wyciągamy trzpień maksymalnie jak się da - trzeba pokręcić nim trochę wokół osi wtedy da się go dociągnąć praktycznie do samej powierzchni
  3. Delikatnie wykręcamy długą śrubę - trzpień nieco opadnie ale powinien być dużo wyżej niż po ucieczce
  4. Zakładamy kierownicę celując tak aby sześciokątny otwór pasował na trzpień który będzie nieco za nisko dla oryginalnej ale nasza długa powinna go sięgnąć
  5. Przykręcamy kierownicę długą śrubą przez poszerzaną podkładkę. Śruba wciągnie trzpień do środka otworu w kierownicy
  6. Delikatnie wykręcamy długą śrubę
  7. Trzpień powinien być już na tyle wysoko że gwint z oryginalnej śruby załapie i będzie można ją dokręcić
irreality jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.