Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2008, 16:47   #11
rg76
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-04-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: EAC a wilgoć

witam wszystkich
mam problem ze swoim fordziszem fusionkiem 1.4 TDCI 2004 r.
po przejechaniu przez większą kałużę wyświetla mi sie komunikat błędu EAC .samochud jedzie dalej ale obroty spoadają do 2000 i czasami nie chce odpalić.
jak postoi ok godziny (wyschnie) wszystko jest w porządku,komunikat giniesamochud działa bez zarzutów.
wszystkie masy są już sprawdzone (w serwisie powiedziano mi że może to być masa pod akumulatorem).
jest to błąd sieci CAN 1602 połączenia między immobilajzerem a komputerem silnika, po za tym raz pojawił się błąd 0200 obwodu wtryskiwacza.
może ktoś z Was miał podobny przypadek, i wie dokładniej gdzie szukać usterki (która wiązka, kostka itp.), lub wie gdzie można to naprawić za rozsądne pieniądze(w fordzie nie potrafią podać mi przybliżonej kwoty, ani powiedzieć bliżej co to za usterka,a w jednym z małych warsztacików stwierdzili, że szukanie tej usterki może potrwać nawet dwa tygodnie. Liczę na Waszą pomoc, czy komuś udało się to naprawić. Ppozdrawiam

rg76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2008, 17:57   #12
Schrek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: Poznań
Postów: 5
Domyślnie Re: EAC a wilgoć

Niestety na razie nikt nie ma recepty na to no może wymiana Fusiego na coś innego ;-)

Ja sobie po dwóch latach zacząłem zwalać to na taki urok tego wozu.

A z tym łączeniem immobilizera z komputerem silnika to może być powód tylko jak go usunąć.
Schrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 23:26   #13
rg76
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-04-2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: EAC a wilgoć

Witam

uporałem się z eac po przejechaniu przez kałużę już nie wyświetla sięGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawił to facet w warsztacie w Grodzisku Maz.
okazało się, że przetarł się kabelek w pobliżu tylnego prawego koła idący od zbiornika paliwa do wtryskiwaczy. Porządna izolacja przewodu i już nie zwalniam przed kałużami.

Powodzenia
rg76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2010, 11:38   #14
ced105
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: EAC a wilgoć

Witam,

EAC od angielskiego Electronic Accelerating Control sygnalizuje uszkodzenia przepustnicy albo pedalu gazu. I w dieslu i w benz. sterowana jest techniką DRIVE BY WIRE, czyli elektronicznie, bez linki. W silniku benzynowym najczesciej pada sama przepustnica (silniczek) i w dieslu czujniki w poblizu pompy lub dolotu. To dlatego ten komunikat sie pojawia po przejechaniu przez większą kałużę w TDCI bo zostana zalane po prostu.
Pedal gazu zmienili po liftingu i nie powinien sprawiac problemow w nowszych fusionach.

Pozdrawiam,

ced
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2010, 23:06   #15
Pumbo
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 53
Domyślnie Odp: EAC a wilgoć

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam
__________________
Fokus Mk2 HTB, 2005, 1.6, benzyna
exFusion, 2003, X100, 1.4, benzyna
Pumbo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2010, 18:48   #16
rg76
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-04-2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: EAC a wilgoć

Witam

uporałem się z eac po przejechaniu przez kałużę już nie wyświetla się
sprawił to facet w warsztacie w Grodzisku Maz.
okazało się, że przetarł się kabelek w pobliżu tylnego prawego koła idący od zbiornika paliwa do wtryskiwaczy. Porządna izolacja przewodu i już nie zwalniam przed kałużami.

Powodzenia
rg76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.