Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2010, 10:26   #1
lehre
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-10-2010
Model: Focus MK2
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Błąd komunikacji + przerwy wspomagania

Witam,

Od jakiegos czasu mam dziwny problem. Od czasu do czasu wylacza sie wspomaganie kierownicy - zaswieca sie lampka od wspomagania po czym za kilka chwil gasnie i wszystko wraca do normy.

Dodam ze nie zauwazylem niczego specjalnego zwiazanego z tym wylaczaniem. Niezaleznie od pogody, od nagrzania silnika itp.

Dwoch elektrykow sprawdzalo wiazke i pompe - zadnych usterek. W ASO potwierdzili ze pompa jest sprawna. Po kilku takich wylaczeniach zapala sie CHECK i na komputerze wywala błąd komunikacji na szynie CAN. Nic wiecej.

Czy ktos moze spotkal sie z czyms podobnym?

Stracilem juz sporo kasy na mechanikow/elektrykow i nic z tego - a taka jazda nie nalezy do przyjemnych, zwlaszcza jak wylacza sie przy manewrze.

Dzieki za pomoc.

lehre jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2010, 14:40   #2
lehre
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-10-2010
Model: Focus MK2
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Błąd komunikacji + przerwy wspomagania

Witam ponownie,

Zauwazylem jeszcze ze podczas dluzszych podrozy kiedy samochod sie dobrze rozgrzeje (a jednak) wspomaganie w ogole sie nie wylacza i gasnie lampka CHECK.

Moze to alternator albo akumulator?

Ale to chyba na komputerze pokazalby sie blad tych ukladow, czy nie?
lehre jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2010, 16:20   #3
Rolo28
ford::average
 
Avatar Rolo28
 
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: Małopolska
Model: Kuga
Silnik: 2.5 FHEV ST Line X AWD
Rocznik: 2021
Postów: 84
Domyślnie Odp: Błąd komunikacji + przerwy wspomagania

Witam też tak miałem przy słabym akumulatorze takie cuda czasami sie dzieją ładowanie też może mieć wpływ na to aczkolwiek u mnie skończyło się to wymianą pompy do pompy dostała się wilgoć jak odkryłem są nie szczelne dwa duże bolce w największej wtyczce i się w końcu spaliła nową kupiłem w abc fokus najlepsza cena to tak na przyszłość bo na allegro też kupiłem wcześniej tyle że gościu od którego kupiłem był na tyle inteligenty że umył ją prawdopodobnie myjką ciśnieniową i woda dostała się do środka ja nie wiedziałem mechanik założył i poszła z dymem po wymontowaniu wylała się z niej woda właśnie przez te dwa bolce
Rolo28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2010, 22:43   #4
Corleon
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI (115KM)
Rocznik: 2011(rej w 2012)
Postów: 77
Domyślnie Odp: Błąd komunikacji + przerwy wspomagania

Hmmm...Twoje objawy są identyczne do tych z którymi sam się niedawno borykałem. Nie raz wysiadło wspomaganie podczas brania ostrego zakrętu przy dużej prędkości...aż ciarki szły.
Po wizycie u paru mechaników(bo nie którzy to normalnie brak mi na nich słów) jeden wziął się za elektryke. W niej był problem(na kompie nic nie wskazywało na to)...jakieś tam klocki(łączenia przewodów) były troszkę zaśniedziałe/przyrdzewiałe i przez to były przerwy w obwodzie co skutkowało włączaniem/wyłączaniem pompy.
Ja Tobie radzę udać się mimo wszystko do jakiegoś PORZĄDNEGO i najlepiej sprawdzonego mechanika i powiedzieć mu by obadał elektrykę(WIZUALNIE/MECHANICZNIE, a nie cyfrowo/komputerowo)
__________________
Moja Foczka >>> http://www.voila.pl/247/4vo4m <<<
Corleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 12:57   #5
marzwi
ford::average
 
Avatar marzwi
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Ustroń
Model: FOCUS III
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2011
Postów: 54
Domyślnie Odp: Błąd komunikacji + przerwy wspomagania

Witam Panowie i Panie....mam przedziwny problem, którego za cholerę nie mogę rozgryźć....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W ostatnich dniach po tym jak temperatura spadła poniżej 0 (w nocy max. -10) nie działa mi wspomaganie kierownicy....sęk w tym, że po pierwsze nie wyświetla się żaden komunikat o usterce czy awarii, a po drugie wczoraj jak chwilę postał na słońcu (ok. 1 godz. temp. na minusie jak wiadomo) wspomaganie zaczęło działać.....???!!?! Żeby było jasne posiadam Focusa 2006 1.6 TDCI 109 PS, wspomaganie prawdopodobnie elektryczne?!?!?! Pytanie czy przy wspomaganiu nie ma jakiegoś płynu, który jest w układzie wspomagania?? może dostała się tam woda??? i po prostu zamarza?? Please pomóżcie co może być przyczyną tego dziwnego zjawiska?? Pozdrawiam
marzwi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 09:02   #6
marzwi
ford::average
 
Avatar marzwi
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Ustroń
Model: FOCUS III
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2011
Postów: 54
Domyślnie Odp: Błąd komunikacji + przerwy wspomagania

Dzisiaj byłem na diagnostyce....póki co wyszło tyle, że błędu nie ma żadnego tyle, że prawdopodobnie nieszczelna jest wtyczka, która wchodzi do układu wspomagania (elektryk powiedział, że jest to bardzo ważne, aby wtyczka ta była szczelna inaczej może dojść do uszkodzenia układu wspomagania) Wygląda na to, że w moim przypadku taka wilgoć się dostała i przy mrozie coś się chrzani, także jak najszybciej muszę usunąć wadliwą wtyczkę.
marzwi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 12:05   #7
lehre
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-10-2010
Model: Focus MK2
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Błąd komunikacji + przerwy wspomagania

Witam,

Jeździłem sobie tak ponad 8 miesięcy - pompa działała prawidłowo po dobrym rozgrzaniu silnika (ciepło pod maską - wilgoć nie przeszkadzała).

Kupiłem używaną pompę od Focusa 2007 - wtyczka zasilania była niekompatybilna z moim modelem (2005). Na szczęście miałem w kupionej pompie wtyczkę - więc uciąłem na chama kable, porządnie zacisnąłem, zaizolowałem i podłączyłem pompę.

Od wymiany (2 tyg.) nie obserwuje żadnych problemów - wymiana pomogła w 100%.

Może ktoś chce z was tą starą pompe wspomagania? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
lehre jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.