Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2014, 11:45   #31
Corleon
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI (115KM)
Rocznik: 2011(rej w 2012)
Postów: 77
Domyślnie Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.

Cytat:
Napisał danielsan51 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wklad z 1 linku jest do silnika 2.0 (jest napisane ) ten za 170 jest dobry innego tanszego nie ma, choc kiedys w internecie znalazlm zamiennik za ok 120zl .kup orginal i masz spokoj moj wytrzymal 40.000 km
mój błąd...jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy -.-

Mam możliwość kupienia filtra marki FILTRON...mechanik mi mówił, że jest bardzo dobrej jakości...prawie jak oryginał...no i kosztuje o przeszło 100zł mniej. I niestety, ale chyba skuszę się na ten tańszy gdyż fundusze mam ograniczone póki co...najwyżej przed następną zimą wymienię na porządny "oryginalny" filtr.

Pytanie ostatnie...ford focus mk2 1.6 tdci z 2006r ma jakąś tam pompę ?paliwa?(myślałem, że każde auto taką posiada xD) ? Mechanik się mnie o to pytał, gdyż jeśli nie ma to auto na warsztat musi iść żeby nie zapowietrzyć układu...a jak ma to pod blokiem na parkingu mi to wymieni.


Edit.
Trochę nie związane z tematem. Mechanior polecił mi jeszcze zakup dodatku do paliwa na zimę...baniak półlitrowy...coś na E lub K(nie pamiętał niestety) Szweckiej firmy. Podobno bardzo dobry...tylko, że na E i K jest pełno różnego rodzaju depresatorów...ktoś coś może kojarzy?

__________________
Moja Foczka >>> http://www.voila.pl/247/4vo4m <<<

Ostatnio edytowane przez Corleon ; 27-01-2014 o 11:48
Corleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 12:40   #32
danielsan51
ford::advanced
 
Avatar danielsan51
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 289
Domyślnie Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.

depresator SKYDD ,u mnie wymiana filtra wygladala tak: odpinasz przewody wycigasz puszke nowy filtr zalewasz ropa do pelna odpalam i gra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nic sie nie zapowietrza
danielsan51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 13:30   #33
Corleon
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI (115KM)
Rocznik: 2011(rej w 2012)
Postów: 77
Domyślnie Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.

skydd...na pewno o to mu chodziło...mówił, że butelka wygląda jak z lat 80-tych...więc na pewno to jest to ;p

Filterek kupiony. Teraz psychicznie muszę się jeszcze tylko nastawić do wymiany filtra przy -7C pod gołą chmurką. Za jakiś czas napiszę czy pomogła wymiana filtraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziękować za porady i wskazówki...oraz za szybką pomoc ^^
__________________
Moja Foczka >>> http://www.voila.pl/247/4vo4m <<<
Corleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 14:40   #34
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.

Cytat:
to wymieniłeś czy wyskrobałeś bo nie wiadomo już
tego się nie skrobie tylko zbiera z dna, to taki swego rodzaju osad.
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 21:04   #35
Corleon
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI (115KM)
Rocznik: 2011(rej w 2012)
Postów: 77
Domyślnie Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.

po wymianie filtra autko śmiga jak dawniejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Depresator w zbiorniku jest także zima już mi nie straszna ;p

Dziękować za odpowiedzi na moje pytania!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zdrówka życzę i bezawaryjności!
__________________
Moja Foczka >>> http://www.voila.pl/247/4vo4m <<<
Corleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 21:26   #36
Filippo45
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: Piastów
Model: Ford focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.

Witam Panowie, mam Focusa II 1.6 TDCi, problem analogiczny jak u kolegi Corleon,

Cytat:
Napisał Corleon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Praktycznie nie mogę ruszyć auta z miejsca...na półsprzęgle 5km/h jakoś się poturlam(przeszło 50m pod górkę wracałem tak na parking..na szczęście dalej nie dałem rady ujechać), ale jak puszczę do końca sprzęgło to auto cichutko zasypia. Szybka przygazówka(powyżej 1600obr) zaraz po odpaleniu ponownym auta = zgaszenie. Włączenie i pozostawienie na jałowym biegu = cichutka i równa praca...po 20 sek zadławienie i zgaśnięcie. Obstawiacie filtr?
Różnica jest taka, że mamy względnie ciepły sierpień.

Ogólnie sytuacja prezentuje się następująco:

Wymieniałem uszkodzoną turbinę u mechanika + czyszczenie miski olejowej i wymiana smoka, też wymiana oleju.

Niestety, przejechałem jakieś 15 km, samochód jakby się momentami przydławiał, brakowało chwilami mocy. Zaparkowałem, po 10 minutach odpaliłem, ale ledwo ruszyłem i mi miękko zgasł. Próbowałem od razu odpalić ponownie, ale bez rezultatu.
Dotoczyłem się do krawężnika, poczekałem kilka minut, odpaliłem, efekt taki sam jak poprzednio. Po paru godzinach odpaliłem go tylko na biegu jałowym i chodził bez problemu.

Samochód wraca do mechanika, ale zastanawiam się czy niefortunnie padł filtr paliwa (samochód wcześnie stał dobre parę dni), czy przyczyna leży gdzie indziej. Jak uważacie?
Filippo45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.