Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2019, 07:25   #21
mrhenio
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Kartuzy
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 163
Domyślnie Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.

U mnie w ubiegłym roku rano chcąc jechać do pracy otworzyłem drzwi, ale zamknąć już ich nie mogłem, odbijały się jak od ściany. No to wróciłem do domu, przedłużacz, suszarka do włosów i waliłem przez chwilę gorącym powietrzem w zamek. Pomogło i nigdy więcej sytuacja się nie powtórzyła.

mrhenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2019, 11:56   #22
ocalieg
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-12-2018
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.

Witam. Chciałbym odświeżyć temat. Mam po zimie identyczny problem. Często i gęsto muszę drzwi zamykać od strony kierowcy parokrotnie i komunikat o otwartych drzwiach. Dodam że sterowanie szyb czy lusterek działa bez zarzutu więc odrzucilbym wiązke. Proszę o jakies pomysłu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z gory dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

PS: auto trzymam na zewnętrznym parkingu
ocalieg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2019, 11:45   #23
ocalieg
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-12-2018
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.

Cytat:
Napisał molin1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja miałem taki przypadek że prócz tego że nie mogłem z pilota zamknąć drzwi, komunikat też miałem żedrzwi otwarte, to nie działała mi elektryka całego boku ( drzwi od kierowcy i pasażera ), nie działały mi na tym boku też szyby elektryczne

okazało się że to jakiś przekaźnik poszedł - 150zł i jechałem dalej .... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

oczywiście byłem w firmie "krzak" a nie w serwisie.....
Mam identyczny problem może ktoś mi pomóc co to za przekaźnik i jak go szukać ?
ocalieg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2019, 11:57   #24
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.

to nie jest skomplikowane..
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2019, 13:27   #25
ocalieg
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-12-2018
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: Komunikat otwartych drzwi,nie można zamknąć samochodu.

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to nie jest skomplikowane..
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dziękuję za odpowiedź sprawdzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dodam że elektryk prześwietlił mi od kostki do modułu drzwi i prąd dochodzi także może to wina modułu drzwi ? Czy on odpowiada za zamykanie drzwi,sterowaniem lusterek i szybkami ? Z góry dziękuję za pomoc problem dolegliwy gdyż auto cały czas otwarte i trzymam u ojca na posiadłości :/
ocalieg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2020, 16:54   #26
MKubacki
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-05-2020
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Problem z drzwiami kierowcy

Hej,

Jest to mój pierwszy temat. Na wstępie zaznaczę, że przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
Otóż od kilku dni mam problem z zamknięciem samochodu czy to z kluczyka, czy z pilota. Pojawia mi się komunikat o otwartych drzwiach kierowcy, który za żadne skarby nie chce zniknąć pomimo tego, że drzwi są zamknięte.
Kluczyka nie mogę w ogóle przekręcić, a zamykanie pilotem skutkuje tym, że słyszę dźwięk zamykania i natychmiast dźwięk otwierania rygla i drzwi są niezamknięte. Zauważyłem też, że gdy przytrzymam palcem rygiel przy klamce wewnątrz i pilotem zamknę drzwi to udaje się je zamknąć ale nie da się tego zrobić bez otwartego okna (którego zamknąć z pilota nie mogę, bo drzwi na użycie pilota reagują jak wcześniej pisałem).
Trzaskanie drzwiami nie pomaga. Dodam też, że gdy komunikat pojawił się pierwszy raz, wystarczyło, że otworzyłem i zamknąłem drzwi. Później komunikat pojawiał się częściej ale już otwierania i zamykanie nie pomagało, aż do teraz kiedy w ogóle nie gaśnie.
MKubacki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2020, 17:14   #27
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Problem z drzwiami kierowcy

Krańcówki w zamku. Potrzebny demontaż zamka, rozebranie go i wymiana styczników, które informują sterownik o stanie zamka. W najlepszym przypadku niekontakt we wtyczce lub przerwana wiązka. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak już będziesz miał rozebrany zamek to proponuję go oczyścić i przesmarować na nowo dobrym białym smarem. Zamek kierowcy lubi przymarznąć zimą i wtedy są problemy z zatrzaśnięciem drzwi. Przerabiałem to 2 razy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 19-05-2020 o 17:24
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drzwi , zamek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.