Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2015, 23:36   #1
jacekg93
 
Postów: n/a
Domyślnie Problem z kamerą cofania

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Witam, mam zepsutą kamerę cofaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kamera nie działa dobrze mam automat, gdy włącze bieg "R" to kamera cofania wyświetla się ale potem jak włącze bieg "D" to zaczyna pikać i świecieć na zielono, żółto albo na czerwono a moim zdaniem powinno wyświetlać się w biegu "R". Proszę o jakieś wskazówki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez jacekg93 ; 18-08-2015 o 09:30
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2015, 23:45   #2
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,028
Domyślnie Odp: Problem z kamerą cofania

Proszę poprawić tytuł tematu na zgodny z zasadami panującymi na forum

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2018, 23:20   #3
jakrysz
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Dobry wieczór
Dzień dobry
Hallo
Cześć
Mam problem, problemik, koszmarny problem.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak podłączyć odbiornik wifi kamery cofania do stacji multimedialnej.
Nadajnik wifi z kamerą podłączony jest plusem i minusem do świateł cofania i swoją robotę wykonuje.
Jeśli potrzeba do porady dodatkowych informacji to podam.
Mam raczej średnią wiedzę elektryczno - elektroniczną (czyt. kiepską) ale spróbuje ogarnąć porady.
Dzięki
jakrysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 08:14   #4
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Witam

A może by kolega zapodał jakieś schematy elektryczne i zdjęcia => jak niby mamy Ci powiedzieć gdzie podłączyć



pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 11:09   #5
jakrysz
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Witam.
Zapodaje informacje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nadajnik i odbiornik wifi jak na zdjęciu. Do tego oczywiście kamera, którą podłączyłem pod nadajnik, a plus i minus podłączyłem do światła cofania. Ten układ działa. Po włączeniu wstecznego i zapalenia się świateł cofania kamera przez nadajnik podaje obraz do odbiornika. Sprawdzone.
Problemem jest jak podłączyć odbiornik do stacji multimedialnej. Z opisów stacji multimedialnej ( a raczej z domysłów, bo te chińskie małe rączki robią sprzęt, ale instrukcji to już niekoniecznie) wynika, że chincza odbiornika trzeba podłączyć do chincza radia opisanego CCC AVIN. I to jeszcze jest w miarę zrozumiałe. Na tym się kończy info od chińczyka. Z różnych for internetowych zrozumiałem że: obraz automatycznie na stacji się pojawi tylko jeśli podepniemy się do kabelka opisanego jako "reverse" (lub "back" i jeszcze troche innych nazw np. parking itd.) Pytanie. reverse da plusa czy dać mu plusa? Jeśli dać to skąd? Plus może być podany tylko wtedy kiedy zaświecą światła cofania bo w przeciwnym przypadku obraz będzie cały czas. Tym samym plusem trzeba by zasilić odbiornik. Chyba? Gdzieś wyczytałem że można go wziąć z bezpiecznika świateł cofania. Hm, chciałem wifi żeby nie ciągnąć kabelków. Z drugiej strony Ford chyba przewidział, że kamera cofania musi się wyświetlić na nawigacji i na Boga chyba podpiął taki sygnał na kostke ISO. Czy nie? Jak go znaleść?Makabra.

Hm. nie wiem jak załączyć obrazek. Muszę nad tym pomyśleć.

Bump:

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg nadajnik, odbiornik.jpg (65.0 KB, 52 wyświetleń)
jakrysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 13:16   #6
psamolek
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-06-2017
Model: KUGA
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Kolegę a jak podciagnales okablowanie i gdzie zamontowales kamerke? ?

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
psamolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 13:26   #7
jakrysz
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Kamera zamontowana jest w miejscu lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Taki model piłem zeby zmieściła się i kamera i żaróweczka. Nadajnik pozostawiłem przy kamerze wewnątrz klapy a kabelki zasilające dociągnąłem do żarówki światła cofania i tam się nimi wpiąłem. I to działa.
jakrysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 22:42   #8
jakrysz
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Podanie napięcia na kabel reserve nie wzbudziło przełączenia stacji na obraz z kamery. To samo z kablem "back'. Też nie pomogło. Jakieś pomysły. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakrysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 01:40   #9
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

O ile się nie mylę dość dawno instalowałem koledze ale z odbiornika wifi przy radiu masz dwa kabelki jeden ACC drugi masa. One służą do zasilenia urządzenia WIFI a nie sygnał do radia podpinasz chincz pod CCCAVIN i gotowe
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 10:40   #10
stasiek180958
ford::beginner
 
Avatar stasiek180958
 
Imię: dziadek
Zarejestrowany: 23-11-2018
Skąd: belchatow
Model: mk4
Silnik: 2.o ben
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

witam mam pytanie kupilem auto ford mondeo mk4 2011 r wyposazone fabrycznie w kamere cofania i okazuje sie ze ona nie dziala pan z komisu mowi ze trzeba podjechac do serwisu forda i ja aktywowac czy to jest prawda czy ktos z was to moze juz przerabial i wie cos na ten tematz gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
stasiek180958 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , kamera , kuga


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.