Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2011, 16:04   #71
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Choć nie jestem na razie zainteresowany zakupem boxa, to fakt, że trzeba coś specjalnego kupować by założyć boxa na panoramę uważam za co najmniej śmieszny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... choć jak piszecie prawdziwy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo FoMoCo znowu dało ciała i nie ma pełnej standaryzacji - albo producencji za np. kawałek dodatkowej gumki żądają dodatkowej kasy czy ograniczają właścielom okna w dachu wachlarz asortymentu. Żadna z tych rzeczy fajna nie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2011, 16:28   #72
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Dzisiaj dzwoniłem do firmy która ma do różnych aut ale do S-Maxa nie ma, może dopasować relingi dachowe tylko podać rozstaw i długość jaką chcemy.Rozstaw jest 74cm,prawdopodobnie może pasować od C-maxa.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2011, 18:58   #73
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Re: Bagaznik dachowy

Thule:

- dla S-maxa ze szklanym dachem: belki 762 lub 862, mocowanie - Kit 3030 Fixpoint XT
- bez szklanego dachu: belki 763 lub 863, mocowanie Kit 1472
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 10:04   #74
antoine
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2010
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Ford S-max
Silnik: TDCi 140 KM, 163 KM
Rocznik: 2007, 2010
Postów: 26
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Zoltyy,

jesteś pewien, że ten komplet, a chodzi mi o kit 3030 i Fixpoint XT 751 lub 753 będzie pasował?
byłem wczoraj w Fordzie i człowiek mi powiedział, że belki z kitem, który oni sprzedają mają jakieś dystanse, aby odciążyć szklany dach i przenieść ciężar na karoserię...powiedział mi także, że nie wie co Thule ma w ofercie i co pasuje do S-maxa, bo on handluje tylko "oryginalnymi częściami fordowskimi"...trochę to śmieszne, bo przecież to Thule robi dla Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

z kolei w konfiguratorze Thule jest rozgraniczenie na szklany dach i na punkty fabryczne? a co jak ja mam i szklany dach i punkty fabryczne?

z drugiej strony, po co w takim razie Ford w przypadku szklanego dachu montuje punkty do mocowania belek? czy to następna ściema, po to aby wysępić pieniądze od klientów?
antoine jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 17:40   #75
adi2003
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Łódź
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Cytat:
Napisał Kristoforos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poprzeczki bagażnikowe Thule Rapid FixPoint 753 + box dachowy Thule Spirit 820.

Tu wklejałem zdjęcia, jak to wygląda mniej więcej:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzięki, mam taką koncepcję belki thula 753 + i właśnie myślałem o atlantisie 780 (jak arczi_75) lub spirit 780, ale sprzedający namawia mnie na większe atlantisa 900 lub spirita 820 i sam nie wiem.... Przy mnie facet kupił spirita 780 i zamontowali mu na bmwX6, o ile w sklepie wyglądał ok , na samochodzie jakoś śmiesznie malutki... atlantis wyższy, troszke funkcjonalniejszy, oprócz nart wejdą buty, ale czasem może być problem z wjazdem do garaży....spirit płaski, mniejszy opór.... coś kosztem czegość

Kristoforos powiedz jakieś masz wrażenia przy szybszej jeździe i ile goniłeś z boxem na maxa
pzdr
adi2003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 18:42   #76
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Cytat:
Napisał adi2003 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ile goniłeś z boxem na maxa
pzdr
mazda 6 - 202 km/h na navi a nie licznikowo
S-maxem - 190 również na navi

i nie pofrunął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 19:09   #77
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Re: Odp: Bagaznik dachowy

Cytat:
Napisał antoine Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zoltyy,

jesteś pewien, że ten komplet, a chodzi mi o kit 3030 i Fixpoint XT 751 lub 753 będzie pasował?
byłem wczoraj w Fordzie i człowiek mi powiedział, że belki z kitem, który oni sprzedają mają jakieś dystanse, aby odciążyć szklany dach i przenieść ciężar na karoserię...powiedział mi także, że nie wie co Thule ma w ofercie i co pasuje do S-maxa, bo on handluje tylko "oryginalnymi częściami fordowskimi"...trochę to śmieszne, bo przecież to Thule robi dla Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

z kolei w konfiguratorze Thule jest rozgraniczenie na szklany dach i na punkty fabryczne? a co jak ja mam i szklany dach i punkty fabryczne?

z drugiej strony, po co w takim razie Ford w przypadku szklanego dachu montuje punkty do mocowania belek? czy to następna ściema, po to aby wysępić pieniądze od klientów?
Podalem to co znalazlem na stronie Thule - w ich konfiguratorze. Nie jestem w stanie zagwarantowac czy to pasuje, co ciekawe dla rocznika 2010 i 2007 podawane sa rozne zestawy. Podstawy do wersji 2010 z szyberdachem maja takie lapki jakby mialy otwor drzwiowy "lapac" i to jest wlasnie zestaw 1472 a nie Fixpoint.
Mam wrazenie ze cos Thule pomieszalo w konfiguratorze bo dla rocznika 2007 podaje wlasnie fixpoint dla wersji z otwieranym dachem.
A co do tego dlaczego Ford nadal montuje punkty do mocowania belek - pewnie opracowanie wersji bez mocowania byloby zbyt drogie i wsadzaja to samo wszedzie. Teraz jak wiadomo ksiegowi projektuja samochody - co widac po jakosci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Zoltyy ; 08-01-2011 o 19:16
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 20:58   #78
antoine
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2010
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Ford S-max
Silnik: TDCi 140 KM, 163 KM
Rocznik: 2007, 2010
Postów: 26
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

po Twoim wczorajszym poście dziś po południu poszedłem z moim zestawem (Thule 751 z kitem 3030 + belki 862), który miałem przy poprzednim S-maxie (2007) i postanowiłem przymierzyć do fabrycznych punktów mocowań, czy będzie się opierało na szklanym dachu...

...i co się okazało? jak w poprzednim S-maxie guma dociskała mocno zarówno do dachu jak i krawędzi zewnętrznej, to teraz guma nawet nie dotyka do dachu, bo całe obciążenie przenosi kit, na którym się wszystko opiera, a guma dociska tylko od strony zewnętrznej...

więc pytanie, czy to Thule nie odrobiło pracy domowej i w konfiguratorze podają stare dane, czy może w Fordzie nic o tym nie wiedzą albo nieźle ściemniają, oferując "Fordowskie akcesoria" jako jedyną opcję...

zostaje mi jeszcze obciążyć belki boksem i włożyć do niego sprzęt, wtedy zobaczymy jaki będzie rozkład sił i nacisk...
antoine jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 20:53   #79
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

Daj znać co i jak bo kurczę mam panoramę + kratkę i nart nie ma jak wozić.
Więc albo kratka do rzeźnika (ale wtedy i tak 1 osoba out) albo box na dach.
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2011, 07:01   #80
antoine
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2010
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Ford S-max
Silnik: TDCi 140 KM, 163 KM
Rocznik: 2007, 2010
Postów: 26
Domyślnie Odp: Bagaznik dachowy

oki, dziś prawdopodobnie dojadą do mnie obniżone stopy Thule 753, więc zobaczę jak one się układają do punktów mocowań i jak guma się układa...

jak będzie po wszystkim to puszczę parę zdjątek
antoine jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.