Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2005, 08:27   #1
barkley1
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2005
Skąd: Jaworzno
Postów: 78
Domyślnie Pasek rozrządu do poprawki

Wymieniłem pasek rozrządu wraz z kołem napinającym i prowadzącym, ale po pewnym czasie zaczeło mi swiszczeć i mój znajomy mechanik powiedział, że ci fachurzy co mi go zakładali najpewniej za mocno naciągli pasek i teraz świszczy. Dziś jadę do nich na poprawkę i TERAZ mam prośbe do WAS na co mam zwracać uwagę , (bede patrzył im na ręce) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak będą mi poprawiać
POradzcie
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

barkley1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2005, 09:20   #2
Mondzio
ford::advanced
 
Imię: KRZYSIEK
Zarejestrowany: 15-07-2004
Skąd: OLEŚNICA
Model: mondeo mk4
Silnik: 2TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 257
Domyślnie

przeciez tam jest samonapinacz. Do naciagu sluzy sprezyna.
Lepiej sprawdz czy wymienili rolki prowadzace (sa dwie a piszesz o jednej) albo zastanow sie co kupiles - moje jakas lipna podrobe.
Albo swiszczy pasek napedu elementow osprzetu.
__________________
Srebrne zagazowane MKI 1.6 16V '94r
Mondzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2005, 10:22   #3
barkley1
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2005
Skąd: Jaworzno
Postów: 78
Domyślnie odp

rolki wymienili wszystkie tzn. 3 tak przynajmniej twierdzą. Ale nie za bardzo im ufam. Może widać jakieś oznaki na pasku, jak go wymontują i mi pokażą tzn. czy są tam jakieś rysy lub coś na co muszę zwrócić szczególną uwagę, że pasek może być uszkodzony. Wszystkie uwagi jakie macie i opinię proszę piszcie
barkley1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2005, 11:02   #4
woj111
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-08-2004
Skąd: NJ Keansburg
Model: Fusion usa
Silnik: 2,3l
Rocznik: 2008
Postów: 98
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mondzio
przeciez tam jest samonapinacz. Do naciagu sluzy sprezyna.
ale również śruby blokujące rolkę i dokręcając je można zwiększyć naciąg paska.
__________________
Fusion 2,3 l
VW Passat 1,8t
VW Jetta 2,5
woj111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2005, 12:58   #5
Mondzio
ford::advanced
 
Imię: KRZYSIEK
Zarejestrowany: 15-07-2004
Skąd: OLEŚNICA
Model: mondeo mk4
Silnik: 2TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 257
Domyślnie

ale wlasnie ta sprezyna sluzy do tego zeby ona wyznaczyla optymalny naciag paska. Srube rolki nalezy tylko dokrecic bez dodatkowego napinania. Faktycznie ona nie pracuje przez caly czas, a tylko w trakcie montazu (dlatego nie ma jej w samochodach prosto z fabryki)

Jesli swiszczy to najprowdopodobniej cos z ktoras rolka, albo kiepsko dokrecony napinacz.
W kazdym razie uwazaj na samochod!!! I raczej staraj sie nie jezdzic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Srebrne zagazowane MKI 1.6 16V '94r
Mondzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2005, 13:58   #6
barkley1
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2005
Skąd: Jaworzno
Postów: 78
Domyślnie

Jak mam rozpoznać ,że rolki są do wymiany? Spowodowane złym naciągiem(zbyt mocnym).
Bedą porysowanę lub w inny sposób zniszczone??

Żeby mi nie wcisneli ciemnoty, że to nie ich wina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
barkley1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2005, 05:59   #7
Mondzio
ford::advanced
 
Imię: KRZYSIEK
Zarejestrowany: 15-07-2004
Skąd: OLEŚNICA
Model: mondeo mk4
Silnik: 2TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 257
Domyślnie

niestety nie widze innego wyjscia jak wyjecie paska i ogledziny. To sa lozyska wiec typowe sprawdzanie jak dla lozyska. Szum, luzy. Moze nawet trzeba je bedzie wymontowac.
Rys raczej nie ma sie co spodziewac - no chyba ze ktoras rolka stanela wowczas pasek bedzie po prostu przypalony. To mozna szybko sprawdzic zdejmujac gorna plastikowa oslone na glowicy.

Powodzenia
__________________
Srebrne zagazowane MKI 1.6 16V '94r
Mondzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2005, 07:35   #8
barkley1
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2005
Skąd: Jaworzno
Postów: 78
Domyślnie

Po wizycie u mechaników:
1.Sprawdzili mi i pokazali, że pasek rozrządu jest ok i nie ma żadnych zarysowań, rolki też w porządku bez żadnego uszkodzenia
2. Po zdjęciu paska klinowego napędzającego wspomaganie (alternator), i wymontowaniu rolki prowadzącej (tej powyżej) i trzymająć ją w rękach można zauważyć że łożysko tej rolki troche szeleści jak się ją obraca, natomiast druga rolka chodzi cichutko.(ta niżej)
kazali mi to wymienić i powinno byc wporzo.
Jak myślicie , ??
jakieś opinie?
co do wymiany tej rolki na nową, pomoże
dzieki

mondzio , dzieki i przyznaje punkciki oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
barkley1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2005, 08:22   #9
Mondzio
ford::advanced
 
Imię: KRZYSIEK
Zarejestrowany: 15-07-2004
Skąd: OLEŚNICA
Model: mondeo mk4
Silnik: 2TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 257
Domyślnie

skoro to szumi to na pewno pomoze, u mnie tez troche szumi ale poko co jeszcze OK
__________________
Srebrne zagazowane MKI 1.6 16V '94r
Mondzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2005, 23:25   #10
barkley1
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2005
Skąd: Jaworzno
Postów: 78
Domyślnie

niestety ;( to nie było przyczyną!
nadal jest wielki szum ale zauważyłem że gdy silnik jest zimno to go nie ma, natomiast gdy sie rozgrzeja to szumi az uszy puchną! cholera i nadal nie wiadomo od czego to jest!!
może jakiś modelator mi pomoże??
please Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
barkley1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.