Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2018, 01:13   #11
Kgbseven
ford::beginner
 
Avatar Kgbseven
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 31-01-2018
Skąd: Warszawa
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 10
Domyślnie Odp: Alufelgi można ? Jeśli tak to jakie ?

Ale co konkretnie ? Sprzedawca nie wiedział za bardzo co to więc sam poszperałem i uważam felgi o referencyjnych parametrach za 700zl nie były jakimś tam szalenstwrm a szczególe że jest to nasz polski att 640c podobno bardzo przyzwoitej jakosci.... Nie opłacało się pewnie naciągać na to opon yokohama advan fleva 701 podobnie jak jechać polowy polski do heka �� Ale ze względu na pracę nie mogę sobie pozwolić na fiestę st (chociaż baaaardzo bym chciał ) a tak się niesty stało że msiem sie z motor sportem na jakiś czas pożegnać.
Ja uważam że courier to naprawdę fajne autko i po lekkich modach wspaniale nadaje się do trolowanie gburów. Opłaca nie opłaca to wszystko zależy ja spędzam w nim większość czasu i chce żeby sprawialo mi uśmiech. Ale ja akurat normalny raczej nie jestem �� pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez Kgbseven ; 27-03-2018 o 01:17
Kgbseven jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2018, 15:26   #12
pers
ford::average
 
Avatar pers
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-10-2009
Skąd: Chorzów
Model: BMW 2 Gran Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 97
Domyślnie Odp: Alufelgi można ? Jeśli tak to jakie ?

Na początku też byłem zachwycony, ale teraz drugi raz bym tego auta nie kupił. Lipne wykończenie, trzeszczące plastiki deski ,słupków oraz drzwi , no a awaria skrzyni wbiła mu gwoździa do trumny. Pomimo 140 ponad koni nie mam szans z wolnossącym o tej samej mocy. Tak więc ,czekam na koniec leasingu i na handel. Niestety, stety to mój ostatni Ford
pers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2020, 14:29   #13
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Alufelgi można ? Jeśli tak to jakie ?

Mój siedzi na 17'' od Fiesty ST + dystanse 25mm
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_9975.jpg (96.6 KB, 27 wyświetleń)
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2023, 20:32   #14
GrzeCord
ford::amateur
 
Imię: Gregor
Zarejestrowany: 24-03-2023
Skąd: WaWa
Model: Ford Transit Courier
Silnik: 1.0 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 3
Smile Courier

Witam.
Moje auto to:
Ford Transit Courier (JN8) 2017 1.0 EcoBoost (wersja budy - blaszak)

Dla odmiany, nie mam problemu z autem, wszystko jest super :)
Auto kupiłem sobie do pracy, żeby mieć wygodniej narzędzia wozić, zamiast osobówką (nie jest to typowy budowlaniec), a że ja zawsze dbam o auta (wizualnie i technicznie), to chciałbym wrzucić tu większe felgi, trochę optycznie go "podciągnąć" ;)
Obecnie jest na fabrycznych kołach R15 i wiem, że max jaki fabrycznie wrzucali, to R16 w wersji sport (6,5x16/ET40/195/55).
Ja chciałbym wrzucić min. R17 :)
Czy takie parametry wejdą bez problemu i dodatkowych przeróbek:
7x17, ET 37 (do 40), opona 205/45
w oryginale mam teraz
6x15, ET 37, opona 195/60
Nie wożę ciężarów, więc na trochę niższym profilu opon, nie za bardzo martwi mnie zawieszenie :) Głównie chodzi mi o to, czy nie będzie żadnych obcierek przy skręcaniu kół lub nie będą felgi kolidować w inny sposób ;/
W necie wyszukałem jakieś kalkulatory do przeliczania zmian ale , to mi nie daje pewności, może jest tu jakiś użytkownik, który ma u siebie na aucie takie felgi i potwierdzi mi, że wszystko jest ok, nic nie trze, itp. :)

Roboczy wóz nie musi wyglądać jak złom ;)

Ostatnio edytowane przez GrzeCord ; 27-03-2023 o 11:31
GrzeCord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2023, 10:20   #15
GrzeCord
ford::amateur
 
Imię: Gregor
Zarejestrowany: 24-03-2023
Skąd: WaWa
Model: Ford Transit Courier
Silnik: 1.0 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 3
Talking Odp: Jakie Felgi aluminiowe/stalowe ?

Już po zabiegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
205/45/R17 Et40 7J Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20230420_182951~2.jpg (97.1 KB, 31 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20230420_183120.jpg (92.9 KB, 31 wyświetleń)
GrzeCord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2023, 00:24   #16
Jagoda
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 20-01-2020
Skąd: WARSZAWA
Model: Grand Tourneo Connect
Silnik: 1.5 120KM
Rocznik: 2019
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jakie Felgi aluminiowe/stalowe ?

Cytat:
Napisał GrzeCord Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już po zabiegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
205/45/R17 Et40 7J Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale ładne. Pomimo atestu na 15 czy 16, 17stki weszły bez problemu? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jagoda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2023, 22:50   #17
GrzeCord
ford::amateur
 
Imię: Gregor
Zarejestrowany: 24-03-2023
Skąd: WaWa
Model: Ford Transit Courier
Silnik: 1.0 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jakie Felgi aluminiowe/stalowe ?

Cytat:
Napisał Jagoda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale ładne. Pomimo atestu na 15 czy 16, 17stki weszły bez problemu? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez problemu, tylko trzeba odpowiedni ET do szerokości felgi i profil opony dobrać, kilka milimetrów różnicy od oryginalnej średnicy kola R15 u mnie. Na spokojnie na niskim profilu weszłaby 18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GrzeCord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.