Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Transit i Tourneo Courier

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2018, 20:51   #1
inarii
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 01-11-2018
Skąd: Kraków
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Grzanie się nowego auta

Witam. Mam problem, mianowicie 3 dni temu odebrałem z salonu nowego Forda Tourneo Courier'a (1.0 Ecoboost 6M). Zrobiłem nim przez te 3 dni niewielkie odległości (w pierwszym dniu 50 km, w drugim 10 km, w trzecim 70km), niestety za każdym razem po wyłączeniu silnika słyszę, że chodzi wentylator przez jakieś 5-10 minut od wyłączenia silnika. Nie znam się jakoś dobrze na samochodach i silnikach, ale wyczytałem, że jeśli się w samochodzie włącza wentylator, to temperatura silnika jest stanowczo za wysoka i to nie wróży zbyt dobrze. Nie "piłuję" go, ponieważ doskonale zdaję sobie sprawę, że nowym samochodem do 2-3 tysięcy kilometrów powinno się jeździć spokojnie, dlatego też nawet nie przekraczam 2-2,5 tysiąca obrotów podczas jazdy. W przeszłości użytkowałem dwa nowe fordy (fiesta), w tym jeden z dokładnie takim samym, litrowym ecoboost'em i wiem, że to nie jest normalne i nie powinno się tak dziać.
Piszę ten temat, ponieważ po pierwsze chciałbym zapytać czy mam się czym martwić i czy to może być coś poważnego, a po drugie to oczywiście jadę jutro do salonu, gdzie kupowałem auto i chciałbym was zapytać jak to ugryźć, ponieważ nie chciałbym, żeby mnie gość po prostu zbył i powiedział, że tak ma być, a po kilku latach, gdy gwarancja się skończy, silnik będzie do wymiany.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

inarii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2018, 21:20   #2
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Grzanie się nowego auta

Chyba trochę przesadzasz, że chodzi wentylator 10 minut po wyłączeniu silnika.
Weż zegarek, i zmierz dokładnie.
Nie powinien przy tej temperaturze chodzić dłużej jak 2 minuty.
Jest to chyba silnik mocno wyzyłowaną moca, i dlatego ma wysoką temperaturę podczas jazdy, i ma system że po wyłączeniu silnika, wyjęciu kluczyka, zamknieciu drzwi, jeszcze chodzi wentylator.

Ale nie zaszkodzi zapytać w serwisie, dlaczego tak sie dzieje.
Twoje auto, Twoja kasa, pytać nie zaszkodzi.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.