Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2011, 14:25   #111
luck48
ford::beginner
 
Avatar luck48
 
Imię: łukasz
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Poznań/Lubsko
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

A czy mapy te mają dokładne pokrycie Polski z ulicami POI itd. Pytam gdyż obecna mapa którą posiadam ma tylko główne drobi w Polsce nie wspominając o jakichkolwiek ulicach w żadnym mieście!!!!

luck48 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2011, 15:02   #112
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Western Europe (Polska)...Ty masz pewnie Germany (lub inny kraj) and major roads of europe (główne drogi europy). Mam to samo tylko z francją. Nie ma się co spinać.
kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2011, 18:18   #113
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Na stronie teleatlas jest opisane pokrycie dla poszczególnych krajów. Polska ma wszystkie ulice i kody pocztowe natomiast numery domow tylko w 50 %.
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2011, 11:07   #114
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Witam uprzejmie wszystkich posiadaczy FXów! Jako nowy (w trakcie nabywania tej nawigacji...) mam pytanie, czy faktycznie przy montażu nawigację trzeba "parować" z samochodem za pomocą WDSa czy jak to się tam to urządzenie nie nazywa? Obecnie mam zainstalowane radio Sony, mam też VC/BT z USB. Całość ma działać w C-maxie z 2008r. Koledzy z salonu Forda usilnie mnie namawiają do wykonania owej czynności (oczywiście zupełnie nie za darmo...).:surprise:

Drugie pytanie (proszę moderatora o wyrozumiałość...) - sprowadzam z zagranicy te najsensowniejsze (pokrycie Polski 100%) karty SD do FXa z Europą Zachodnią i Turcją 2010 w dość dobrej cenie (ok 250-300zł za sztukę - to istotnie mniej niż na niemieckim ebayu u naszej rodaczki...) czy będzie ktoś chętny? Sprawa dość pilna!!!

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 14-11-2011 o 11:32 Powód: Literówki
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2011, 14:47   #115
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Wszyscy widzieli ten schemat doinstalowywania modułu BT do forda i tam rzeczywiście jest informacja o użyciu wds ale nikt z piszących na tym forum forda nie podawał takiej potrzeby. Nawet nowe prosto z serwisu moduły nie trzeba było aktywować.
Może wynika to z faktu że wszyscy starają się podłączać części z podobnych roczników i modeli. W najmowszych vin samochodu jest wpisany w navi/radio i bez wds nie ruszy.

Ewentualnie VC może wymagać wds celem włączenia vc w komputerze w twoim samochodzie ale skoro już wcześniej je miałeś to nie będzie potrzeby. Jedyny myk to trochę inaczej podłączony jest mikrofon - będzie działał bt ale nie vc.
Quadlock jest uniwersalny i powinien ci bez problemu z tymi pinami pasować.
Jesli będziesz mial problemy to pisz.....

Co do karty - to trochę się spóźniłeś - nie podałeś szczegółów - kupcy się znajdą ale trzeba poczekać.....
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 19:51   #116
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Witam ponownie. Nawi FX przyszło i dzisiaj je zamontowałem. Ruszyło oczywiści bez problemu. Zarówno bluetooth z moim iPhone 4 jak i VC (niestety jak był po francusku tak ciągle jest...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) zadziałały bez przekładania kabelków. Z ciekawych spostrzeżeń - nie ma problemu z dużymi kartami SD - włożyłem 16GB z MP3 i gra nieźle!

Co do aktywowania WDSem - sprzedawca (z salonu Forda) powiedział mi, że obecnie (po włożeniu) nawi funkcjonuje w trybie "instalacyjnym" tzn. wszystko działa "po difoltach" - np. nie pyta o PIN. Po adaptowaniu WDSem nawi zostanie skonfigurowana podobno pod konkretny samochód i będzie m.in. pytała o PIN. Faktycznie w menu instalacyjno/serwisowym (trzymane razem NAVI+SET) nie ma opcji aktywowania PINu... Umówiłem się z człowiekiem z Będzina (Adrianem) na kilka czynności komputerowych w przyszłym tygodniu, to zrobię i tę adaptację i dam znać ewentualnie co i jak.

Inne pytanie - czy ktoś może przekładał instalację antenową na trójzakresową pod nawi? Dostałem gratis antenę wraz z pełnym okablowaniem i trochę mi szkoda wkładać jakąś chińszczyznę na deskę rozdzielczą... Ile może być roboty ze zdjęciem i założeniem wszystkich niezbędnych do przeprowadzenia okablowania plastików i opuszczeniem tyłu podsufitki? Dodam, że mam szklany dach i nie wiem czy to ułatwi czy utrudni robotę? A może ktoś ma zdanie przeciwne - może jednak założyć uniwerslną, standardową antenę GPS ze złączką FAKRA (koszt ok. 50zł) i umieścić ją gdzieś na podsufitce pod tym szklanym dachem - jest kawał szkła już w okolicach przedniego oświetlenia do czytania - może np. tam? Było by zdecydowanie mniej szarpania plastików... Tylko czy będzie działać równie dobrze jak oryginał?

Będę wdzięczny za opinie i sugestie. Pozdrawiam!

P.S.
co do kart SD WE+Turcja 2010 - na razie zaprzestałem polowania w GB, bo to trochę uciążliwe. Dla siebie (poprzez znajomą) kupiłem na tamtejszym ebayu kartę za 32 funty + koszty transportu. Tak czy inaczej powinno wyjść całkiem interesująco tanio. Na razie karta ciągle "w drodze".
Kłopot polega na tym, że tamtejsi handlarze wystawiają towar z opcją "dostawa tylko do GB" i wówczas licytowanie z Polski jest zablokowane - trzeba mieć znajomego na Wyspach.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 18-11-2011 o 20:03
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 22:40   #117
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Cieszę się że działa ci wszystko pięknie bez żadnych przeróbek.

Nie wiem co masz na myśli pisząc trójzakresową - ale myślę że piszesz o antenie /BAT/ gps z UKF. Nie potrzeba dodatkowej anteny do TMC. Poza tym mi się jeszcze nie udało nic w TMC złapać / czy ktoś ma inne doświadczenia ? /

Lubię oryginalne części ale wymiana anteny zewnętrznej na taką z anteną gps znajdującą się w podstawce to trochę kombinatoryka i niepotrzebne narażanie się na ew przecieki z dachu i inne cuda. Kup tanią anteną gps z dobrą wtyczką i podłącz do navi. Proponuję żebyś samą anteną gps zostawił w środku a najlepiej pod kokpitem / w miarę blisko wierzchu /.
Odradzam odpinanie listw maskujących bo często pękają zaczepy. PS. W przypadku szklanego dachu kabel antenowy biegnie po lewym słupku kierowcy - jest złącze po drodze na wysokości trójkątnego okienka przed drzwiami kierowcy.
To nie jest nawigacja przenośna którą co chwila wyłączasz. Ona działa non stop - więc nie ma "zimnego startu". ustawienie anteny choćby pod schowkiem na podszybiu będzie eleganckie i praktyczne.

Dostęp do kart z Mapami Polski zmienia zupełnie spojrzenie na tą navi. Do tej pory ludzie demnotowali je i zakładali inne choćby NX, teraz za sprawą kart może być odwrócony trend. Ciekawe czy firma zmądrzała ?????

Co do języka VC to NX ma możliwości zmiany języka na inny / niestety nie może być to POLSKI/
Sprawdzałeś obsługę USB? Szczególnie mp3?
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2011, 22:01   #118
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Witam,

Napisałem trochę pochopnie "antena trójzakresowa" - z myślą o GSM - bo z głowicy wychodzą trzy przewody, ale po bliższym przyjrzeniu wydaje się, że ten trzeci to po prostu masa. Załączam fotkę.

Co do TMC - w Polsce TMC nie zostało uruchomione. Jestem z Katowic i w poprzednim samochodzie udawało mi się łapać (a dokładniej nawi fabryczna Audi je łapała) komunikaty TMC z Czech. Po otrzymaniu karty z mapami i uruchomieniu całości dam znać, czy nasze TMC też będzie łapało mi Czechy...

Sprawa anteny nieoryginalnej - montażyści odradzają montaż anteny GPS pod kokpitem - przez ogrzewaną przednią szybę, która istotnie tłumi sygnał. Jeśli już, to raczej zdecyduję się na montaż na podsufitce koło oświetlenia do czytania. Sprawdzę też, czy przypadkiem na słupku kierowcy nie ma po prostu dociągniętego okablowania i - a nóż - brakuje tylko ostatniego odcinka kabelka ze złączem FAKRA... Nadzieją (drobną) napawa fakt, że moja obecna głowica anteny wygląda identycznie... Ostatnia złączka jest podwójna (fotka nr 2). Czy chodzi o słupek pionowy (drzwi) – tak sądzę – czy słupek przedniej szyby?
USB sprawdziłem – MP3 grają, choć USB z BVC obsługuje chyba istotnie mniejsze nośniki – pena 8GB nie widzi, grałem z pena 1GB.
Mam natomiast inny problem – nie chce mi przejść ostatnia aktualizacja firmware BVC – próbowałem ją zrobić i na radiu SONY i na FXie – bez skutku. Aktualizacja startuje, pasek postępu biega i trwa bez końca. Maksymalnie czekałem na efekt dobrze ponad godzinę, przy zapewnieniach, że aktualizacja powinna się zakończyć po ok. 20min (redme) lub 40min. (film na youtubie). Zależy mi na niej, bo ponoć wreszcie można podłączyć iPhone4 zwykłym (oryginalnym) kablem USB bez kabla audio minijack (czy ktoś to sprawdził?). Jakieś pomysły co może się dziać? Pytanie takie oczywiście dodam także do właściwego wątku o BVC...

Dziękuję serdecznie za porady i informacje!

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszce drobna uwaga o aktualizacji firmware FXa do SP4 - nie jest prawdą, że po tej aktualizacji znika menu instalacyjno serwisowe (NAVI+SET). Menu jest nawet bogatsze, bo doszły dwie opcje - w tym jawnie podana opcja "aktualizuj oprogramowanie z CD" - nie bardzo wiem po co, bo przecież wszelkie znane mi aktualizacje zwykle startują automatycznie po włożeniu stosownego nośnika...

Jeszcze jedno - było gdzieś w tym wątku marzenie o podłączeniu wejścia Video do FX (np. do kamery cofania) - niestety wymagany jest do tego moduł umieszczony pionowo koło głowicy UKF. Jak się zdejmie tylną blachę to widać konektor na wysokości otworu do złacza Video. Niestety producent traktuje nas mocno "z buta"... i sprzedaje za grube pieniądze maksymalnie okrojony kadłubek... (brak MPEG4 lub DIVXa, brak złącza Video itp. itd...)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 19-11-2011 o 23:13
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2011, 10:12   #119
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Co do TMC to tak myślałem - choć w tym roku jakaś firma przechwalała się że uruchomi... O łapaniu przy granicy słyszałem.
O ogrzewanej wcześniej nie było mowy, Tłumi rzeczywiście ale niestety coś innego " wykrywacz suszarek " i to zancząco i napewno mniej ci bedzie tłumić sygnał gps szyba z ogrzewaniem niż karoseria / tam gdzie chcesz umieścić antenę pod sufitem jest szyba i blacha /.

Jeśli chodzi o słupek to ten z przodu po lewej stronie bliżej twarzy kierowcy / w kudze jest tylko jeden /

Masz może zdjęcia z wnętrza fx-a. Moja jest jeszcze na gwarancji i nie mogę nic grzebać. Czego brakuje w środku. Czy tylko wyjścia na obudowę? Masz może zdjęcia? Nie za bardzo to rozumiem ale zgodnie z mocrocatem to oprócz kamery cofania jest jeszcze moduł kamery w bagażniku.
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2011, 21:35   #120
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Witam,

Trochę dzisiaj poeksperymentowałem z umieszczeniem anteny. Jest tak jak pisałem - antena pod szybą ogrzewaną łapie sygnał bardzo słabo, czyli montażyści mają rację. Eksperymentowałem z oryginalną anteną Forda - tą, którą mam i waham się co do jej montażu (pracochłonność-koszty...).
Dane:
- antena w okolicach kokpitu - widoczne 3 do 4 satelitów;
- antena w okolicy oświetlenia do czytania (przy szklanym dachu) - widoczne 6-7 satelitów;
- antena na zewnątrz samochodu - wiidocznych 10 satelitów.

Jak widać przy grzanej szybie nie ma sensu umieszczać anteny pod kokpitem.
Zastanawiam się co do umiesczania pod szklanym dachem - jutro jeszcze podjadę po antenę "chińską" i zobaczę co ona daje przy szklanym dachu.

Co do zdjęć FX w środku - nie otwierałem całej obudowy - nie bardzo mi się chciało... Zdjąłem tylko tylną blachę i zajrzałem do środka i wiedziałem wszystko... Zdjęcia robiłem IPhonem, więc są jakie są, ale mniej więcej widać o co chodzi. Pierwsze pokazuje wyraźnie miejsce na dodatkowe złącze, widoczna jest też głowica UKF. Na drugim zdjęciu widać obok głowicy złączki do lutowania pionowego modułu wejścia wideo zintegrowanego ze złączką wideo. Tak więc FXa nie posiadającego złącza wideo nie da się praktycznie w nie doposażyć - potrzebna jest jakaś spora płytka elektroniki lutowanej do radia z odpowiedną (w dodatku niestandardową - nie jest to chinch - złaczką wideo). Na niemieckim forum znalazłem, iż złączka wideo do kamery cofania to także FAKRA jak ta od anteny GPS, tyle, że wideo jest zielona - do sprawdzenia jak znajdziemy kogoś z takim sprzętem i poprosimy go o stosowne zdjęcia...

Co do modułu kamery w bagażniku - to prawda, jest on niezbędny - moduł ten zasila kamerę i ją włącza w oparciu o sygnał z lamp cofania. Oryginalna kamera nie gaśnie zaraz po wyłączeniu wstecznego a trzyma obraz jeszcze kilkanaście sekund. Dodatkowo wydaje mi się, że w Kudze z NXem kamera jest "skrętna" i obraca się wraz z kręceniem kierownicą - ale tego nie jestem do końca pewien, widziałem to tylko raz, jak wybierałem swoją Kugę w 2008 roku i nie mogłem takiej właśnie z NXem i kamerą dostać, bo trzeba było na nią czekać 4 miesiące... Jeśli kamera faktycznie jest skrętna, to moduł w bagażniku ma co robić...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 20-11-2011 o 23:25
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , ford , mp3 , nawigacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.