Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2015, 09:22   #1
TurekBisk
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-03-2012
Skąd: Biskupiec
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8 Pb 120KM
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Witam. Chciałbym podzielić się swoją ostatnią usterką Forda. Zajeżdżam do pracy, staję na parkingu nie wyłączając silnika i czuję z nawiewu zapach benzyny. Aż mi ciary przeszły, otwierał maskę , zapach benzyny w koło, zdejmuje osłonę silnika, a tam fontanna z benzyny. Diagnoza pęknięty przewód paliwowy zasilania listwy wtryskowej. Oczywiście o powrocie do domu nie ma mowy . Od razu telefon do kolegi mechanika co z tym fantem zrobić. Najlepiej wymienić uszkodzony przewód, zaczyna się poszukiwanie części. Okazało się że taki przewód paliwowy dostępny jest tylko i wyłącznie w serwisie Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czas oczekiwania 3 dni, koszt 350 zł, wymiana 20 zł i 10 minut czasu. Ale już wszystko śmiga. Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 29-04-2015 o 15:20
TurekBisk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2015, 09:26   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy Mondeo MK4 2.0 benzyna

Waz gumowy i zaciski, na jakis czas starczy! I od razu na zlom w poszukiwaniu czesci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłoby taniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2015, 09:59   #3
TurekBisk
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-03-2012
Skąd: Biskupiec
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8 Pb 120KM
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy Mondeo MK4 2.0 benzyna

Pewnie na chwilę by pomogło, ale zważywszy że to benzyna to wolałem nie robić prowizory. Używany znalazłem na znanym portalu, ale nie mając możliwości sprawdzenia wolałem nie ryzykować, a i koszt 150 zł był też mało atrakcyjny. Przewód w serwisie sprzedają w całości ,odcinek około 2 metry prawie do samego zbiornika.
TurekBisk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2015, 19:11   #4
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Cytat:
Napisał TurekBisk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Diagnoza pęknięty przewód paliwowy zasilania listwy wtryskowej.
Co mu się stało, to znaczy... pękł tak bez powodu czy był gdzieś przyciśnięty, zagięty czy coś w tym stylu. Gdzie dokładnie?
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2015, 20:48   #5
abu_lodz
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Cos drogo ten przewod... ? Rok temu placilem w ASO Ford 202.95zl bo mialem to samo, u mnie pekl na luku przy samej listwie. Pekniecie bylo mikroskopijne ale biorac pod uwage cisnienie niezle sikalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
abu_lodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2015, 07:00   #6
TurekBisk
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-03-2012
Skąd: Biskupiec
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8 Pb 120KM
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Pękł tak po prostu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak jak u kolegi wyżej na zdjęciu, mikroskopijne mikropęknięcia wzdłuż przewodu na samym zagięcie. Czytając różne fora ludzie narzekali na marnej jakości przewody paliwowe w fordzie. Co do ceny no niestety tyle sobie zażyczyli w ASO, koledzy wcześniej pisali o 280zł ale .... było już 350zł.

Pozwoliłem sobie zaznaczyć na zdjęciu kolegi Artura dokładnie to miejsce pęknięcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez TurekBisk ; 01-05-2015 o 07:09
TurekBisk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2015, 10:35   #7
miras500
ford::average
 
Avatar miras500
 
Zarejestrowany: 21-05-2008
Skąd: JAWORZNO
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2007
Postów: 177
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Miałem tak samo w tam tym roku 2 godziny przed wyjazdem na lotnisko żonka wygnała mnie wyżucić śmieci jadę i nagle zaczeło w kabinie śmierdzi paliwem otwieram maskę a tam fontanna w górę na samym łuku przewodu podjechałem blisko 1km był serwis dali kawałek gumy zacisk ale nie gwarantował jak długo wytrzyma wolałem nie ryzykować auto pod dom taxi i szybko w ostatniej chwili na lotnisko bez utraty ryzyka wakacje najważniejsze.
miras500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2015, 12:50   #8
wing
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-06-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Witam serdecznie.
Wczoraj w moim s-max'ie -benzyna duratec 2.0 (2006) przy przebiegu 117tys.
Przewod w akcji na foto.
Pozdrawiam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg s-max (2006).jpg (68.0 KB, 589 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20150430_smax.jpg (96.4 KB, 573 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez wing ; 01-05-2015 o 12:59
wing jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2015, 13:28   #9
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

No to ładnie, toż to nie ropa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest ryzyko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Montując wtryski LPG starałem się nie ingerować, to się udało w oryginalne prowadzenie, tego przewodu, by uniknąć takich atrakcji w przyszłości, a tu widać że i tak zdarzają się takie atrakcje. Ech ciśnie się na klawiaturę, to już nie te samochody co dawniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2015, 14:27   #10
pawel_wojt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2015
Model: S-MAX
Silnik: 2.O PB
Rocznik: 2006
Postów: 15
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Koledzy czy jedynym wyjściem jest wymiana w ASO czy też da radę u mechanika korzystając z ogólnodostępnych przewodów paliwowych "z metra"?
pawel_wojt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
benzyna , mondeo mk4 , paliwo , przewód , wymiana



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.