Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2008, 18:40   #11
demian
ford::beginner
 
Avatar demian
 
Zarejestrowany: 19-08-2007
Skąd: Galicja / Kaszebe
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,25 Zetec-S
Rocznik: 1998
Postów: 36
Domyślnie Re: woda w aucie - przeciek

very dzienks za podpowiedzi, sugestie etc. Z myślą o ewentualnych przyszłych utrapionych - na pewno dam znać co to było... jak w końcu nadejdzie wiosenka i cieplejsze dni, bo teraz aura nie sprzyja i mimo lekkiej zimy graby jednak marzną ;-)

__________________
through the darkness of futures past
demian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2008, 08:42   #12
darek11
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 05-11-2007
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2B
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Re: woda w aucie - przeciek

Mam podobne problemy z "nadmiarem wilgoci" - Fiesta 1.25 `98.
Kilka propozycji dla Poszukiwaczy przyczyn przecieków:
1. U mnie jeden przeciek był spowodowany przez macherów montujących poprzedniemu właścicielowi autoalarm, po prostu przecięli gumową osłone przewodów wchodzących do kabiny od strony kierowcy, niestety tuż pod mechanizmem wycieraczek, i leje się aż miło.
2. Kolejna - moje odkrycie - mała niedoróbka Forda: miejsce lączenia trzech blach jednakowe po obydwu stronach - kierowca-pod skrzynką bezpieczników, pasażer-przy wlewie płynu spryskiwacza. Nie ma trwałego zgrzewu blach, powstała przerwa fabrycznie wypełniona pianką, która po paru latach przepuszcza wodę. Po zdjęciu nadkoli można zakleić /np. klej typu "gwóźdź"/ i zamalować grubo farbą do konserwacji. Ale dostęp jest paskudny.
3. Polecam też oczyścić przestrzenie w nadkolu. U mnie było kilkanaście cm śmieci, piasku, liści, itp. Pełen nadziei czekam na solidne opady :-) Pzdr Forumowiczów.
darek11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2008, 17:45   #13
cz_ubek
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: woda w aucie - przeciek

Ja jak kupowałem moja fiescine to tez przeciekala, ale "sufit" byl suchy, i zastanawialem sie co to moglo byc, jezeli Ty tez masz suchy dach (od wewnatrz oczywiscie) to ja mialem strasznie zapchane te rynienki pod górną częścią maski te do ktorych wplywa woda przez te naciecia w karoserii w gornej czesci maski, przeczysc je Karcher'em i może to to?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2008, 14:53   #14
demian
ford::beginner
 
Avatar demian
 
Zarejestrowany: 19-08-2007
Skąd: Galicja / Kaszebe
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,25 Zetec-S
Rocznik: 1998
Postów: 36
Domyślnie Re: woda w aucie - przeciek

Cytat:
Napisał demian
... Z myślą o ewentualnych przyszłych utrapionych - na pewno dam znać co to było...
u mnie więc woda na podsufitce pojawiała się za sprawą malutkiej lekko skorodowanej część karoserii znajdującej się pod uszczelką szyby przedniej - zeskrobałem rdzawkę, zaimpregnowałem a potem uszczelkę przykleiłem silikonem i problem z wodą w tej części auta zniknął
w klapie natomiast woda pojawiała się za sprawą lekko zjedzonej uszczelki w kształcie krzyżaka, która znajduje się pod uchwytem klapy i przez którą przechodzą śruby mocujące zamek - również tam tj w śruby i pod uszczelkę zapuściłem klej silikonowy i mokry problem zniknął

ps. pozdrawiam i dziękuję za wcześniejsze sugestie
__________________
through the darkness of futures past
demian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2008, 16:08   #15
h@rry
ford::beginner
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 10-07-2008
Skąd: Strzegom
Model: Ford Fiesta mkV
Silnik: 1,3 e
Rocznik: 2000
Postów: 25
Domyślnie Re: woda w aucie - przeciek

siemka powiem tak iż miałem dwa przecieki w aucie jeden przez antene a drugi przez uszczelke nagrzewnicy i woda lała się do środka na dywanik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. uporałem się z jednym i drugim pomógł mi w tym sylikon oczywiście . Ale ciekaw jestem jeszcze skąd bierze mi się woda w bagarzniku po deszcze lecz nie zawsze ;/ pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
h@rry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2008, 16:21   #16
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Re: woda w aucie - przeciek

Panowie, pamiętajcie że byle silikon spowoduje że blacha wam zgnije jak talala - musi być silikon bezoctowy czy jakoś tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2018, 21:50   #17
crawen
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-07-2016
Skąd: Kleosin/Białystok
Model: Fiesta
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: woda w aucie - przeciek

Witam jaka może być przyczyna wody po stronie kierowcy w fieście z 2008r?
crawen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 18:10   #18
pancogito98
ford::amateur
 
Imię: NONAME
Zarejestrowany: 02-12-2018
Skąd: NOWHERE
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1.3L HCS EFI(60PS)
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Odp: woda w aucie - przeciek

W moim przypadku woda na dywaniku po po stronie kierowcy pojawiała się z wiązki kabli ze skrzynki bezpiecznikowej do sterownika silnika. W gumie pod maską powstało wgłębienie w którym zatrzymywała się woda spływająca z przedniej szyby. Uszczelniłem silikonem i prostym patentem zasłaniającym z butelki plastikowej. Problem rozwiązany.
pancogito98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 23:00   #19
90tomash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: woda w aucie - przeciek

Cytat:
Napisał pancogito98 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim przypadku woda na dywaniku po po stronie kierowcy pojawiała się z wiązki kabli ze skrzynki bezpiecznikowej do sterownika silnika. W gumie pod maską powstało wgłębienie w którym zatrzymywała się woda spływająca z przedniej szyby. Uszczelniłem silikonem i prostym patentem zasłaniającym z butelki plastikowej. Problem rozwiązany.
Pokażesz foto jak ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2020, 20:03   #20
darek525
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-05-2020
Model: fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: woda w aucie - przeciek

Fiesta 98r. wilgoć i woda pod dywanikiem pojawiała się od kilku lat aż w końcu musiałem coś z tym zrobić. Przyczyną była nieszczelność gumowej osłony wiązki kabli wychodzących ze skrzynki bezpieczników do kabiny. Silikon nic nie pomagał aż w końcu postanowiłem użyć antykorozyjnego środka do konserwacji podwozia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I po kilku miesiącach walki udało się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oczywiście owa nieszczelność gumy była w najbardziej niedostępnym zakamarku gdzie ledwo ledwo szło sięgnąć pędzlem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale w końcu NIC nie cieknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
darek525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.