Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2013, 21:25   #1
michalmichalpp
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 0
Domyślnie Ford Mondeo z Holandii

Witam,
Mam takie pytanie. Aktualnie przeprowadziłem się do Holandii. Opuszczę ten kraj około lipca. Mam zamiar zakupić tutaj Forda Mondeo 2.0Tdci (140km). Teraz moje pytanie apropo cen. Z tego co się tutaj orientowałem Diesel-e z roku 2009 czasami 2010 mają tutaj przebiegi rzędu 140-180tys km, oczywiście są i z mniejszymi ale to benzyniaki najczęściej. Ceny za jakie można kupić tutaj te auto to od 6,5-7tys euro do góry. Moje pytanie czy za taką cenę warto sprowadzać auto. W Holandii nie wszyscy bawią się w przekręcanie liczników hehe. Ogólnie ludzie tutaj są inni niż w Polsce ;D. Jakie dokumenty są potrzebne jak się zakupi taki samochód? Wiem ze muszę wykupić ubezpieczenie (14,30dni), german letter (około 150euro) to jest chyba zamiennik podatku, tablice tymczasowe dostaje się w cenie (ubezpieczenia i german letter) wszystko (350euro). To co mi się bardziej podoba w Holandii to drogi, 170tys kilometrów na autostradach to nie jest chyba aż tak wiele? Co o tym sądzicie? Co sądzicie o silniku? Myśle że 140koni do tej wagi jest odpowiednie, są jeszcze wersje z silnikiem 2.0Tdci z 125km (jakoś tak), potem silniki 1.8Tdci.

Pozdrawiam,
Michał!

michalmichalpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 22:01   #2
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ford Mondeo z Holandii

ceny jakie podajesz są interesujące ,możesz podrzucić jakiś link gdzie można poszukać takich aut?
poczytaj tutaj o tym co potrzeba żeby sprowadzić auto [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 22:20   #3
michalmichalpp
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 0
Domyślnie Odp: Ford Mondeo z Holandii

Na autka takie możesz popatrzeć na mobile.de, zaznaczasz tylko ze chcesz kupić w Holandii. Albo szukasz salonów, osób które sprzedają auta i mówisz czego szukasz. Jak powiesz ze płacisz gotówką i nie potrzebujesz gwarancji to są w stanie opuścić do 15%. Ostatnio przy mnie poszedł Ford Mondeo 1.8Tdci (nie pamiętam ile koni 115 jakoś tak) za 5.900euro (brutto) przebieg 180tys około, więc jak się poszuka to się znajdzie.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

opłaca się jak uważacie? Trochę można się potargować z 400euro mogą zejść.

Czesław555 widzę że masz wersję mondeo 2.0Tdci z 140km. Jak uważasz czy 140km jest ok? Czy można brać z mniejszą ilością kucy? Jak jest ogólnie z tym filtrem cząsteczek stałych? Czy coś się złego dzieje? Tak ludzie na to narzekają ze nie wiem już co o tym myśleć hehe. Wersja 1.8 podobno go nie ma.

Tak jeszcze od siebie dodam, że przebiegi aut z Holandii (diesel rocznie robi minimum 30-40tys) benzynka mniej. Po porównaniu tego na allegro co sprzedawcy oferują (konkretnie auta z NL to mało który ma powyżej 150tys) więc śmierdzi mi tutaj bardzo kręceniem liczników.

Ostatnio edytowane przez michalmichalpp ; 09-03-2013 o 22:35
michalmichalpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2013, 08:39   #4
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ford Mondeo z Holandii

Cytat:
Napisał michalmichalpp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
http://suchen.mobile.de/auto-inserat...eatures=EXPORT

opłaca się jak uważacie? Trochę można się potargować z 400euro mogą zejść.
cena bdb, nie znam tej firmy ale jak widzę zajmują się sprzedaż aut na export, ale raczej to komisy mogą tylko kupować, choć może sie mylę
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cytat:
Napisał michalmichalpp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak uważasz czy 140km jest ok? Czy można brać z mniejszą ilością kucy?
no możesz też 130km brać
ja znam taką stronę
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 10-03-2013 o 08:46
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2013, 09:39   #5
michalmichalpp
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 0
Domyślnie Odp: Ford Mondeo z Holandii

We wszystkich "salonach" do których pisałem mówili mi że nie ma problemu z zakupem samochodu przez osobę prywatną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dzięki za stronę jak coś znajdę to pewnie będę się z wami dzielił i prosił o pomoc.

Ps. Jeżeli ktoś znajdzie auto w Holandii, w okolicach Nijmegen (transport publiczny jest tutaj cholernie drogi), to mogę mu sprawdzić autko. Posiadam miernik lakieru do Fe/Al, multimetr i tam parę bajerów jak się autko kupuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
michalmichalpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2013, 15:49   #6
michalmichalpp
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 0
Domyślnie Odp: Ford Mondeo z Holandii

Mam jeszcze takie pytanie. Czy jest na forum jakaś osoba która prywatnie ściągała sobie samchód z Holandii?
michalmichalpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2013, 17:15   #7
aras124
ford::average
 
Avatar aras124
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: Koszalin
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 63
Domyślnie Odp: Ford Mondeo z Holandii

Cytat:
Napisał michalmichalpp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam jeszcze takie pytanie. Czy jest na forum jakaś osoba która prywatnie ściągała sobie samchód z Holandii?
Pytaj kolego parę autek z Holandii już przyciągłem.
aras124 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2013, 17:53   #8
michalmichalpp
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 0
Domyślnie Odp: Ford Mondeo z Holandii

O fajnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Więc aras124, powiedz mi jak to jest z dokumentami. Wiem że potrzebuję:

-ubezpieczenie (14,30 dni)
- bpm albo german letter (lepiej german letter jest to tańsza opcja)
- tablice
-papiery do eksportu
I ogólnie ile ty za to płaciłeś?

Z tymi dokumentami jak się kupuje od handlarza to nie ma problemów, załatwiają oni to sami, na miejscu.

Kolejne pytanie jest takie. Jak kupię samochód za kwotę (brutto) to czy będę musiał i w Polsce płacić podatek? Ja osobiście nie posiadam żadnej firmy, firmę posiada tylko mój tato, ale żeby kupić samochód za cenę netto to chyba trzeba mieć ten euro nip czy coś takiego.

Kolejne pytanie. Jak to jest kupować tu samochód? Kupowałeś u prywatnych osób czy u handlarzy? Sprawdzałeś te samochody w ASO czy sprawnym okiem je oceniałeś? Jak było z targowaniem się?

I tak z ciekawości w jakich miastach kupowałeś te samochody? O ile to nie jest tajemnica. I gdzie je szukałeś, o ile to też nie jest tajemnica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
michalmichalpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2013, 18:47   #9
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,162
Domyślnie Odp: Ford Mondeo z Holandii

Odnośnie podatku, to jeżeli kupisz w cenie brutto w Holandii to w Polsce nie płacisz żadnego Vat-u. W urzędzie skarbowym załatwiasz Vat-24 / 160 zł / - zwolnienie z Vat. W Polsce robisz opłaty typu / przykład dla mojego samochodu sprowadzonego w lipcu 2012 z DE.

98 złotych - przegląd techniczny
100 złotych - tłumaczenie
1425 złotych - akcyza w Urzędzie Celnym
70 zł - sporządzenie dokumentów dla Urzędu Celnego, Skarbowego, o rejestrację samochodu do Starostwa
160 zł - Vat 24 w Urzędzie Skarbowym
760 zł - rejestracja pojazdu / tablice, karta pojazdu /
2743 zł - polisa OC, AC, NW

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 10-03-2013 o 18:50
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2013, 19:39   #10
michalmichalpp
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 0
Domyślnie Odp: Ford Mondeo z Holandii

Dzięki bardzo przydatne informacje. A z ciekawości jak bym chciał zarejestrować samochód na firmę co na pewno będę chciał zrobić. To nie mam możliwości odpisania vat-u?

ps. na firmę w Polsce.

Ostatnio edytowane przez michalmichalpp ; 10-03-2013 o 21:09
michalmichalpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.