Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2012, 18:02   #1
hardy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 1994
Postów: 33
Domyślnie Domykanie szyb z kluczyka

Witam. Stałem się posiadaczem mondeo mk1 z 94r. Samochód jest wyposażony w el.szyby oraz el. szyberdach. Moje pytanie jest krótkie czy istnieje możliwość że po przekręceniu kluczyka lub zamknięciu przy pomocy pilota owe szyby oraz szyberdach się zamykał?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

hardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2012, 21:59   #2
Jerry23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2008
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2010 polift
Postów: 17
Domyślnie Odp: Domykanie szyb z kluczyka

Istnieje taka możliwość , lecz musiałbyś "doposażyć" samochód w moduł domykania szyb i szyberdachu.
Jerry23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2012, 04:37   #3
colorado30
ford::average
 
Avatar colorado30
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 07-02-2010
Skąd: Legnica
Model: mondeo sedan
Silnik: 2,0B
Rocznik: 1997
Postów: 88
Domyślnie Odp: Domykanie szyb z kluczyka

Dokladnie jak zauwazył Jerry23 , trzeba doposazyc mondka . Tylko zrobic to dobrze , bo kolega mial takie cos i zle byly poprowadzone przewody, co spowodowalo zepsuciem sie urzadzenia a w nastepstwie nie dzialajacej szyby!
__________________
Regulamin $23
colorado32@o2.pl
colorado30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2012, 20:41   #4
zbys24
ford::advanced
 
Avatar zbys24
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 18-11-2007
Skąd: Łódź
Model: kuga
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 367
Domyślnie Odp: Domykanie szyb z kluczyka

A rozkminił ktoś jak zrobić domykanie szyberdachu w MK2 ??
__________________
zbys24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 18:47   #5
Dłubek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Model: MONDEO MK1 Kombi
Silnik: 1.8 16V ZETEC + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 281
Domyślnie Odp: Domykanie szyb z kluczyka

MK1 i MK2 nie są przystosowane do automatycznego domykania szyberdachu, nawet z dodatkowym modułem. Dach jest uchylny i odsuwany, silnik nie rozpoznaje położenia szyberdachu. Jednak pomimo przeciwności da się to zrobić. Za pomocą małej rzeźby w silniku i dołożenia dodatkowych przekaźników do rozpoznawania położenia szyberdachu oraz dodatkowego modułu stałem się szczęśliwym posiadaczem automatycznego domykania wszystkich szyb i szyberdachu, niezależnie od jego położenia. Dodam, że posiadam silnik szyberdachu od MK2.
A tutaj krótki filmik jak to wygląda [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Dłubek ; 12-08-2012 o 18:49
Dłubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2012, 04:30   #6
colorado30
ford::average
 
Avatar colorado30
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 07-02-2010
Skąd: Legnica
Model: mondeo sedan
Silnik: 2,0B
Rocznik: 1997
Postów: 88
Domyślnie Odp: Domykanie szyb z kluczyka

No pieknie a moze jakies info na temat jak to zrobiles dla potomnych?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
colorado32@o2.pl
colorado30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2012, 21:38   #7
Dłubek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Model: MONDEO MK1 Kombi
Silnik: 1.8 16V ZETEC + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 281
Domyślnie Odp: Domykanie szyb z kluczyka

W celu domykania szyberdachu zakupiłem moduł domykania szyb i szyberdachu - 5 wyjść oraz drugi silnik szyberdachu. Zakupiony silnik był mało sprawny - prawdopodobnie silnik się kończył, ale był z tego powodu tani. Wyjąłem z niego mikrowyłącznik i po pewnej rzeźbie zamontowałem w moim silniku. Niestety nie mam zdjęć. Dodatkowy mikrowyłącznik potrzebny mi był do uzyskania sygnału masy przy otwartym szyberdachu (nieważne w którym położeniu). Te dostępne w sklepach były zbyt grube. Przy zamkniętym szybrze mikrowyłącznik jest otwarty. Następnie zmontowałem układ dwóch przekaźników 3 stykowych (ogólnodostępne w sklepach elektronicznych)- właściwy "moduł rozpoznawania położenia dachu". Przekaźniki uruchamiają się na przemian, w zależności czy odsuwam, czy uchylam dach. To one powodują przełączenie styku modułu domykającego na odpowiedni przewód w celu zamknięcia szyberdachu. Dodatkowo na przekaźnikach są zrobione zależności, coby nie uruchomiły się obydwa razem i nie nastąpiło zwarcie. Ten sam układ można wykonać w wersji elektronicznej, ale nie mam jak wykonać płytek drukowanych, poza tym przekaźniki są mniej awaryjne i łatwiej o ich wymianę. W razie awarii wyjmuję po prostu z podstawki i wkładam drugi.
Dodam, że silnik z zewnętrznym przekaźnikiem nie nadaje się do przeróbki wykonanej przeze mnie. Schemat połączeń przekaźników mogę przesłać na maila, gdyż nie umiem dodawać tu załączników (jest w pdf-ie).
Jedyną wadą tego układu jest to, że jak zamykam dach ręcznie to muszę uważać, gdyż dach nie zatrzyma się w położeniu zamkniętym sam. To ja muszę wyczuć moment, kiedy puścić przycisk. Pracuję nad rozwiązaniem tego problemu.
Rozwiązanie domykania szybra długo trwało, początkowo chciałem montować dodatkowe "krańcówki", które uruchamiane by były przez szyberdach, ale ostatecznie zdecydowałem się na przeróbkę samego silnika. Mój pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Przeróbka silnika i zmontowanie układu przekaźników zajęło mi 3 godziny, a montaż w aucie z przeciąganiem przewodów po słupku itd. (min. 1,5 mm2) dodatkowe 2 godziny - pojawił się problem i musiałem wprowadzić modyfikacje (uwzględnione na schemacie). Obecnie trwałoby by to krócej. Czasu montażu modułu domykającego nie liczę, bo był zamontowany wcześniej i czekał na rozwiązanie szyberdachu.

Ostatnio edytowane przez Dłubek ; 13-08-2012 o 21:52
Dłubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.