Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|małopolska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2018, 18:08   #311
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Forda mogę Ci podpiąć pod komputer.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2018, 19:40   #312
stonek
ford::amateur
 
Avatar stonek
 
Zarejestrowany: 31-12-2011
Skąd: KLI / KN / KR
Model: Puma / Mondeo MK3
Silnik: 1.7 125KM / 1.8 125KM
Rocznik: 1999 / 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Polecam Auto-Serwis Edmund Klimczyk Sebastian Klimczyk ul. Przemysłowa 1 28-500 Kazimierza Wielka. Serwis jest na granicy woj. małopolskiego i świętokrzyskiego (dokładnie 5-10 km od granicy małopolski) ale opłaca się jechać choćby ze Szczecina.
Niedawno odebrałem mojego Mondeo mk3 1.8 po remoncie silnika i autko chodzi zupełnie inaczej, jak nówka sztuka - nie dość, że przestał brać olej i kopcić to ma zupełnie inna kulturę pracy. Miałem także serwisowany hamulec ręczny i regenerowany zacisk oraz w gratisie wypolerowane lampy.
Jestem bardzo zadowolony to najlepszy serwis do jakiego mogłem trafić (oczywiście dzięki informacji z tego forum). Do tej pory tułałem się po serwisach południowej małopolski, przez 7 lat męczyłem się z tutejszymi mechanikami (wymieniaczami) czasem słysząc także "Fordów nie robimy". A u Klebera z mondeoklubpolska zostałem przyjęty jak brat, wszystko mi wytłumaczył, pokazał i zaopiekował się moim samochodem tak jak nikt do tej pory. Z całą pewnością przy kolejnym serwisie wybiorę się do Kazimierzy.
stonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2018, 15:22   #313
Kokosss12
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 18-02-2018
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Pacjent:

Mondeo MK3 1.8 125 KM

Objawy:

-branie oleju

Wstępna diagnoza:

pierścienie/uszczelniacze do wymiany

Czy ktoś może polecić sprawdzonego mechanika na ternie Krakowa? Może ktoś już był po remoncie i mógłby przybliżyć koszty takiego zabiegu???
Kokosss12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 10:36   #314
yoouhoou
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-09-2017
Skąd: Kraków / Częstochowa
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1.6 (100KM)
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Panowie, bo im więcej stron w temacie, tym więcej opinii i warsztatów. Postarałem się zebrać te które pojawiają się najczęściej.
Czy w takim razie można wnioskować że oddając forda do:

a) pana Adama z Niepołomic
b) A&G AutoSerwis Kraków
c) Autoserwis wadowicka

naprawa zostanie wykonana należycie?
yoouhoou jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2018, 23:17   #315
tucoramirez
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-04-2018
Model: C-Max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Cytat:
Napisał tucoramirez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wcześniej w wątku przewinał się SpecFord na Dauna 33. Korzystał ktoś?
To ja sobie sam odpowiem dla potomnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem u nich dwa razy.

Pierwszy - rozrząd, filtry + olej, odgrzybianie i napełnianie klimy. W miarę szybki termin, konkretnie, auto do odbioru po paru godzinach. W międzyczasie dzwonili żeby się upewnić czy klima w ogóle działa, bo przy ich diagnozie wyszło że zdechnięty jest kompresor, więc nie napełniali klimy. Przy okazji odkryli kończące się klocki hamulcowe, ale powiedzieli że jeszcze ze dwa miesiące wytrzymają.
Drugi raz byłem właśnie z tymi klockami. Dzwoniłem rano, termin na ten sam dzień, na godzinę 16. Wymiana klocków z tyłu 70 zł, koło godziny.

Na podwórku przed warsztatem stało kilka fordów, więc chyba mają ruch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście nie robiłem u nich nic nietypowego, ale pewnie przy następnej okazji też tam pojadę.
tucoramirez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2018, 10:35   #316
ToMoFoCuS
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 13-11-2012
Skąd: Kraków
Model: (Focus MK II) / Mondeo MK IV
Silnik: (1.6 Duratec + LPG) / 2.0 Duratec + LPG
Rocznik: (2006) / 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Cytat:
Napisał Kokosss12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pacjent:

Mondeo MK3 1.8 125 KM

Objawy:

-branie oleju

Wstępna diagnoza:

pierścienie/uszczelniacze do wymiany

Czy ktoś może polecić sprawdzonego mechanika na ternie Krakowa? Może ktoś już był po remoncie i mógłby przybliżyć koszty takiego zabiegu???
Mogę polecić Pana Adama z Niepołomic - robiłem u niego remont silnika w lutym (pierścienie, głowica, uszczelniacze, regulacja zaworów, napinacz łańcucha rozrządu ...). Zna się na rzeczy - silnik ładnie pracuje. Przejechałem 10 kkm i nie wlałem ani grama oleju.
Co do kosztów to zamknąłem się w 3 tys.
Pozdrawiam
ToMoFoCuS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2018, 09:15   #317
dejwk
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Panowie
Czy poza już proponowanymi mech w Kazimierzy i Niepołomicach znany jest jakiś zakład w Krakowie w którym z czystym sumieniem można zlecić regulację zaworów (na szklankach) w ZETEC 2.0 16 v? No i przy okazji konkretną diagnostykę komputerową aby sprawdzić sondy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
będę wdzięczny za info
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2018, 10:53   #318
wujojuzo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-06-2016
Model: MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Odnośnie SpecFord na Dauna 33 - robiłem u nich wymianę piast przednich, odgrzybianie klimy, wymianę oleju i filtrów, wymianę anteny i kilka pomniejszych rzeczy. Wymiana piast problemu z drżeniem budy nie rozwiązała, ale przynajmniej starali się. Pogadałem też z nimi przy odbiorze auta - goście kumaci i znający się na rzeczy. Także zasadniczo mogę polecić.

A propos drżenia budy - pomimo wcześniejszej wymiany obu przegubów wewn. i ostatnio piast, ostatecznie rozwiązałem problem dopiero poprzez wymianę całych półosi na używane (ceny długiej to 1000 - 1300, krótkiej 700-1000 i to regenerowane). Udało mi się zakupić na szrocie dwie za 180 (sic!), za jedną gość sobie liczy 100. Gdyby ktoś szukał używanych części do Forda to polecam -> MK Ford, Wieliczka, Sienkiewicza 20, tel. 501 357 223.
wujojuzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2018, 10:35   #319
shimmywtf
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-07-2018
Model: Giulia
Silnik: 2.0T
Rocznik: 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Polecicie jakiś zakład w którym zamontują mi czujniki parkowania? Do Focusa MK2 FL jeśli ma to znaczenie. Nie mam jeszcze wybranych/kupionych żadnych czujników, więc jeśli jednocześnie zajęli by się ich sprzedażą to byłby plus.
shimmywtf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2018, 18:51   #320
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Na Centralnej jest dwóch mechaników, oba zakłady polecane na forum.

Zastanawiam się który lepszy jeśli chodzi o elektrykę bo znowu mi zaczęło wywalać błąd świateł mijania.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.