Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2005, 14:13   #1
boola
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-05-2005
Skąd: Lublin
Postów: 3
Domyślnie Ubezpieczyciel - umowa darowizny - wspolwlasnosc

Witam wszystkich,
Wiem, ze to moze nie ten dzial, ale (w sumie wiekszosc czesci w moim aucie to od fiesty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )... musze szybko sie upewnic, bo to mi spac nie da i jest dosc pilne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Moze kiedys ktos z Was mial podobny problem i pomoze... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.? A wiec do rzeczy, zakupilem jakis 1msc temu auto, w piatek zarejestrowalem na siebie (moj pierwszy pojazd), noi to byl blad (chyba). Mam dowod czasowy, za 2tyg mam sie zglosic po odbior. Jako, ze OC min mi wycenili na 800zl/rok, wiec stwierdzilem, ze chyba bardziej mi sie oplaci wspolwlasnosc z ojcem (ma znizki, conajmniej 50%, ale jak (odpukac) pukne w cos, to... brat, ojciec straca czesc znizek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Dzisiaj bylem w UK i pewien czlowiek powiedzial, ze nie ma problemu, ze jak bede odbieral dowod, to mam przyjechac z ojcem i umowa darowizny (na ktorej daruje mu kawalek auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Doczytalem sie, ze moge dac mu "kawalek" do kwoty 9600zl (nie wiem czy to jest aktualne, ale... moze mnie uswiadomicie) bez placenia od niego podatku. I teraz ponoc mam sie z ta umowa zglosic do US po jakis kwitek o tym, ze darowizna jest zwolniona od podatku (koszt ponoc pare pln) i z tym i z ojcem pojsc po odbior dowodu (ponoc od reki dopisza w dowodzie wspolwlasciciela). Czy to ma sens? Czy ktos juz to robil? Jakies uwagi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.? Gdzies widzicie blad w moim rozumowaniu?

P.S. Czy jezeli sie jest wspolwlascicielem (tak jak ja bylbym w moim przypadku), to czy mi sie w trakcie nabija znizka czy tez nie?

Pozdrawiam,
AdamS

__________________
Mazda 121 (Fiesta), 1.3 Endura (benzyna), 1998', 105kkm
boola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2005, 18:47   #2
Jacek
Administrator
 
Avatar Jacek
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-02-2004
Skąd: Dolny Śląsk
Model: C-MAX Grand
Silnik: 1,6 EcoBoost 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,172
Domyślnie

Jak ja robilem ponad rok temu, to nie trzeba bylo nic z US. W UK pokazalem tylko umowe i tyle. Trzeba tylko DO osoby, ktora ma byc wspolwlascicielem, no i oplate skarbowa. Wpisuja od reki.
Wtedy kwota to bylo kolo 9tys, wiec te 9,6tys. jest calkiem prawdopodobne - ale uwaga, ta kwota to suma darowizn z trzech lat, wiec jesli np. w nastepnym roku cos podarujesz tej samej osobie, to bedziesz musial zsumowac kwoty!
Co do znizek - niby nie przechodza, ale tak wlasciwie poki nie bedzie centralnej ewidencji kierowcow malo kto jest w stanie stwierdzic kto, co.... Wiec na papierze znizke nabywa kazdy wspolwlasciciel auta.
__________________
Pozdrawiam
Jacek

[Regulamin Forum] [FAQ] [Zasady ogłoszeń] [Dział Komunikaty]
[Oryginalne części Ford / Motorcraft / FoMoCo - co, gdzie, jak??]

Świat się stale zmienia, więc słysząc słowa "będzie jak dawniej" nie łudź się - nigdy tak nie będzie...
Jacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2005, 22:17   #3
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

lub analogicznie jesli podarowales wstecz.
Jak Jacek i ja wszystko zalatwilem przy odbiorze w UM dodwodu rej. Zgadza sie, ze na miejscu dopisuja wpsolwlasciciela.
A co do tego okresu, to czy to przypadkiem nie jest 5 lat? Widze ze na moim akcie darowizny jest wlasnie taka notka.
Pamietaj ze na nim musza byc dokladne dane darczyńcy oraz obdarowanego (lacznie z PESEL i nr dowodu i dokladnym adresem)

A pozniej np:
"Przedmiotem darowizny jest samochod osobowy marki xxx nr silnika xxx, rok prod. xxx, nr nadwozia xxx.

Wartosc przedmiotu darowizny ustala sie w wysokosci xxx % kwoty nabycia pojazdu xxx zl (i tu polowa wartosci nabycia).
Obdarowany przyjmuje darowizne.
Jest to pierwsza umowa darowizny w ciagu ostatnich pieciu tal.

podpis darczyncy podpis obdarowanego
xxx xxx"

Na tym przybija ci pieczatke, zaplacisz cos za kolejny zalacznik i oplate skarbowa Bedzie ok. NIe pamietam zebym cos robil z urzedem skarbowym, chociaz zapytam ojca, czy ten nie musial tego do nich zglosci. W kazdym razie bylo to znacznie lepszym i szybszym rozwiazaniem niz sporzadzanie umowy kupna sprzedazy, od ktorego trez jest 2 % oplaty.
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2005, 22:37   #4
Jacek
Administrator
 
Avatar Jacek
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-02-2004
Skąd: Dolny Śląsk
Model: C-MAX Grand
Silnik: 1,6 EcoBoost 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,172
Domyślnie

Cytat:
Napisał misiek
(i tu polowa wartosci nabycia)
Nawet nie koniecznie polowa - moze byc znacznie mniejsza czesc (zalezy jak komu w finansach pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
__________________
Pozdrawiam
Jacek

[Regulamin Forum] [FAQ] [Zasady ogłoszeń] [Dział Komunikaty]
[Oryginalne części Ford / Motorcraft / FoMoCo - co, gdzie, jak??]

Świat się stale zmienia, więc słysząc słowa "będzie jak dawniej" nie łudź się - nigdy tak nie będzie...
Jacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2005, 07:21   #5
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

tak tak, masz racje, to tylko przyklad. Moze to byc oczywiscie dowolna czesc procentowa i w odzwierciedleniu czesc kwoty auta w zll. Pamietac tylko musi o max kwocie darowizny bo od tego co byloby ponad to chyba musialbym juz normalnie podatek zaplacic.
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2005, 16:33   #6
boola
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-05-2005
Skąd: Lublin
Postów: 3
Domyślnie

Witam ponownie,
Dzisiaj aby sie upewnic bylem ponownie w UK i popytalem... ponoc z US nic nie trzeba przynosic (UK to nie interesuje, ale czy mnie powinno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?), tylko ma sie stawic moj ojciec z wnioskiem i umowa darowizny (sprobuje pojsc sam z jego dowodem tak jak radzi Jacek, moze sie uda... bo mu sie nie chce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Na wszelki wypadek jeszcze pojde do US sie dowiedziec, czy nic nie musze wiecej robic... .

No dowiedzialem sie tez (Warta), ze bedac wspolwlascicielem tez beda naliczaly mi sie znizki za bezszkodowa jazde (od zera), czyli jakbym chcial zrezygnowac ze wspolwlasnosci, to jakies znizki napewno bede mial. Tak czy siak 350zl zamiast 800-1000 to jest dla mnie duuuza roznica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam,

P.S. Jakby ktos chcial wzor umowy, mozna sciagnac z [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Mazda 121 (Fiesta), 1.3 Endura (benzyna), 1998', 105kkm
boola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2005, 17:44   #7
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

ja musialem byc z ojcem i malo tego przy odbiorze dowodu rejestracyjnego tez musial byc jako wspolwlasciciel.
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.