Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-10-2006, 21:45   #1
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie Tekstylne łańcuchy śniegowe.

Klasyczne łańcuchy zimowe mają za zadanie zapewnić przyczepność koła samochodu do zimowej nawierzchni, dzięki podwyższeniu współczynnika tarcia między stykającymi się elementami. Podobną funkcję spełniają wprowadzane na rynek polski „łańcuchy” z materiału.
Uwzględniając najnowszy stan wiedzy dotyczący teorii tarcia ślizgowego, przeprowadzono szereg badań i testów mających na celu poprawę współczynnika tarcia na lodzie, bez jednoczesnego zmniejszenia jego wartości dla nawierzchni pokrytych śniegiem. Efektem tego są „łańcuchy materiałowe”, przypominające z wyglądu pokrowce na koła. Tyle, że te "pokrowce" posiadają TUV austriacki, potwierdzający ich niezwykłe właściwości oraz przydatność w ekstremalnych alpejskich warunkach.
Lista zalet w porównaniu z klasycznymi, metalowymi łańcuchami jest długa:
- łatwy i szybki montaż (2 minuty, jak zaznacza producent)
- komfort jazdy przy prędkościach do 40 km/godz. – brak drgań i wibracji
- brak uszkodzeń kół ze stopów lekkich
- brak możliwości uszkodzenia elektroniki zamontowanej w nadkolu (zerwanie klasycznego łańcucha)
- niewielka grubość (ok. 2 mm), stąd możliwość stosowania do samochodów, dla których standardowe łańcuchy nie są zalecane
- szerszy zakres aplikacji
- łatwość i wygoda przechowywania oraz konserwacji (pranie).


zrodlo: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2006, 22:11   #2
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Sorki, ale nie mogłem się powstrzymać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Czego to już ludzie nie ubiorą na zimę w łachy :/ .
Wiesz co jest mi b. trudno uwierzyć w ich skuteczność. nie raz i nie dwa ślizgałem się na ubraniu po śniegu i stwierdziłem jedno - ubranie się szybko zapycha. Poza tym jak tam ładnie opisali właściwości na lodzie. Że poprawili współczynnik tarcia. Z zerowego na 0,07 chyba. I jeszcze ta Austria, hoho. Nie no super. Kurcze byłem we wrześniu w Tyrolu (Lienz i okolice) i to co widziałem u ludzisków to typowe klasyczne łańcuchy rombowe. A szmatki to oni mają, do wycierania mokrych butów. Aby coś szło po lodzie musi się w niego wbijać. Aby coś szło po śniegu musi go dobrze zagarniać (nie ująłem tego zbyt dobrze, ale chyba wiecie o co mi chodzi).
Nie odbierz tego, że kogoś atakuje, ale ja to cieniutko widzę. No cóż może się mylę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
A tutaj ubrana oponka:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2006, 22:21   #3
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

Cytat:
Napisał karex
Nie odbierz tego, że kogoś atakuje, ale ja to cieniutko widzę.
karex, bez przesady nie mam sie o co obrazac ja tylko wstawilem info o nowosci i jak zauwazyles nawet swojej opini nie wyrazilem....
pewne jest jedno tej zimy sie przekonamy czy dziala czy nie w koncy dzies ktos cos o tym uslyszy jak sie sprawuje badz sam sie na to skusi cena chyba ok 400zl....
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2006, 22:52   #4
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bauma
cena chyba ok 400zl....
ło matko :fcp15

No to w czwartek tnę stare parciane worki, założę ładne wstążeczki no i oczywiście wstawię oryginalny certyfikat TUV (z kamizelek odblaskowych po 5 zł) i biorę się za chandelek. Już nie będę taki - puszczę po 300 zł, a na hasło FCP po 200 zł.

Nie wiem co się tak uczepiłem tych "łańcuchów" :/ . Przecież mam dobry humor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2006, 16:52   #5
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie

Widziałem test tego czegoś w porównaniu z klasycznymi łańcuchami i oponami bez niczego.
O wiele gorsze od łańcuchów, niewiele lepsze od opon, do tego bardzo krótka żywotność.

Ja tam mam już piąty rok chińszczyznę za 50 PLN, co roku korzystam i jestem zadowolony.
A jakbym już zupełnie nie miał co zrobić z pieniędzmi i jeździł bardzo dużo w górach, to bym
chyba skusił się na Spider'y Pewag'a za 1200PLN :fcp27
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 13:21   #6
wolfen3
ford::beginner
 
Avatar wolfen3
 
Zarejestrowany: 19-04-2010
Skąd: Budapeszt
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 + LPG
Rocznik: 1994
Postów: 17
Domyślnie Odp: Tekstylne łańcuchy śniegowe.

odświeżam albo odśnieżam temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. prosiłbym osoby które użytkowały bądź użytkują ten wynalazek o opinię. Jak się sprawują , jak szybko się zużywają itp.

Prosiłbym również osoby które chcą użyć słów : ponoć, kolega mówił, widziałem na youtube, lepsze są normalne łańcuchy o nie wypowiadanie się.
wolfen3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.