Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2018, 22:31   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Klimatyzacja dwustrefowa - jak sprawdzić czy działa poprawnie?

Sztuka nakazuje, że po wykryciu miejsca nieszczelności i jej usunięciu, układ napełnia się azotem pod ciśnieniem i auto stoi jakiś czas, a miernik pokazuje, czy spada ciśnienie, czy nie.
Dopiero jak jest 100% pewności, że układ jest szczelny, jest sens napełnienia go czynnikiem. Sam oring kosztuje 2 zł, rozumiem, że płacisz 250 zł za wymianę oringu, sprawdzenie szczelności i napełnienie układu czynnikiem...

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 25-05-2018 o 22:37
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2018, 22:13   #12
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Klimatyzacja dwustrefowa - jak sprawdzić czy działa poprawnie?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sztuka nakazuje, że po wykryciu miejsca nieszczelności i jej usunięciu, układ napełnia się azotem pod ciśnieniem i auto stoi jakiś czas, a miernik pokazuje, czy spada ciśnienie, czy nie.
Dopiero jak jest 100% pewności, że układ jest szczelny, jest sens napełnienia go czynnikiem. Sam oring kosztuje 2 zł, rozumiem, że płacisz 250 zł za wymianę oringu, sprawdzenie szczelności i napełnienie układu czynnikiem...
Tak Wojtku.... Usługa na gotowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2018, 11:25   #13
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Klimatyzacja dwustrefowa - jak sprawdzić czy działa poprawnie?

Poszło 500 zł i nadal jestem w punkcie wyjścia. Wymieniacz nie mechanik. Gania mnie po serwisach żeby części kupować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Sam będę musiał się za to wziąć. Wnioskuję że jest dziura w przewodzie 19N651A
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20180609-112338.jpg (8.8 KB, 11 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0238.jpg (88.5 KB, 10 wyświetleń)
__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2018, 15:59   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Klimatyzacja dwustrefowa - jak sprawdzić czy działa poprawnie?

Cytat:
Napisał mariusz1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wnioskuję że jest dziura w przewodzie 19N651A
Trzeba go wymontować i zanieść do zaspawania. Jeżeli jest nieszczelność pod obejmą za puszką filtra powietrza, to ja też tak miałem...

Nie rozumiem, za co zapłaciłeś 500 zł. Czy sprawdzana była szczelność azotem?
Napełnia się układ czynnikiem, gdy jest pewność, że układ jest szczelny...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 05:54   #15
Olo133
ford::average
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Ślask
Model: Transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Odp: Klimatyzacja dwustrefowa - jak sprawdzić czy działa poprawnie?

Cytat:
Napisał mariusz1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poszło 500 zł i nadal jestem w punkcie wyjścia. Wymieniacz nie mechanik. Gania mnie po serwisach żeby części kupować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Sam będę musiał się za to wziąć. Wnioskuję że jest dziura w przewodzie 19N651A
Jeżeli chcesz swojego Forda używać dłużej, to warto jak największa część instalacji na tył zmienić z rurek aluminiowych na gumowe. Zrobiłem to 2 lata temu, zapłaciłem 2 500 zł i mam święty spokój.
Olo133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 22:51   #16
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Klimatyzacja dwustrefowa - jak sprawdzić czy działa poprawnie?

U mnie nie ma klimy z tyłu. To towarowa wersja.
Wracając do moich napraw. Po wymianie oringu nadal był wyciek. Mówiłem żeby najpierw sprawdzić szczelności i dopiero czynnik. Ale ja swoje mechanik swoje. Nabył klime czynnikiem 740 gram. Wszystko na drugi dzień poszło w atmosferę. Wziąłem sprawy w swoje ręce. Zdjalem zderzak i szukałem. Znalazłem dziurkę na przewodzie pod obejmą. Nie bawiłem się w spawanie. Kupiłem nowy oryginał. Przy okazji kupiłem nową chłodnice klimy. Godzinka roboty, wymieniłem co trzeba pojechałem do innego mechanika na szczelność....było ok , poszedł nowy czynnik i mam spokój do teraz. Ale co zaobserwowalem!!!

Nie wiem dlaczego ale jak jest klima na min. To z wszystkich 4 kratek wieje chłodem. Ale jak już puszczę na ciepłe powietrze to z bocznych leci cieplo. A że środkowych wyraźnie chłodniejsze powietrze. Działa to mniej wiecej jak klima dwustrefowa. Jak zamknęła boczne kratki to wtedy że środkowych leci ciepłe. Przewody powietrza do kratek na swoim miejscu i szczelne....to już srawdzilem
__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.