Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-11-2016, 22:15   #4071
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Pompka ta na podszybiu jest sterowana z centralnej elektryki auta. Podepnij do niej dwa kabelki z aku i ma chodzić. Zasilanie /+/, jest na pinie od płaskiej strony wtyczki.
Masz dogrzewacz, piec; nieszczęstny D5ZF, niezwykle awaryjny.

Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2016, 17:05   #4072
bulik75
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: ŚWIDNICA
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 95
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam.
I znowu chłodno i jak co roku problem z piecykiem. Już mam dość , rozbieram go z zamknietymi oczami,jak nie sitko,to łożyska na silniczku,uszczelkiitp.
Mój piecyk to 5dwz, i w tym roku przechodzi sam siebie, a mianowicie pompkę paliwa słychać, wiatrak kreci a nie odpali.Zrobi tak ze dwa-trzy tazy nakropi paliwka dotłumika a za piątym razem jak odpali to pożal sie Boże( wstyd stać na światłach!!!!)nikogo nie widać...
Rozebrałem dziś po raz wtóry mój piecyk i niczego nie widzę...( sitko nie wypalone, świeca ma przejście 0,7oma,)
Zastanawia mnie tylko jedna żecz,ponieważ po rozkreceniu pieca w komoże spalania znajduje sie jak to nazwać- taki lejek ( tłumik) tzn. taka rura lejkowata , no i do niej własnie wchodzi grot świecy z sitkiem....
Po wyjeciu owego lejka popatrzyłem w ten otworek i wydaje mi sie że tam powinna być jakaś siateczka bo połowe tego otworku zakrywa wypalona siatka a połowe nie...
Prosze o porady bo dziśpiec wymontowałem i połączylem instalacje na krótko , a już tak kiedyś zrobiłem to auto paliło 11litrów\100km i było zimno60 st. max.
bulik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2016, 21:08   #4073
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Męczysz się już z tym zbyt długo, wiec chyba masz dość. Przyślij piec do naprawy, do naszego serwisu i daj koledze zarobić na chleb...
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2016, 17:56   #4074
bulik75
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: ŚWIDNICA
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 95
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Dziś kolejny dzień walki z piecykiem...
Jak wyżej pisałem,ów lejek(teraz bardziej mi to wygląda na jakiś palnik,lub dyszę) miał spaw po obwodzie...Przeciołem to fleksem, i faktycznie okazało sie ,że w środku jest sitko(duże sito!!!) Rozwierciłem zgrzewy(bardzo cieżko bo twarde badziewie,musi być kwasiak),obruciłem sito troszeczke , bo było tak wypalone ,że nie bardzo było gdzie,ale zakryło dziórkę.Pospawałem rureczkę,poskładałem piecyk,zamontowałem,i...Dupa!!!!
To samo-3razy zakopci-zgaśnie.Wyłacze silnik i to samo3razy zakopci i zgaśnie...A paliwko kapie z tłumika.----Wymontowałem,obejrzałem kabelki a na pinie 5(niebieski) trzymał sie na dwóch niteczkach,mysle to!!!..Polutowałem,izolacja termokurczliwa i z powrotem pod podwozie.... I co???
Ku**a!!! To samo trzy razy zakopci i nie odpali.
Mam dość, gile z nosa lecą,w autobusie zimno,pali jak STAR i do tego zajadę turbawkę...
bulik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2016, 18:25   #4075
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Sprawdź,czy dziurka przez którą dostarczane jest powietrze do spalania (do komory spalania) nie zarosła brudem.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2016, 20:17   #4076
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał bulik75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś kolejny dzień walki z piecykiem...
Jak wyżej pisałem,ów lejek(teraz bardziej mi to wygląda na jakiś palnik,lub dyszę) miał spaw po obwodzie...Przeciołem to fleksem, i faktycznie okazało sie ,że w środku jest sitko(duże sito!!!) Rozwierciłem zgrzewy(bardzo cieżko bo twarde badziewie,musi być kwasiak),obruciłem sito troszeczke , bo było tak wypalone ,że nie bardzo było gdzie,ale zakryło dziórkę.Pospawałem rureczkę,poskładałem piecyk,zamontowałem,i...Dupa!!!!
To samo-3razy zakopci-zgaśnie.Wyłacze silnik i to samo3razy zakopci i zgaśnie...A paliwko kapie z tłumika.----Wymontowałem,obejrzałem kabelki a na pinie 5(niebieski) trzymał sie na dwóch niteczkach,mysle to!!!..Polutowałem,izolacja termokurczliwa i z powrotem pod podwozie.... I co???
Ku**a!!! To samo trzy razy zakopci i nie odpali.
Mam dość, gile z nosa lecą,w autobusie zimno,pali jak STAR i do tego zajadę turbawkę...
Ta siatka na obwodzie palnika ma jedną dziurkę i tak mam byc. Ta dziura ma pasować w otwór w którym jest swieca z sitkiem.Te palniki raczej sa bardzo trwałe. Problem pewnie leży gdzie indziej. Wróć siatką na stare położenie. Możesz mieć problem ze sterownikiem, a czy świeca jest na pewno dobra?
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2016, 22:08   #4077
bulik75
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: ŚWIDNICA
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 95
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Ok, obruce siateczke , tylko jak sprawdzić świece bez miernika. Zwykłą świece żarową podłączę pod prostownik i po paru sekundach jest czerwona, a ta ma przecierz tylko 8 volt???
Jest inny sposób sprawdzenia bez miernika?
Mam miernik ale ma 18 lat( jest elektronczny) i dlatego mu nie wierzę...
bulik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2016, 17:40   #4078
bulik75
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: ŚWIDNICA
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 95
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam
Odwróciłem sito w stare położenie,wszystko poczyszczone i czeka na nową zamówioną świece...
Jak odpale, to dam info...
bulik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2016, 22:50   #4079
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Nie pamiętam, czy pisałeś wcześniej, jakie błędy ma własciwie twój piec, co mu dolega, robiłeś mu diagnozę??
Pytam, bo często przychodzą do nas piecyki, niepotrzebnie porozkręcane przez włascicieli, czy jakichś znajomych elektryków, a w nich wszystko co sie tylko dało jest rozmontowane, w proszku i po co? Oczywiscie wtedy poniszczone uszczelki, dmuchawa, pourywane śruby, połamane plastiki, wyrwane kable z czujników, spalona świeca na 8V, może była dobra, ale próbowano ją z akumulatora!!!.... Czasami uszkodzone też palenisko, palnik, czy wymiennik ciepła. Jednym słowem zrobiona z pieca niepotrzebnie, masakra.

Może masz uszkodzoną np. elektronikę sterownika, a ty niepotrzebnie webebeszyłeś piec, wziąłeś się za szlifierkę i porozcinałeś palenisko?

Czy teraz nie jesteś na takim etapie, że trzeba uzyć już dość dużego młotka???

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 15-11-2016 o 23:13
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2016, 20:22   #4080
pepero
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-09-2007
Skąd: Rzeszów
Model: Sharan, GALAXY TITANIUM
Silnik: 1.9 TDI 115KM, AUY, TDCI 163KM
Rocznik: 2001, 2011
Postów: 97
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał bulik75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
I znowu chłodno i jak co roku problem z piecykiem. Już mam dość , rozbieram go z zamknietymi oczami,jak nie sitko,to łożyska na silniczku,uszczelkiitp.
Mój piecyk to 5dwz, i w tym roku przechodzi sam siebie, a mianowicie pompkę paliwa słychać, wiatrak kreci a nie odpali.Zrobi tak ze dwa-trzy tazy nakropi paliwka dotłumika a za piątym razem jak odpali to pożal sie Boże( wstyd stać na światłach!!!!)nikogo nie widać...
Rozebrałem dziś po raz wtóry mój piecyk i niczego nie widzę...( sitko nie wypalone, świeca ma przejście 0,7oma,)
Zastanawia mnie tylko jedna żecz,ponieważ po rozkreceniu pieca w komoże spalania znajduje sie jak to nazwać- taki lejek ( tłumik) tzn. taka rura lejkowata , no i do niej własnie wchodzi grot świecy z sitkiem....
Po wyjeciu owego lejka popatrzyłem w ten otworek i wydaje mi sie że tam powinna być jakaś siateczka bo połowe tego otworku zakrywa wypalona siatka a połowe nie...
Prosze o porady bo dziśpiec wymontowałem i połączylem instalacje na krótko , a już tak kiedyś zrobiłem to auto paliło 11litrów\100km i było zimno60 st. max.
To że sitko nie jest wypalone to nie znaczy że jest dobre. Przerabiałem temat tydzień temu, objawy identyczne, na szczęście miałem stare sitko częściowo wypalone po którego założeniu maszyna odpaliła.Podjechałem do serwisu po nowe i goście stwierdzili że stare jest jeszcze dobre, ale założyłem nowe i piec od tej pory pali za każdym razem. Powiem tak, w swoim czasie kupowałem oryginalne sitko za 80 zł a obecne i poprzednie za 30 zł więc myślę że są one okrojone na jakości i stąd te problemy.

pozdrawiam
pepero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.